Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 550 310 zł
Umowa zawarta
22 października 2025
Okres realizacji
13 miesiące
Oferty w postępowaniu
11 ofertceny: 1 550 310 zł – 1 624 080 złodrzucone: 8wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena6%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa przepompowni wody z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Chojne

Zamawiający Gmina Sieradz (Sieradz, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa przepompowni wody z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Chojne”, wybierając ofertę wykonawcy "BUD-AN" Sp. z o.o. Wartość umowy: 1 550 310 zł. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Gmina SieradzSieradz, Łódzkie (powiat Sieradzki →)opublikowano 22 października 2025
Wartość umowy
1 550 310 zł
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy "BUD-AN" Sp. z o.o. (Kalisz), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 550 310,06 zł (umowę zawarto 22 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 11 ofert; ceny wahały się od 1 550 310,06 zł do 1 624 079,60 zł. Odrzucono 8 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 13 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA SIERADZ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 730934520

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Armii Krajowej 5

1.5.2.)Miejscowość

Sieradz

1.5.3.)Kod pocztowy

98-200

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.7.)Numer telefonu

43 827 55 50

1.5.8.)Numer faksu

43 822 32 01

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@ugsieradz.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ugsieradz.finn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ugsieradz.e-zp.finn.pl/procurements/127/procurement

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa przepompowni wody z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Chojne

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c5847ada-6553-421a-bff3-af0867090bd0

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00490093

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00034927/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Budowa przepompowni wody z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Chojne

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00345520

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR.271.1.10.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1220200,15 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest budowa pompowni wody wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Chojne, dz. nr ew. 1048/36 i 311, obręb Chojne, na terenie Gminy Sieradz.
Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
- budowę obiektu pompowni wody z zabudową zestawu pompowego z uzbrojeniem,
- budowę dwóch stalowych nadziemnych zbiorników retencyjnych wody,
- budowę fundamentu pod agregat prądotwórczy,
- umocnienie terenu poprzez wykonanie wewnętrznych dróg i opasek wokół budynku oraz zbiorników wody o nawierzchni z kostki brukowej betonowej wraz z wykonaniem zjazdu na teren obiektu z drogi powiatowej,
- ogrodzenie obiektu w systemie ogrodzenia panelowego na podmurówce betonowej prefabrykowanej z bramą wjazdową i furtką z paneli ogrodzeniowych w ramie stalowej,
- niezbędną infrastrukturę towarzyszącą w postaci: rurociągów wodociągowych z rur PEHD, rurociągów kanalizacyjnych z rur PVC, szczelnych zbiorników na ścieki sanitarne i technologiczne, wylotu rurociągu do rowu przydrożnego dla przelewu i spustu ze zbiorników, przewodów elektroenergetycznych w postaci wewnętrznej linii zasilającej pompownię wody oraz przewodów sterowania i sygnalizacji dla elementów pompowni wody.
Ogólne parametry obiektu:
- Pompownia wody o wymiarach 4,00 x 6,00m i wysokości wewnętrznej 2,5-2,6m o konstrukcji stalowej.
- Powierzchnia zabudowy hali technologicznej wynosi 24,00m2, w obrębie obiektu wydzielone pomieszczenie hali pomp o powierzchni użytkowej 15,82m2, pomieszczenie toalety o powierzchni 3,08m2, pomieszczenie chlorowni z kompletnym wyposażeniem o powierzchni użytkowej 3,08m2.
- Zestaw hydroforowy o wydajności 36,0 m³/h i wysokości podnoszenia 45,0m.
- Dwa zbiorniki retencyjne nadziemne o pojemności V=150m³ każdy o konstrukcji stalowej przy wysokości całkowitej 10,5m i średnicy 4,5m z ociepleniem wełną mineralną grubości 10 cm zabezpieczoną płaszczem z blachy trapezowej malowanej proszkowo.
2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa, przedmiar i Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót – załączniki Nr 8A, 9, 10 do SWZ.
3) Wykonawca składając ofertę w niniejszym postępowaniu zobowiązuje się do udzielenia na wykonane roboty budowlane minimum 36 miesięcznego okresu gwarancji od daty bezusterkowego odbioru końcowego, na zamontowane urządzenia zgodnie z kartami gwarancyjnymi z zastrzeżeniem, że bieg terminu z kart gwarancyjnych nie rozpocznie się wcześniej niż 60 dni przed terminem odbioru końcowego.
Okres rękojmi równy okresowi gwarancji.
Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert
6) a) Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.) przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia:
- obsługa urządzeń, maszyn i sprzętu budowlanego,
- czynności związane z robotami w zakresie budynku stacji podnoszenia ciśnienia, robót instalacyjnych, dróg i placów wewnętrznych oraz zjazdu, ogrodzenia terenu, (obowiązek ten nie dotyczy kierownika budowy / robót),
- czynności związane z wykonywaniem prac porządkowych.
b) Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę zostały określone we wzorze umowy – załącznik Nr 2 do SWZ.
7) Inwestycja dofinansowana jest z Rządowego Funduszu Polski Ład w ramach Programu Inwestycji Strategicznych, zadanie pn.: Budowa przepompowni wody z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Chojne.

4.5.3.)Główny kod CPV

45232152-2 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

11

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

11

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

8

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1550310,06 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1624079,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1550310,06 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

"BUD-AN" Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6681967484

7.3.3)Ulica

ul. Piekarska

7.3.4)Miejscowość

Kalisz

7.3.5)Kod pocztowy

62-800

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1550310,06 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

13 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Inwestycja dofinansowana jest z Rządowego Funduszu Polski Ład w ramach Programu Inwestycji Strategicznych, zadanie pn.: Budowa przepompowni wody z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Chojne

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45232152-2Roboty budowlane w zakresie przepom…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
327 795 zł
Próbka: 32 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
219 174 zł1 879 623 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 660 449 zł
Źródło próbki
CPV 45232· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
219 174 zł
Mediana
327 795 zł
Górny kwartyl
1 879 623 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Sieradz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sieradz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 550 310 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45232152-2 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: "BUD-AN" Sp. z o.o. (Kalisz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 11 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.