Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Oczyszczanie i utrzymanie czystości w mieście Wąbrzeźno.

Zamawiający Gmina Miasto Wąbrzeźno (Wąbrzeźno, Kujawsko-Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Oczyszczanie i utrzymanie czystości w mieście Wąbrzeźno”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Miasto WąbrzeźnoWąbrzeźno, Kujawsko-Pomorskie (powiat Wąbrzeski →)opublikowano 21 października 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 865 234 zł
Konkurencyjność
~2,7 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Wąbrzeźno

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871118780

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Wolności 18

1.4.2.)Miejscowość

Wąbrzeźno

1.4.3.)Kod pocztowy

87-200

1.4.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL616 - Grudziądzki

1.4.7.)Numer telefonu

566884500

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@wabrzezno.com

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.wabrzezno.com

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ce04f9c8-32fa-11ef-8a31-0e435a8a43bc

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00486938

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-10-21

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00383561

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Oczyszczanie i utrzymanie czystości w mieście Wąbrzeźno.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie to obejmuje:
1) bieżące utrzymanie czystości ulic, chodników, pieszo-jezdni, parkingów, ażurowych miejsc postoju, placów, ścieżek rowerowych i dojazdów do nich, przystanków komunikacji miejskiej poprzez zamiatanie mechaniczne lub ręczne;
2) koszenie trawy przylegającej do utrzymywanego pasa drogowego, do granic nieruchomości oraz zebranie skoszonej trawy zgodnie z zał. nr 1 harmonogramu. Max. wysokość trawy do 10 cm. W okresie suszy obcinanie odrostów innych roślin wystających ponad wysokość trawy;
3) wywóz zebranych odpadów do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych;
4) oczyszczanie jezdni, chodników, ścieżek pieszo-rowerowych, parkingów, placów oraz przystanków komunikacji miejskiej oraz kratek ściekowych wód opadowych w ulicach z chwastów z możliwością zastosowania środków chemicznych raz w miesiącu;
5) oczyszczanie z liści, śniegu, lodu i błota nawierzchni dróg, chodników, placów, parkingów i ścieżek rowerowych, przystanków komunikacji miejskiej oraz kratek ściekowych wód opadowych w ulicach, jak również usuwanie zanieczyszczeń powstałych w wyniku zimowego utrzymania (piasku i innych środków używanych przeciwko gołoledzi);
6) zwalczanie gołoledzi, przez co rozumie się w szczególności zamarzanie cienkiej warstwy wody, tzw. zamarzanie kropel deszczu, mżawki na powierzchni oziębionego pasa drogowego do temperatury niższej lub nieco wyższej od 0o C;
7) usuwanie zalegającego na parkingach i poboczach dróg śniegu, jeśli jego ilość spowoduje zakłócenie płynności ruchu w obu kierunkach i uniemożliwi parkowanie samochodów;
8) zapewnienie przez Wykonawcę, w przypadku wywozu śniegu, specjalistycznego oznakowania (barierki, pachołki, itp.), dla bezpieczeństwa użytkowników ruchu;
9) zapewnienie dodatkowego sprzątania i koszenia w mieście przed uroczystościami i świętami zgodnie z poleceniem Zamawiającego, o którym Wykonawca zostanie zawiadomiony przez Zamawiającego na 7 dni przed planowanymi uroczystościami oraz świętami (max. do 7 razy w roku);
10) przedkładanie przez Wykonawcę, codziennie do godziny 8:00, szczegółowego pisemnego raportu z zaangażowanego sprzętu i ludzi z zakresem zadań do wykonania w danym dniu.
Zamawiający uzyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD Program Inwestycji Strategicznych w ramach projektu pt.: „Przebudowa dróg na Oś Ptasim i Oś Owocowym w Wąbrzeźnie wraz z przebudową kanalizacji deszczowej”. W ramach tego projektu w trakcie przebudowania są następujące ulice: Żurawia, Kanarkowa, Łabędzia (od Jastrzębiej do Żurawiej). Prognozowane zakończenie prac 20 grudnia 2024 r.
Inwestycje polegającą na przebudowie ulic: Kasztanowej oraz Podzamcze w Wąbrzeźnie wraz z wykonaniem zjazdów na posesje oraz odwodnieniem nawierzchni za pomocą istniejącej kanalizacji deszczowej prognozuje się jej rozpoczęcie w lipcu 2024r, prognozowane zakończenie prac w grudniu 2024 r.
Inwestycje polegającą na przebudowie ulicy Żeromskiego dojazd do bloków ADMAR w Wąbrzeźnie prognozuje się jej rozpoczęcie prac w 2024 roku. Prognozowane zakończenie prac w 2025roku.
W tym czasie może nastąpić całkowite lub częściowe wyłączenie ww. ulic z harmonogramu oczyszczania i utrzymania czystości, spowodowane zmianą organizacji ruchu. W związku z tym zamawiający prosi o uwzględnienie powyższych informacji w kalkulowaniu ceny. Po zakończeniu robót budowlanych na ww. ulicach przywrócone zostanie wcześniejsze oczyszczanie i utrzymanie czystości.

3.9.)Główny kod CPV

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

3.10.)Dodatkowy kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-07-29

4.2.)Okres realizacji zamówienia

12 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH I MIESZKANIOWYCH EKOSYSTEM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8780004465

4.3.3.)Ulica

MATEJKI 13

4.3.4.)Miejscowość

WĄBRZEŹNO

4.3.5.)Kod pocztowy

87-200

4.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

972000,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00440630/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-09-22

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

972000,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90610000-6Usługi sprzątania i zamiatania ulic
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
865 234 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
392 496 zł3 145 274 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 752 778 zł
Źródło próbki
CPV 90610000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
392 496 zł
Mediana
865 234 zł
Górny kwartyl
3 145 274 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Wąbrzeźno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wąbrzeźno.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90610000-6 (Usługi sprzątania i zamiatania ulic). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.