Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
191 142 zł
Umowa zawarta
20 października 2025
Okres realizacji
45 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 191 142 zł – 286 861 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa sieci wodociągowej, spinającej sieć w punktach W1, W2, W3 oraz budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią ścieków na terenie oczyszczalni ścieków w Płużnicy – Etap I

Zamawiający Gmina Płużnica (Płużnica, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa sieci wodociągowej, spinającej sieć w punktach W1, W2, W3 oraz budowa sieci…”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Handlowo Usługowo Produkcyjna ARIS Rolbiecki Zbigniew. Wartość umowy: 191 142 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina PłużnicaPłużnica, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 20 października 2025
Wartość umowy
191 142 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Handlowo Usługowo Produkcyjna ARIS Rolbiecki Zbigniew (Chełmża), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 191 142,05 zł (umowę zawarto 20 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 191 142,05 zł do 286 860,60 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 45 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Płużnica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871118810

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Płużnica, 60

1.5.2.)Miejscowość

Płużnica

1.5.3.)Kod pocztowy

87-214

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL616 - Grudziądzki

1.5.7.)Numer telefonu

(56) 6875200

1.5.8.)Numer faksu

n/d

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@pluznica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pluznica.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1173393

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa sieci wodociągowej, spinającej sieć w punktach W1, W2, W3 oraz budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią ścieków na terenie oczyszczalni ścieków w Płużnicy – Etap I

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b67ec738-409e-4a26-9986-179593581570

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00484544

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00009440/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.10 Budowa sieci wodociągowej, spinającej sieć w punktach W1, W2, W3 oraz budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią ścieków na terenie oczyszczalni ścieków w Płużnicy – Etap I

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00418314

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.24.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci wodociągowej, spinającej sieć w punktach W1, W2, W3 oraz budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią ścieków na terenie oczyszczalni ścieków w Płużnicy – Etap I

Obręb 0011 Płużnica, dz.nr, nr :150/6, 134/4, 139, 110, 173, 97/6,134/3,157/1,120/3.
Etap I – budowa sieci wodociągowej 110 PE z zasuwami i hydrantami na dz. 97/6, 173, 150/6 – zgodnie z załącznikiem do niniejszego opracowania Etap I

Poza robotami bezpośrednio wynikającymi z Załącznika nr 1a opis przedmiotu zamówienia do SWZ, przedmiot umowy obejmuje również wszystko to, co z technicznego punktu widzenia jest i okaże się niezbędne do zrealizowania przedsięwzięcia.
Szczegółowy opis zakresu robót oraz technologie ich wykonania określają następujące dokumenty stanowiące Załącznik nr 1 b – dokumentacja techniczna
Zamawiający załącza do SWZ przedmiar robót, który należy traktować jako materiał pomocniczy i uzupełniający w stosunku do dokumentacji budowlanej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

191142,05 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

286860,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

191142,05 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Handlowo Usługowo Produkcyjna ARIS Rolbiecki Zbigniew

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8791517659

7.3.3)Ulica

Grzegorz 8

7.3.4)Miejscowość

Chełmża

7.3.5)Kod pocztowy

87-140

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

191142,05 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

45 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 048 042 zł
Próbka: 77 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
356 623 zł3 185 111 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 828 488 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
356 623 zł
Mediana
1 048 042 zł
Górny kwartyl
3 185 111 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Płużnica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Płużnica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 191 142 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Handlowo Usługowo Produkcyjna ARIS Rolbiecki Zbigniew (Chełmża). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.