Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
424 564 zł
Umowa zawarta
10 października 2025
Okres realizacji
30 dni
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 424 564 zł – 741 908 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie personelu kluczowego20%Okres gwarancji i jakości na wykonane roboty budowlane20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Modernizacja/ remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Zawada Pilicka, długości ok. 0,770 km” – Gmina Irządze, na działkach o nr ewid. 155/2 i 429

Zamawiający Gmina Irządze (Irządze, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja/ remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Zawada Pilicka,…”, wybierając ofertę wykonawcy TRANZIT Sp. z o.o. Wartość umowy: 424 564 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina IrządzeIrządze, Śląskieopublikowano 17 października 2025
Wartość umowy
424 564 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TRANZIT Sp. z o.o. (LUBACHOWY), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 424 563,98 zł (umowę zawarto 10 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 424 563,98 zł do 741 908,48 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 30 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA IRZĄDZE

1.3.)Oddział zamawiającego

Irządze 124, 42-446 Irządze

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398712

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

124

1.5.2.)Miejscowość

Irządze

1.5.3.)Kod pocztowy

42-446

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@irzadze.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.irzadze.bip.jur.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b22081ed-cd3f-40f7-b0e9-8d1e0af8b44b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Modernizacja/ remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Zawada Pilicka, długości ok. 0,770 km” – Gmina Irządze, na działkach o nr ewid. 155/2 i 429

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b22081ed-cd3f-40f7-b0e9-8d1e0af8b44b

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00480810

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00073775/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 „Modernizacja/ remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Zawada Pilicka, długości ok. 0,770 km” – Gmina Irządze, na działkach o nr ewid. 155/2 i 429

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00415503

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZP.271.1.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

621033,04 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Modernizacja/ remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Zawada Pilicka, długości ok. 0,770 km” – Gmina Irządze, na działkach o nr ewid. 155/2 i 429

Zakres zamówienia obejmuje:
* wykonanie dolnej warstwy podbudowy z kruszywa kamiennego gr. 20 cm
* wykonanie górnej warstwy podbudowy z kruszywa kamiennego gr. 10 cm
* wykonanie warstwy wiążącej z AC 0/16 grubości 4 cm,
* wykonanie warstwy ścieralnej z AC 0/11 grubości 4 cm,
* wykonanie poboczy z kruszywa grubości 20 cm

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

424563,98 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

741908,48 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

424563,98 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TRANZIT Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 271715430

7.3.4)Miejscowość

LUBACHOWY

7.3.5)Kod pocztowy

29-130

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

424563,98 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Irządze prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Irządze.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 424 564 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TRANZIT Sp. z o.o. (LUBACHOWY). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.