Obszar techniczny - wzmocnienie bezpieczeństwa poprzez zakupy urządzeń oraz oprogramowani w ramach zadania pn.: „Cyberbezpieczny Samorząd – Gmina Irządze”.
Zamawiający Gmina Irządze (Irządze, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Obszar techniczny - wzmocnienie bezpieczeństwa poprzez zakupy urządzeń oraz oprogramowani…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 627 214 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=581, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,7 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisy- Ogłoszenie
04 lipca 2025
Termin ofert: 16 lipca 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
11 lipca 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
11 sierpnia 2025
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
17 października 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA IRZĄDZE |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Irządze 124, 42-446 Irządze |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 151398712 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | 124 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Irządze |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 42-446 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL22B - Sosnowiecki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | urzad@irzadze.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.irzadze.bip.jur.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-c2532882-531b-4c07-8867-90652d6b4391 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00480532 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-10-17 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00310300 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn.: „Cyberbezpieczny samorząd - Gmina Irządze” realizowanego z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny samorząd”. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Obszar techniczny - wzmocnienie bezpieczeństwa poprzez zakupy urządzeń oraz oprogramowani w ramach zadania pn.: „Cyberbezpieczny Samorząd – Gmina Irządze”. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenia sprzętu i oprogramowania informatycznego w ramach konkursu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” dla Urzędu Gminy Irządze w ramach zamówienia: Obszar techniczny - wzmocnienie bezpieczeństwa poprzez zakupy urządzeń oraz oprogramowani w ramach zadania pn.: „Cyberbezpieczny Samorząd – Gmina Irządze” w ilości: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 48820000-2 - Serwery |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 48821000-9 - Serwery sieciowe 48822000-6 - Serwery komputerowe 48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze 32420000-3 - Urządzenia sieciowe |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-07-31 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 60 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | TECHBUD CZESŁAW GODLEWSKI |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6471627227 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Wolności 37/2 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Płońsk |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 09-100 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 140220,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00370569/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-09-15 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 140220,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.