Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
180 000 zł
Umowa zawarta
6 października 2025
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 180 000 zł – 243 658 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa instalacji gazowej wraz z c.o. w budynku świetlicy wiejskiej w Domasznie.

Zamawiający Gmina Drzewica (Drzewica, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa instalacji gazowej wraz z c.o. w budynku świetlicy wiejskiej w Domasznie”, wybierając ofertę wykonawcy INTERM Konrad Indrychowski. Wartość umowy: 180 000 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina DrzewicaDrzewica, Łódzkie (powiat Opoczyński →)opublikowano 16 października 2025
Wartość umowy
180 000 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Drzewica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670224108

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Stanisława Staszica 22

1.5.2.)Miejscowość

Drzewica

1.5.3.)Kod pocztowy

26-340

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

jaroslaw.bomba@drzewica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.drzewica.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://drzewica.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa instalacji gazowej wraz z c.o. w budynku świetlicy wiejskiej w Domasznie.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b2ef53fb-6e87-43fd-b19b-58758e9fe72d

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00480131

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00049084/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Budowa instalacji gazowej wraz z c.o. w budynku świetlicy wiejskiej w Domasznie.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00413880

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GKBI.271.5.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Charakterystyczne parametry techniczne zamówienia :
- zewnętrzna instalacja gazowa ze zbiornikiem naziemnym poj. 4850 l,
- wewnętrzna instalacja gazowa z kotłem grzewczym o mocy max. 30 kW wraz z
kompletem oprzyrządowania (w tym wszystkie niezbędne pompy),
- roboty budowlane związane z demontażem podłogi w sali głównej świetlicy – 118 m2,wykonaniem podkładu betonowego, izolacji przeciwwilgociowej i termicznej, ułożeniu instalacji ogrzewania podłogowego, wykonaniu wylewki oraz posadzki z płytek gresowych,
- wykonanie instalacji c.o. wraz z montażem grzejników -6 szt.,
- wykonaniu instalacji c.w.u,
- Wykonawca sporządzi inwentaryzację geodezyjną powykonawczą.
- Wykonawca dostarczy protokół z przeglądu kominiarskiego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231221-0 - Roboty budowlane w zakresie gazowych sieci zasilających

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45231222-7 - Roboty w zakresie zbiorników gazu

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

180000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

243658,40 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

180000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

INTERM Konrad Indrychowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7681655265

7.3.3)Ulica

Zjazdowa

7.3.4)Miejscowość

Opoczno

7.3.5)Kod pocztowy

26-300

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

180000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231221-0Roboty budowlane w zakresie gazowyc…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
829 356 zł
Próbka: 113 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
313 380 zł2 458 219 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 144 839 zł
Źródło próbki
CPV 45231· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
313 380 zł
Mediana
829 356 zł
Górny kwartyl
2 458 219 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Drzewica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Drzewica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 180 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231221-0 (Roboty budowlane w zakresie gazowych sieci zasilających). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: INTERM Konrad Indrychowski (Opoczno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.