Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Partyński Paweł Zakład Remontowo-Budowlany· Laskówka Chorąskamikrofirma
Wartość umowy
638 856 zł
Umowa zawarta
14 października 2025
Okres realizacji
8 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 638 856 zł – 906 156 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Dodatkowy okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 975 poprzez budowę ścieżki pieszo-rowerowej wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej od odc. ref. 100 km 0+686,00 do odc. ref. 110 km 0+332,00, strona lewa

Zamawiający Gmina Wierzchosławice (Wierzchosławice, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 975 poprzez budowę ścieżki pieszo-rowerowej wraz z budową…”, wybierając ofertę wykonawcy Partyński Paweł Zakład Remontowo-Budowlany. Wartość umowy: 638 856 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina WierzchosławiceWierzchosławice, Małopolskieopublikowano 16 października 2025
Wartość umowy
638 856 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Partyński Paweł Zakład Remontowo-Budowlany (Laskówka Chorąska), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 638 855,78 zł (umowę zawarto 14 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 638 855,78 zł do 906 155,76 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 8 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wierzchosławice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851660996

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

-

1.5.2.)Miejscowość

Wierzchosławice

1.5.3.)Kod pocztowy

33-122

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.7.)Numer telefonu

(14) 631-90-30

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@wierzchoslawice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wierzchoslawice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5feac79e-dcbf-4955-a173-50426c374429

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 975 poprzez budowę ścieżki pieszo-rowerowej wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej od odc. ref. 100 km 0+686,00 do odc. ref. 110 km 0+332,00, strona lewa

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5feac79e-dcbf-4955-a173-50426c374429

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00478695

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00066944/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 975 – odcinek Dwudniaki droga na Wolę

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00412174

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.10.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

610313,49 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 975 poprzez budowę ścieżki pieszo-rowerowej wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej od odc. ref. 100 km 0+686,00 do odc. ref. 110 km 0+332,00, strona lewa”, zgodnie z postanowieniami niniejszej SWZ oraz załączoną do SWZ dokumentacją.

LOKALIZACJA: Inwestycja będzie realizowana wzdłuż lewej krawędzi drogi wojewódzkiej nr 975 w odc. ref. 100 km 0+686,00 - odc. ref. 110 km 0+332,00, w granicach projektowanego pasa drogowego tj. na działkach 2691, 243/3 (243/1), 244/3 (244/1), 3223/5 (3223/1), 3223/7 (3223/3), 3223/9 (3223/4), 713/1 (713) obręb 0011 Wierzchosławice (w nawiasie podano numery działek przed podziałem).

Zakres zamówienia obejmuje:
1) budowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż lewej krawędzi drogi wojewódzkiej nr 975 w odc. ref. 110 km 0+002,30 – 0+316,35;
2) przebudowę jezdni drogi wojewódzkiej w odc. ref. 110 km 0+002,30 – 0+312,00;
3) budowę zjazdu publicznego w odc. ref. 110 km 0+133,00;
4) budowę nowych i przebudowę istniejących elementów odwodnienia tj.:
- przebudowę sieci kanalizacji deszczowej w odc. ref. 100 0+686,70 – odc. ref. 110 km 0+004,90;
- zabudowę rowu otwartego kanałem deszczowym PP Dn400 w odc. ref. 110 km 0+004,90 – 0+327,00 wraz z wykonaniem studni rewizyjnych, studzienek wodościekowych;
- przebudowę istniejącego rowu otwartego w odc. ref. 110 km 0+327,00 – 0+332,00;
5) remont istniejącego chodnika na odcinku przebudowy kanału deszczowego w odc. ref. 100 km 0+686,00 – 0+688,50;
6) remont nawierzchni zjazdu indywidualnego na odcinku przebudowy kanału deszczowego w odc. ref. 110 km 0+001,75 i nawierzchni jezdni na skrzyżowaniu z drogą gminną nr 202513K na odcinku budowy kanału deszczowego w odc. ref. 100 km 0+315,27;
7) remont istniejącego pobocza na odcinku budowy kanału deszczowego w odc. ref. 110 km 0+321,50 – 0+332,00;
8) zabezpieczenie istniejących sieci uzbrojenia terenu, kolidujących z przedmiotową inwestycją,
9) wycinkę kolidującej zieleni.

UWAGA! Przed rozpoczęciem robót drogowych Wykonawca opracuje, uzgodni, zatwierdzi i przedłoży Zamawiającemu tymczasowy projekt organizacji ruchu na czas trwania robót.

UWAGA! Materiały pochodzące z rozbiórki oraz wycinki, nadające się do dalszego użycia m.in. oznakowanie, rury PP, drewno należą do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Wykonawca każdorazowo przed zagospodarowaniem odpadów ustali z Inspektorem nadzoru inwestorskiego rodzaj i ilość użytecznych materiałów z rozbiórki, które Wykonawca na własny koszt odwiezie i złoży na terenie bazy Obwodu Drogowego w Sieradzy od pn. do pt. w godz.: 7:00-14:00 i dokona rozładunku własnymi środkami w sposób niepogarszający stanu odwiezionych materiałów.

Zamawiający wymaga od Wykonawcy co najmniej 60 miesięcznego okresu gwarancji jakości (20 kwartałów).

Szczegółowe informacje zawarte są w Dokumentacji projektowej i Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB). Dokumenty te stanowią załączniki do SWZ. Udostępniony przedmiar robót ma jedynie charakter pomocniczy i informacyjny ze względu na ryczałtowy charakter wynagrodzenia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego

45233140-2 - Roboty drogowe

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

638855,78 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

906155,76 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

638855,78 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Partyński Paweł Zakład Remontowo-Budowlany

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 121404991

7.3.3)Ulica

ul. Leśna 12

7.3.4)Miejscowość

Laskówka Chorąska

7.3.5)Kod pocztowy

33-200

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

638855,78 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

8 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233260-9Roboty budowlane w zakresie dróg pi…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
636 330 zł
Próbka: 862 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 041 zł1 621 594 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 316 552 zł
Źródło próbki
CPV 45233· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
305 041 zł
Mediana
636 330 zł
Górny kwartyl
1 621 594 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wierzchosławice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wierzchosławice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 638 856 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233260-9 (Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Partyński Paweł Zakład Remontowo-Budowlany (Laskówka Chorąska). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.