„Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 530 w m. Tabórz w zakresie budowy chodnika i zatok autobusowych”
Zamawiający Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 530 w m. Tabórz w zakresie budowy chodnika i zatok…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 635 266 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2890, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,3 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyPodobne przetargi na maila
Nowe postępowania z tej kategorii w tym województwie, codziennie rano. Bez konta, rezygnacja jednym kliknięciem.
- Roboty budowlane (CPV 45)
- woj. Warmińsko-Mazurskie
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 510751250 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Pstrowskiego 28b |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Olsztyn |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 10-602 |
| 1.4.4.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL622 - Olsztyński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 089 526-19-00 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 089 539-98-76 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@zdw.olsztyn.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zdw.olsztyn.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-96ffcbf4-a269-4e0e-82d3-aa1b7cb79bf6 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00470100 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-10-13 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Nie |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 530 w m. Tabórz w zakresie budowy chodnika i zatok autobusowych” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest | „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 530 w m. Tabórz w zakresie budowy chodnika i zatok autobusowych”. 1.1. Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 530 od km 10+035,61 do km 10+967,63 w zakresie budowy chodnika od km 10+035,61 do km 10+804,31 i zatok autobusowych w km 10+336,17 i km 10+408,52. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: - budowę chodnika - budowę dwóch zatok autobusowych - przebudowę zjazdów - lokalne poszerzenie jezdni do 6,00m - umocnienie poboczy gruntowych kostką kamienną - budowę kanalizacji deszczowej - budowę oświetlenia przy przejściach dla pieszych - demontaż i montaż latarni oświetleniowej - przebudowę napowietrznej linii telekomunikacyjnej - montaż znaków pionowych - montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego - wykonanie znaków poziomych - wycinkę drzew i krzewów 1.2. W okresie realizacji umowy wykonawca jest zobowiązany do dysponowania osobami oraz potencjałem technicznym (narzędziami, wyposażeniem zakładu i urządzeniami technicznymi), w asortymencie i ilościach niezbędnych do prawidłowej i terminowej realizacji zamówienia. 1. 3. Wykonawca jest zobowiązany wykonać pełny zakres robót, który jest konieczny z punktu widzenia przepisów prawa, wiedzy technicznej i sztuki budowlanej dla uzyskania finalnego efektu określonego przedmiotem zamówienia. 1.4. Zaleca się, aby Wykonawcy dokonali wizji lokalnej na terenie realizacji robót i w jego okolicy w celu dokonania oceny dokumentów i informacji przekazywanych w ramach niniejszego postępowania przez Zamawiającego. 1.5. Wszelkie materiały rozbiórkowe nie nadające się do powtórnego użycia Wykonawca ma obowiązek wywieźć i zutylizować własnym staraniem i na własny koszt, natomiast złom metalowy należy oddać do skupu złomu (przy udziale przedstawiciela Zamawiającego) oraz pobrać dokument WZ, uwzględniający następujące dane: Przekazujący - Województwo Warmińsko-Mazurskie, ul E. Plater 1, 10-562 Olsztyn, NIP 739-38-90-447 (Zarząd Dróg Wojewódzkich, 10-602 Olsztyn, ul. Pstrowskiego 28b), który należy przekazać Zamawiającemu. Zamawiający na podstawie dokumentu WZ wystawi fakturę sprzedaży, której Odbiorcą będzie wskazany w dokumencie WZ Nabywca złomu. Wszelkie materiały pochodzące z rozbiórki nadające się do ponownego wbudowania a nie przewidziane w projekcie do ponownego wbudowania Wykonawca przewiezie na plac składowy wskazany przez Zamawiającego w odległości do 35 km od terenu budowy. 1.6. Materiały przewidziane do wbudowania/ ponownego zastosowania mają być składowane na terenie robót lub w jego pobliżu. Ewentualne koszty tego składowania nie podlegają odrębnej zapłacie i należy je ująć w cenie oferty. 1.7. Z czynności kwalifikacji materiałów z rozbiórki na nadające się i nie nadające się do powtórnego użycia, w tym złom metalowy, Wykonawca i Inspektor Nadzoru, przy udziale przedstawiciela Zamawiającego, każdorazowo sporządzą pisemny protokół. 1.8. Wykonawca dokona profesjonalnego oznakowania miejsca wykonywania robót. Najpóźniej w dniu przekazania przez Zamawiającego Terenu Budowy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić uzgodniony i zatwierdzony projekt organizacji ruchu na czas wykonywania robót (zgodnie z obowiązującymi przepisami) oraz zaświadczenie uprawniające do wykonywania niektórych czynności związanych z kierowaniem ruchem drogowym. 1.9. Wykonawca ma obowiązek zabezpieczenia i utrzymania Terenu Budowy wraz z odcinkami przygotowanymi przez Wykonawcę dla potrzeb realizacji robót tymczasowych objazdów/przejazdów, w zakresie ich przejezdności i bezpieczeństwa ruchu drogowego, przez cały okres realizacji robót budowlanych. 2.2. Formularze Kosztorysów Ofertowych w formacie Excel (*.xls) stanowią materiał pomocniczy do przygotowania oferty. Obowiązki Wykonawcy: Wykonawca przy wykonywaniu zamówienia ma obowiązek zapewnienia udziału pojazdów elektrycznych we flocie użytkowanych pojazdów, w udziale określonym w art. 68 ust. 3 Ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych z uwzględnieniem zasady ustalania wymaganego udziału pojazdów określonej w art. 36a wymienionej ustawy. Wykonawca dokona aktualizacji wszelkich decyzji, warunków i uzgodnień znajdujących się w dokumentacji, które były niezbędne do uzyskania Zezwolenia na realizację inwestycji w tym m.in. Projekt stałej organizacji ruchu. Dodatkowe informacje: 1. Drewno pochodzące z wycinki drzew, Wykonawca zagospodaruje we własnym zakresie po jego wykupieniu od Zamawiającego na zasadach określonych w Regulaminie wycinki drzew i gospodarki drewnem uzyskanym z wycinki drzew przydrożnych (załącznik nr 1) i Decyzji w sprawie ustalenia cen drewna (załącznik nr 2). Zakup będzie dokonany na podstawie faktury wystawionej przez Zamawiającego zgodnie z obowiązującymi przepisami. 2. Wykonawca we własnym zakresie zapewni nadzór przyrodniczy (w szczególności ornitologa, entomologa, lichenologa) nad pracami związanymi z wycinką drzew i krzewów kolidujących z inwestycją, którego koszt wkalkuluje w cenę ofertową w pozycji dot. wycinki drzew. Przed wycinką drzew nadzór przyrodniczy stwierdzi, czy na drzewach występują lęgi ptaków oraz gatunki chronione i sporządzi notatkę z dokonanej ekspertyzy. 2.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ oraz załącznikach do nin. SWZ w szczególności: projekcie wykonawczym, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiarach robót, zatwierdzonym projekcie stałej organizacji ruchu oraz wzorze umowy, które Zamawiający udostępnił w wersji elektronicznej na Platformie przetargowej dostępnej pod powyższym adresem, zaś oryginały dokumentów do wglądu w siedzibie Zamawiającego. 2.4. Źródło finansowania: środki własne ZDW. 2.5. Tam, gdzie w Dokumentacji Technicznej, Kosztorysie ofertowym oraz w innych dokumentach, zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 101 ust. 1 – 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uznaje rozwiązania gwarantujące spełnienie parametrów technicznych, ekologicznych, jakościowych i estetycznych określonych w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót bądź w dokumentacji projektowej. Jeśli specyfikacja bądź dokumentacja projektowa nie określa takich parametrów, za rozwiązania równoważne przyjmuje się rozwiązania spełniające wymagania określone przez Zamawiającego przy przyjęciu parametrów rozwiązań zastosowanych w projekcie technicznym przy zachowaniu zgodności z Polskimi Normami przenoszącymi normy europejskie lub normami innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących normy europejskie. W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących normy europejskie uwzględnia się w kolejności: 1. europejskie oceny techniczne; 2. wspólne specyfikacje techniczne; 3. normy międzynarodowe; 4. specyfikacje techniczne; 5. inne systemy referencji technicznych ustanowione przez europejskie organy normalizacyjne, w rozumieniu art. 101 ust. 1 pkt 2 Pzp. W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących normy europejskie oraz ocen, specyfikacji, norm i systemów, o których mowa powyżej uwzględnia się w kolejności: 1. Polskie Normy; 2. krajowe oceny techniczne wydawane na podstawie ustawy z dnia 16 stycznia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2019 r. poz. 266 i 730); 3. polskie specyfikacje techniczne dotyczące projektowania, wyliczeń i realizacji robót budowlanych oraz wykorzystania dostaw; 4. krajowe deklaracje zgodności oraz krajowe deklaracje właściwości użytkowych wyrobu budowalnego. 2.6. Wykonawca zobowiązany będzie do udzielenia na wykonane roboty budowlane, stanowiące przedmiot umowy, gwarancji jakości na okres min. 3 lata, z zastrzeżeniem, że dla oznakowania poziomego okres gwarancji wynosi 12 miesięcy. Okres gwarancji stanowi pozacenowe kryterium oceny ofert i zostanie wpisany do umowy zgodnie z deklaracją wykonawcy w ofercie. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-03-14 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 189 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „DROMO” Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 741-000-38-52 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Nadrzeczna 5 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Ostróda |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 14-100 |
| 4.3.6.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 3137495,35 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00170979/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-09-19 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 4 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana wprowadzona aneksem nr 1 na podstawie § 19 ust. 2 pkt 3) umowy, w związku z art. 455 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych oraz na podstawie § 19 ust. 17 umowy w ramach której wprowadzono do wykonania przez Wykonawcę roboty dodatkowe w zakresie wskazanym w protokole konieczności nr 1. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Powodem wprowadzenia aneksu była konieczność wykonania robót dodatkowych związanych z rozbiórką ogrodzeń kolidujących z realizowaną inwestycją. W związku z powyższym pojawiła się konieczność zwiększenia wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu umowy. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 22254,98 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana wprowadzona aneksem nr 2 na podstawie § 19 ust. 2 pkt 3) umowy, w związku z art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych oraz § 19 ust. 1 pkt 2 lit. a) oraz § 4 ust. 4 w związku z § 19 ust. 17 umowy, w ramach której wprowadzono do wykonania przez Wykonawcę roboty zamienne i dodatkowe w zakresie wskazanym w protokołach konieczności nr 2 i nr 3. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Powodem wprowadzenia aneksu była konieczność wykonania robót zamiennych związanych ze zmianą krawężników na oporniki na styku między chodnikiem i zjazdem (protokół konieczności nr 2) oraz robót dodatkowych związanych z wycinką drzewa kolidującego z realizowaną inwestycją (protokół konieczności nr 3). W związku z powyższym pojawiła się konieczność sumarycznego zwiększenia wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu umowy. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 3867,49 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana wprowadzona aneksem nr 3 na podstawie § 19 ust. 2 pkt 3) umowy, w związku z art. 455 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych oraz na podstawie § 19 ust. 17 umowy, w ramach której wprowadzono do wykonania przez Wykonawcę roboty dodatkowe w zakresie wskazanym w protokole konieczności nr 4. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Powodem wprowadzenia aneksu była konieczność wykonania robót dodatkowych związanych z zakupem i ustawieniem tablicy informacyjnej. W związku z powyższym pojawiła się konieczność zwiększenia wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu umowy. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 2214 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 4 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana wprowadzona aneksem nr 4 na podstawie § 19 ust. 1 pkt 1 lit. b) umowy w związku z art. 455 ust. 1 pkt 1) ustawy z dnia 11 września 2019 Prawo Zamówień Publicznych, oraz § 19 ust. 17 umowy w ramach której przedłużono termin wykonania przedmiotu umowy, w tym termin zakończenia robót budowlanych do dnia 29.09.2025r. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zgodnie z zapisami umowy istnieje możliwość dokonywania zmian postanowień niniejszej umowy w zakresie przedłużenia terminu zakończenia robót o okres trwania przyczyn, z powodu których będzie zagrożone dotrzymanie terminu zakończenia robót, w szczególności z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających prawidłowe wykonywanie robót przez Wykonawcę. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 2936839,87 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).