Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
819 587 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2025
Okres realizacji
11 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 819 587 zł – 1 099 662 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności faktur40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Przygotowanie i dostawa posiłków dla Szkoły Podstawowej im. 100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce w roku szkolnym 2025/2026”

Zamawiający Szkoła Podstawowa im. 100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce (Świdnik, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Przygotowanie i dostawa posiłków dla Szkoły Podstawowej im. 100-lecia Niepodległości…”, wybierając ofertę wykonawcy AGHIH Paweł Kępa. Wartość umowy: 819 587 zł. Złożono 6 ofert.

Wartość umowy
819 587 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~2,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 czerwca 2025

    Termin ofert: 26 czerwca 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    12 października 2025

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy AGHIH Paweł Kępa (Krężnica Jara), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 819 586,80 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 819 586,80 zł do 1 099 662,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 11 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szkoła Podstawowa im. 100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 432663884

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kalinówka 78

1.5.2.)Miejscowość

Świdnik

1.5.3.)Kod pocztowy

21-040

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kalinowka.obiady@gmail.com

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://szkola.kalinowka.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8cca6749-ae72-4e9a-aabc-0e698c0308e3

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Przygotowanie i dostawa posiłków dla Szkoły Podstawowej
im. 100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce
w roku szkolnym 2025/2026”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8cca6749-ae72-4e9a-aabc-0e698c0308e3

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00469871

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00284685/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 „Przygotowanie i dostawa posiłków dla Szkoły Podstawowej im. 100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce w roku szkolnym 2025/2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00284721

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

1/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

656431,50 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1 Przedmiot zamówienia stanowi:
2 Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Przedmiotem zamówienia jest usługa cateringowa, polegająca na przygotowaniu i dowiezieniu posiłków do Szkoły Podstawowej 100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce w roku szkolnym 2025/2026 z wyłączeniem okresu przerw świątecznych, ferii szkolnych i dni ustawowo lub dodatkowo wolnych od nauki.
2) Zamawiający planuje, że:
1. dziennie należy dostarczyć szacunkowo przez okres 11 miesięcy, obiady dla co najmniej 450 uczniów dziennie – na potrzeby stołówki szkolnej:
 dla uczniów szkoły podstawowej – gorącego posiłku: obiad dwudaniowy – 300 sztuk (w okresie 10 miesięcy ok. 63000 sztuk obiadów)
 dla uczniów oddziału przedszkolnego (dzieci w wieku 3-6 lat) –zestaw (śniadanie, obiad dwudaniowy, podwieczorek) - 150 sztuk ( w okresie 11 miesięcy ok. 34650 sztuk zestawów), obiady dwudaniowe - 30 sztuk (w okresie 11 miesięcy ok. 7260 sztuk obiadów),
4. W przypadku gdy łączna dostawa posiłków będzie mniejsza, niż planowana przez zamawiającego, wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia finansowe z tego tytułu.
5. Zastrzega się możliwość zwiększenia lub zmniejszenia ilości dostarczanych obiadów danego dnia, według zamówień uczniów. Zamawiający gwarantuje wykonanie przedmiotu zamówienia na poziomie 40 %.
6. Ilość posiłków będzie się zmieniać w zależności od frekwencji dzieci, zgodnie z informacją otrzymaną od Zamawiającego. Wykonawca będzie zobowiązany dostarczyć ilość posiłków zgodną z zapotrzebowaniem złożonym na dany dzień. Wykonawca zobowiązuje się do przygotowania i dostarczenia posiłków wyłącznie w dni, w które odbywają się zajęcia dydaktyczne w szkole tj. od poniedziałku do piątku obiad i podwieczorek o godz. 10.30, a śniadanie o godz. 7.30.
W przypadku posiłków w przedszkolu powinny one dostarczyć ok. 75% wartości energetycznej całodziennej racji pokarmowej dziecka:
 Śniadanie powinno dostarczać ok. 25% całodziennej wartości energetycznej,
 Obiad powinien dostarczyć ok. 30% całodziennej wartości energetycznej,
 Podwieczorek powinien dostarczyć ok. 20% całodziennej wartości energetycznej.
7. W wyjątkowej sytuacji związanej ze zmianą organizacji dnia pracy szkoły, dostawa obiadu odbędzie się o innej godzinie – po wcześniejszym uzgodnieniu z Wykonawcą.
8. Zamawiający gwarantuje, że zrealizowanych zostanie w trakcie obowiązującej umowy dostarczanie posiłków na poziomie 40 %.
9. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
A. Obiad dla szkoły podstawowej musi spełniać następujące warunki ilościowe:
Obiad dwudaniowy: zupa, porcja chleba do zupy, drugie danie i napój
- zupa: gramatura nie mniej niż 350 ml
- chleb: 50 g
- drugie danie: posiłki mięsne – mięso (udko z kurczaka, kotlety schabowe, mielone, gulasz, bitki, pulpety) nie mniej niż 90 g, ziemniaki nie mniej niż 120 g, surówka nie mniej niż 100 g
- napój: 250 ml – kompot, sok, woda z cytryną
B. Obiad dla oddziału przedszkolnego musi spełniać następujące warunki ilościowe:
- zupa: gramatura nie mniej niż 300 ml
- chleb: 25 g
- drugie danie: gramatura nie mniej niż 260 gram: posiłki mięsne – mięso (udko z kurczaka, kotlety schabowe, kotlety mielone, gulasz, bitki, pulpety) nie mniej niż 70 g, ziemniaki nie mniej niż 100 g, surówka nie mniej niż 80 g
- napój: 250 ml – kompot, sok, woda z cytryną
C. Zestaw dla oddziału przedszkolnego musi spełniać następujące warunki ilościowe:
Śniadanie np:
- kanapki z pieczywa mieszanego – min. 50% pieczywa razowego/pełnoziarnistego 50 g, wędlina 30 g, dodatek do kanapki (rzodkiewka, pomidor, ogórek lub inne) 10 g, masło, ale nie margaryna
- herbata słodzona, kakao słodzone 250 ml
Obiad
- zupa: gramatura nie mniej niż 300 ml
- chleb: 25 g
- drugie danie: gramatura nie mniej niż 260 gram: posiłki mięsne – mięso (udko z kurczaka, kotlety schabowe, kotlety mielone, gulasz, bitki, pulpety) nie mniej niż 60 g, ziemniaki nie mniej niż 100 g, surówka nie mniej niż 100 g
- napój: 250 ml – kompot, sok, woda z cytryną
Podwieczorek np.:
- kanapka 25 g, owoce lub warzywa (w tym sezonowe), minimalna masa owocu lub warzywa 70 g/osobę albo słodka bułka (ciasto) lub desery mleczne – nie częściej niż 1 raz w tygodniu + owoce (minimalna waga owocu 70 g/osobę)
10. Ilość wydawanych posiłków uzależniona będzie od frekwencji przedszkolaków oraz uczniów . Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ilości dostarczanych posiłków zgodnie z rzeczywistą potrzebą. Rozliczenia finansowe Wykonawcy z Zamawiającym obywać się będą na podstawie faktycznie dostarczonych posiłków i ceny brutto poszczególnych posiłków dla jednego przedszkolaka, jednego ucznia . W przypadku zachorowalności lub nieobecności dzieci, Zamawiającemu przysługuje prawo do ograniczenia ilości posiłków z zastrzeżeniem dokonania uprzedzenia o takim fakcie Wykonawcy. O liczbie wydawanych obiadów w danym dniu Wykonawca informowany będzie na bieżąco. W oparciu o uzyskane informacje Wykonawca dostarczać będzie określoną liczbę posiłków.
11. W wyjątkowej sytuacji związanej ze zmianą organizacji dnia pracy przedszkola lub szkoły , dostawa posiłków odbędzie się o innej godzinie – po wcześniejszym uzgodnieniu z Wykonawcą.
12. Wykonawca przekazywał będzie na 2 dni robocze przed rozpoczęciem nowego tygodnia jadłospis, z podaniem składników wagowych (gramatury) oraz kaloryczności potraw - do wiadomości Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania odpowiedniej jakości posiłków, zgodnie z przedstawionym jadłospisem.
13. Wszystkie posiłki winny być przygotowane zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa. Wykonawca będzie przygotowywał posiłki zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 29 czerwca 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz.U. z 2018r. poz. 1541) oraz z przepisami wykonawczymi do tej ustawy, a także Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach obowiązuje we wszystkich placówkach oświaty. Bezwzględnie należy przestrzegać norm na składniki pokarmowe i produkty spożywcze określone przez Instytut Żywienia i Żywności. Wykonawca będzie przygotowywał i dostarczał posiłki zachowując wymogi sanitarno - epidemiologiczne w zakresie personelu i warunków produkcji oraz weźmie odpowiedzialność za ich przestrzeganie.
14. Sporządzone przez wykonawcę jadłospisy powinny by różnorodne i urozmaicone.
15. Wykonawca zobowiązuje się do nie stosowania gotowych potraw konserwowych oraz dostępnych na rynku ulepszaczy i wzmacniaczy smaku, substancji konserwujących, sztucznych barwników i aromatów, jak również gotowych dań w torebkach.
16. Trzy razy w tygodniu powinien być przygotowany obiad mięsny (z pełnowartościowym białkiem zwierzęcym), dwa razy w tygodniu danie jarskie, bezmięsne (zawierające produkt białkowy np. ser) w tym min. raz w tygodniu danie rybne, sporządzone z mintaja, morszczuka lub dorsza.
17. W jadłospisach powinny przeważać dania gotowane, pieczone i duszone. Dopuszcza się dwa razy w tygodniu danie smażone.
18. Wykonawca zobowiązuje się do smażenia, duszenia i pieczenia wykorzystywać wyłącznie rafinowany olej rzepakowy niskoerukowy, natomiast pozostałe oleje roślinne dodawać tylko na zimno, np. do surówki. Nie zaleca się dodatku tłuszczu do ziemniaków.
19. Warzywa powinny być uwzględnione w każdym posiłku i podawane z dodatkiem oleju rzepakowego, oliwy z oliwek lub sosów na bazie jogurtu naturalnego.
20. Posiłki muszą posiadać wymaganą kaloryczność i być dostosowane pod względem zastosowanych produktów oraz formy w jakiej są podawane do wieku dzieci i młodzieży.
21. Obiady dostarczane przez wykonawcę powinny być atrakcyjne pod względem smaku, zapachu i estetyki.
22. Zawartość błonnika w obiedzie nie powinna być mniejsza niż 6 g.
23. Wartość soli dodanej w obiedzie nie powinna przekraczać 1,5 – 2 g. Przeciwwskazane są gotowe mieszanki przypraw, zawierające dodatkowe ukryte źródła sodu.
24. Dania obiadowe powinny być doprawiane przy użyciu ziół takich jak: liść laurowy, ziele angielskie, imbir, słodka papryka, majeranek, tymianek, bazylia, rozmaryn, cynamon (dania słodkie).
25. Zupy powinny być przygotowywane na wywarach warzywnych lub mięsnych, nigdy na wywarach kostnych.
26. Kompot powinien być ugotowany ze świeżych owoców sezonowych lub w okresie zimowym z owoców mrożonych. Zawartość cukru na porcję kompotu powinna wynosić maksymalnie 10 g.
27. Temperatura posiłków powinna wynosić:
- Zupa – temperatura +77° C (+/-2°C)
- Drugie danie – temperatura +65° C (+/-2°C)
- Potrawy na zimno (surówki, kompot) – temperatura +3° C (+/-2°C)

28. Zamawiający zastrzega sobie prawo bieżącej kontroli w zakresie przestrzegania przez Wykonawcę przepisów dotyczących technologii produkcji i jakości wykonywanych usług.
29. Transport posiłków powinien odbywać się w termosach zapewniających właściwą ochronę i temperaturę oraz jakość przewożonych potraw środkami transportu przystosowanymi do przewozu żywności.
30. Jadłospis powinien być urozmaicony i atrakcyjny, rodzaj potrawy nie może powtarzać się w tym samym tygodniu. Posiłki muszą być wysokiej jakości, zarówno co do wartości odżywczej, gramatury jak i estetyki, a także uwzględniać polska tradycję kulinarną.
31. Potrawy powinny być lekkostrawne, przygotowane z surowców najwyższej jakości, świeżych, naturalnych, mało przetworzonych, z ograniczoną ilością substancji dodatkowych: konserwujących, zagęszczających, barwiących lub sztucznie aromatyzowanych.
32. W jadłospisie powinny przeważać potrawy gotowane, pieczone i duszone, okazjonalnie smażone.

4.5.3.)Główny kod CPV

55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych

55521200-0 - Usługi dowożenia posiłków

55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

819586,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1099662,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

819586,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

AGHIH Paweł Kępa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9462536254

7.3.4)Miejscowość

Krężnica Jara

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

819586,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

11 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55524000-9Usługi dostarczania posiłków do szk…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
331 205 zł
Próbka: 21 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
223 538 zł586 450 zł
Rozstęp międzykwartylowy
362 912 zł
Źródło próbki
CPV 55524000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
223 538 zł
Mediana
331 205 zł
Górny kwartyl
586 450 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Szkoła Podstawowa im. 100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Świdnik.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 819 587 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55524000-9 (Usługi dostarczania posiłków do szkół). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: AGHIH Paweł Kępa (Krężnica Jara). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.