Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
654 738 zł
Umowa zawarta
18 września 2025
Okres realizacji
do 10 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 654 738 zł – 1 417 701 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Gwarancja jakości20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa i termomodernizacja budynku OSP w Celinach

Zamawiający Gmina Ożarowice (Ożarowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa i termomodernizacja budynku OSP w Celinach”, wybierając ofertę wykonawcy MIR-BUD Mirosław Haładyn. Wartość umowy: 654 738 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina OżarowiceOżarowice, Śląskieopublikowano 10 października 2025
Wartość umowy
654 738 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MIR-BUD Mirosław Haładyn (Zawiercie), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 654 737,62 zł (umowę zawarto 18 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 654 737,62 zł do 1 417 701,09 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 10 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA OŻAROWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258954

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Dworcowa 15

1.5.2.)Miejscowość

Ożarowice

1.5.3.)Kod pocztowy

42-625

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sabina.mikolajek@ug.ozarowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ozarowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a1e78757-c709-4a8c-82bb-12a9a29a2d6e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa i termomodernizacja budynku OSP w Celinach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a1e78757-c709-4a8c-82bb-12a9a29a2d6e

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00468148

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00028307/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Przebudowa i termomodernizacja budynku OSP w Celinach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00319223

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPIZ.271.11.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

575585,47 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1)Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych w przedmiocie zadania „Przebudowa i termomodernizacja budynku OSP w Celinach”, w tym

a) Zmiana układu funkcjonalnego pomieszczeń budynku; b) Wymiana bramy garażowej; c) Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej; d) Docieplenie ścian zewnętrznych; e) Modernizacja kotłowni i instalacji c.o., wymiana grzejników oraz montaż pompy ciepła; f) Montaż opraw energooszczędnych; g) Montaż instalacji fotowoltaicznej. 2) Przedmiot zamówienia oraz warunki jego realizacji określają szczegółowo: a) Dokumentacja projektowa; b) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót; c) Projektowane postanowienia umowy. 3) Przedmiary nie stanowią opisu przedmiotu zamówienia, pełnią funkcję wyłącznie pomocniczą przy wycenie zamówienia i nie są w żaden sposób wiążące. Wyceny zamówienia należy dokonać na podstawie dokumentacji projektowej. 4) Jeżeli w dokumentach zamówienia zostały wskazane znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, charakteryzujące produkty, materiały, rozwiązania lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, producenta, lub normy oraz inne odniesienia, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy, należy traktować je jako przykładowe, natomiast Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych. Za równoważne uważa się materiały, urządzenia lub rozwiązania o parametrach nie gorszych od wymaganych, a jeżeli parametry minimalne nie zostały określone, należy przez to rozumieć materiały, urządzenia lub rozwiązania o parametrach zbliżonych, nadające się do zapotrzebowanego zastosowania, w tym pod względem tożsamości funkcji, rodzaju i jakości materiałów oraz danych technicznych. 5) Zamawiający nie wymaga składania przedmiotowych środków dowodowych. 6) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 7) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. 8) Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

44221000-5 - Okna, drzwi i podobne elementy

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45262520-2 - Roboty murowe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45442110-1 - Malowanie budynków

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

44620000-2 - Grzejniki centralnego ogrzewania i kotły grzewcze, i ich części

44621110-3 - Grzejniki centralnego ogrzewania

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

654737,62 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1417701,09 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

654737,62 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MIR-BUD Mirosław Haładyn

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6491350817

7.3.3)Ulica

Nowomiejska 9a

7.3.4)Miejscowość

Zawiercie

7.3.5)Kod pocztowy

42-400

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

654737,62 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-10

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ożarowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ożarowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 654 738 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MIR-BUD Mirosław Haładyn (Zawiercie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.