Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
6 228 990 zł
Umowa zawarta
30 września 2025
Okres realizacji
14 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 6 228 990 zł – 14 753 046 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz wbudowane materiały40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa infrastruktury drogowej w Opocznie

Zamawiający Gmina Opoczno (Opoczno, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa infrastruktury drogowej w Opocznie”, wybierając ofertę wykonawcy ALBUD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 6 228 990 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina OpocznoOpoczno, Łódzkie (powiat Opoczyński →)opublikowano 6 października 2025
Wartość umowy
6 228 990 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ALBUD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Strawczyn), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 6 228 989,84 zł (umowę zawarto 30 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 6 228 989,84 zł do 14 753 045,75 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 14 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA OPOCZNO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648379

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Staromiejska 6

1.5.2.)Miejscowość

Opoczno

1.5.3.)Kod pocztowy

26-300

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

44/ 78 60 165, 44/ 78 60 137

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia21@um.opoczno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.opoczno.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e326ff76-9731-40b0-be55-9f5a2457c824

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa infrastruktury drogowej w Opocznie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e326ff76-9731-40b0-be55-9f5a2457c824

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00458563

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00116616/14/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa infrastruktury drogowej w Opocznie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00389753

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.30.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
5.1 . Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn

Budowa infrastruktury drogowej w Opocznie. 5.2 . Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 5.2.1. Budowę drogi gminnej ul. św. Łukasza w Opocznie (od ul. Inowłodzkiej do ul. św. Jana) na działce drogowej o nr ewid. 535 obr. 7 m. Opoczno w zakresie: 1) wykonania nawierzchni drogi o łącznej długości około 236,02 m; 2) wykonania chodników o szerokości 2,0 m; 3) wykonania nawierzchni na zjazdach; 4) wykonania wyspy kanalizującej ruch na skrzyżowaniu; 5) wykonania stanowisk postojowych dla samochodów osobowych; 6) Ułożenie rur osłonowych na sieci teletechnicznej; 7) wykonania regulacji studni kanalizacji sanitarnej; 8) budowy kolektora kanalizacji deszczowej wraz ze studniami ściekowymi oraz przykanalikami; 9) budowy oświetlenia ulicznego; 10) usunięcia kolizji z siecią elektroenergetyczną; 11) wykonania oznakowania organizacji ruchu. 5.2.2. Budowę drogi gminnej ul. Kolejowa w Opocznie (od ul. Szkolnej do ul. Towarowej) na działkach drogowych o nr ewid. 181/4, 279/4 obr. 11 i 521, 499/19 obr. 12 m. Opoczno w zakresie: 1) wykonania nawierzchni drogi o łącznej długości około 640 m; 2) wykonania chodników o szerokości 1,5 - 2,0 m; 3) wykonania nawierzchni na zjazdach; 4) ułożenie rur osłonowych na sieci teletechnicznej; 5) wykonania regulacji zaworów sieci wodociągowej i gazociągowej; 6) wykonania regulacji studni kanalizacji sanitarnej; 7) budowy kolektora kanalizacji deszczowej wraz ze studniami ściekowymi oraz przykanalikami; 8) budowy oświetlenia ulicznego i przejść dla pieszych; 9) usunięcia kolizji z siecią elektroenergetyczną; 10) wykonania oznakowania organizacji ruchu. 5.2.3. Budowę drogi łączącej ul. Brzozową z ul. Przemysłową na działce drogowej o nr ewid. 535 obr. 7 m. Opoczno w zakresie: 1) wykonania robót rozbiórkowych i wycinki krzaków i chaszczy; 2) wykonania robót ziemnych; 3) wykonania robót branży elektroenergetycznej; 4) wykonania kanalizacji deszczowej i odwodnienia, kanalizacji sanitarnej oraz przebudowa odcinka wodociągu; 5) wykonania kanału technologicznego; 6) profilowania oraz zagęszczenie koryta; 7) ułożenia krawężników i obrzeży; 8) wykonania konstrukcji jezdni, ciągów pieszo- rowerowych, zjazdów; 9) wykonania zieleńców; 10) wykonania projektu stałej organizacji ruchu. 5.2.4. wykonanie projektu czasowej organizacji ruchu, 5.2.5. wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej, 5.2.6. uzyskanie wszelkich decyzji administracyjnych niezbędnych do przekazania obiektu do użytkowania ( jeżeli będzie wymagane). 5.3. Szczegółowy zakres oraz sposób wykonania przedmiotu zamówienia określają: 1) projekty budowlane – Załącznik nr 1 do SWZ, 2) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) – Załącznik nr 2 do SWZ, 3) przedmiary robót - pomocniczo - Załącznik nr 3 do SWZ,

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

6228989,84 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

14753045,75 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

6228989,84 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ALBUD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9592037176

7.3.3)Ulica

Oblęgorek, ul. H. Sienkiewicza 40

7.3.4)Miejscowość

Strawczyn

7.3.5)Kod pocztowy

26-067

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców
Lp.
Nazwa i adres przewidywanego podwykonawcy, Zakres powierzonych robót
1. INŻ.- BUD Sp. z o.o. Grzymałków ul. Świętokrzyska 104, 26-080 Mniów, Branża sanitarna
2. KP Inżynieria Sp. z o.o. ul. Batalionów Chłopskich 207B, 25-671 Kielce, Zabezpieczenie gazociągu
3. SPEKTRUM Kielce Sp. z o.o. ul. Górna 20 lok. 120 , 25-415 Kielce, Branża elektryczna i teletechniczna
4. SEB-KIEL Sebastian Milcarz ul. Jurajska 10/42, 25-640 Kielce, Oznakowanie pionowe, poziome, urządzenia BRD

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

6228989,84 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 178 397 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 815 804 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 178 397 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Opoczno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opoczno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 6 228 990 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ALBUD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Strawczyn). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.