Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
720 250 zł
Umowa zawarta
26 września 2025
Okres realizacji
15 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 720 250 zł – 3 484 777 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont mostu na rzece Szprotawa w ciągu ul. Krasińskiego w Szprotawie

Zamawiający Gmina Szprotawa. (Szprotawa, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont mostu na rzece Szprotawa w ciągu ul. Krasińskiego w Szprotawie”, wybierając ofertę wykonawcy ADAM SZEWCZUK NADZORY PROJEKTOWANIE WYKONAWSTWO. Wartość umowy: 720 250 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina Szprotawa.Szprotawa, Lubuskie (powiat Żagański →)opublikowano 1 października 2025
Wartość umowy
720 250 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    17 lipca 2025

    Termin ofert: 1 sierpnia 2025 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 października 2025

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ADAM SZEWCZUK NADZORY PROJEKTOWANIE WYKONAWSTWO (Przecław).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 720 250,00 zł (umowę zawarto 26 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 720 250,00 zł do 3 484 776,96 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 15 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Szprotawa.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770445

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 45

1.5.2.)Miejscowość

Szprotawa

1.5.3.)Kod pocztowy

67-300

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

m.rzeszutek@szprotawa-um.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szprotawa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9770420e-726a-43b6-9393-4bb685c96b7e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont mostu na rzece Szprotawa w ciągu ul. Krasińskiego w Szprotawie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9770420e-726a-43b6-9393-4bb685c96b7e

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00450664

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00061708/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.10 Remont mostu na rzece Szprotawa w ciągu ul. Krasińskiego w Szprotawie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WI.271.26.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiot zamówienia obejmuje Remont mostu na ul. Krasińskiego w Szprotawie w formule zaprojektuj i wybuduj

Dane techniczne całego obiektu objętego przedmiotem zamówienia: Szerokość obiektu ok.9 m Długość obiektu ok 16 m Stan ustroju niosącego zły. Belka skrajna pod chodnikiem od strony dolnej wody brak otuliny, zaawansowana korozja prętów zbrojeniowych, spękania i rysy na bocznych ścianach. Na belkach pod jezdnią widoczne lokalnie ubytki, odspojenia i spękania otuliny oraz korozja betonu i prętów zbrojeniowych w szczególności belka 3 od strony dolnej wody. 2.Wykonanie dokumentacji projektowej - dokumentacja projektowa oznacza całość dokumentacji (wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji, pozwoleń, technicznych warunków przyłączenia i uzgodnień dotyczących tego zamówienia w zakresie m.in.: a) Inwentaryzację stanu istniejącego mostu, w tym ekspertyzę techniczną konstrukcji, b) Opracowanie koncepcji projektowej mostu, która będzie podstawa do sporządzenia kolejnych elementów dokumentacji projektowej, c) Wykonanie projektu budowlanego wraz z niezbędnymi uzgodnieniami zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego oraz wymaganiami Umowy, d) Wykonanie projektu wykonawczego (projektu technicznego) zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego określającymi zakres i formę projektu wykonawczego oraz wymaganiami umowy, e) Sporządzenie specyfikacji technicznego wykonania i odbioru robót budowlanych zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego określającymi zakres i formę specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz wymaganiami Umowy, f) Opracowanie przedmiaru robót zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego określającymi zakres i formę przedmiaru oraz wymaganiami niniejszej Umowy, g) Opracowanie kosztorysu inwestorskiego zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym oraz wymaganiami Umowy. 3. Wykonanie robót budowlanych zgodnie z zakresem zamówienia na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej o której mowa w pkt 2. oraz wszystkich robót przygotowanych niezbędnych do wykonania wszelkich czynności wymaganych prawem. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ i Programie Funkcjonalno -Użytkowym

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

720250,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3484776,96 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

720250,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ADAM SZEWCZUK NADZORY PROJEKTOWANIE WYKONAWSTWO

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

970770445

7.3.4)Miejscowość

Przecław

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

720250,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Szprotawa. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szprotawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 720 250 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ADAM SZEWCZUK NADZORY PROJEKTOWANIE WYKONAWSTWO (Przecław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.