Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W dniu 29 września 2025 r. przed otwarciem ofert, Zamawiający udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia w wysokości 151 000,00 zł brutto. W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj. 29 września br. do godz. 11:00, wpłynęła 1 oferta: MBS Computergraphik sp. z o.o. ul. Grodziska 15, 05-870 Błonie, NIP: 529 000 91 46, cena brutto: 246 553,60 zł. W związku z powyższym złożona oferta przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający podjął decyzję o unieważnien

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i instalacja parkometrów na terenie miasta i gminy Reszel

Zamawiający Gmina Reszel (Reszel, Warmińsko-Mazurskie) opublikował wynik postępowania „Zakup i instalacja parkometrów na terenie miasta i gminy Reszel”.

Zamawiający: Gmina ReszelReszel, Warmińsko-Mazurskie (powiat Kętrzyński →)opublikowano 1 października 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W dniu 29 września 2025 r. przed otwarciem ofert, Zamawiający udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia w wysokości 151 000,00 zł brutto. W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA RESZEL

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510743611

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 24

1.5.2.)Miejscowość

Reszel

1.5.3.)Kod pocztowy

11-440

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gminareszel.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bipreszel.warmia.mazury.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d6d92311-322f-4c56-a293-8c4a2105c8f4

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i instalacja parkometrów na terenie miasta i gminy Reszel

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d6d92311-322f-4c56-a293-8c4a2105c8f4

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00449976

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00021007/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Zakup i instalacja parkometrów na terenie miasta i gminy Reszel

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00432155

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RGOŚ.271.2.13.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

dostawa, montaż i uruchomienie 5 sztuk fabrycznie nowych parkometrów na nowych fundamentach wykonanych przez Wykonawcę. 2. We wszystkich parkomatach (5 szt.) zakup biletu parkingowego odbywa się przy użyciu: bilonu, karty płatniczej, systemu płatności BLIK. 3. Przygotowanie parkometrów (5 szt.) do obsługi Karty Mieszkańca, dotyczy przeprowadzenia integracji po wybraniu operatora Karty Mieszkańca w przyszłości. Funkcjonalność Karta Mieszkańca jest opisana w pkt. 13.17 - Opisu przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 7 do SWZ. 4. Dostawa przedmiotu zamówienia w miejsca wskazane przez Zamawiającego. Lokalizacja: 3 szt. parkometrów zostaną zainstalowane w Reszlu, 2 szt. w Świętej Lipce (dz. nr 44, 43/21 obręb 19, gmina Reszel). Koszty dostawy i montażu pokrywa wykonawca. Wykonawca zobowiązany jest wliczyć koszt dostawy, montażu i instalacji przedmiotu zamówienia do oferty. Dokładną lokalizację wskaże Zamawiający 2 dni przed dostawą parkometrów zgodnie z przedstawionym harmonogramem przez Wykonawcę zawierający termin dostawy, wykonania fundamentów oraz montażu parkometrów. 5. Harmonogram prac Wykonawca przekaże Zamawiającemu do 7 dni od podpisania umowy. 6. Instalacja oraz udostępnienie Zamawiającemu Systemu Informatycznego (Systemu Kontroli) do nadzorowania pracy parkometrów w obszarze Strefy Płatnego Parkowania i Miejskich Płatnych Parkingów w Reszlu i Św. Lipce. Zamówienie zawiera dostęp i utrzymanie Systemu Kontroli przez Wykonawcę minimum w okresie gwarancji. Minimalny wymagany okres gwarancji: 24 miesiące. 7. Dostawa dwóch dodatkowych, wymiennych kaset na bilon do parkometrów. 8. Dostawa 2 kpl. terminali kontrolerskich wyposażonych w niezbędne funkcjonalności i oprogramowanie zgodne z systemem kontroli dostarczonym przez Wykonawcę. 9. Dostawa 4 szt. żetonów serwisowych. 10. Przeszkolenie pracowników Zamawiającego w zakresie bieżących czynności obsługowych i eksploatacyjnych oraz obsługi dostarczonego oprogramowania. 11. Przygotowanie i wdrożenie oprogramowania nadzorującego pracę zamontowanych parkometrów. 12. Uruchomienie stanowiska do kontroli systemu w siedzibie Zamawiającego. 13. Wdrożenia i konfiguracji płatności mobilnych. Zapewnienie funkcjonowania płatności mobilnych w okresie gwarancji. Zamawiający zawrze umowy z agentem rozliczeniowym autoryzującym transakcje zrealizowane za pomocą systemu BLIK oraz za pomocą kart płatniczych. 14. Wykonawca dokona przeglądu i serwisu automatów parkingowych na koniec okresu gwarancji, oraz wykona aktualizację oprogramowania systemów do zarządzania automatami parkingowymi oraz systemu płatności mobilnych. 15. Zamawiający wdroży Stałą Organizację Ruchu dla Strefy Płatnego Parkowania w Reszlu. 16. Wykonawca przeprowadzi montaż parkomatów w Reszlu zgodnie z zaleceniami Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków według Pozwolenia z dnia 01.04.2025 znak IZNR.5142.105.2025sb (Załącznik nr 8 do SWZ) oraz poniesie koszty związane z stałym nadzorem archeologicznym. 17. Dostarczenie niezbędnych kart SIM i opłacenie kosztów transmisji danych w okresie gwarancji w celu zabezpieczenia prawidłowego funkcjonowania systemu kontroli nad parkomatami. 18. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w Załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

38730000-1 - Parkometry

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

51214000-5 - Usługi instalowania parkometrów

50316000-3 - Konserwacja i naprawa maszyn do wydawania biletów

64210000-1 - Usługi telefoniczne i przesyłu danych

48151000-1 - Komputerowy system sterujący

48600000-4 - Pakiety oprogramowania dla baz danych i operacyjne

48700000-5 - Pakiety oprogramowania użytkowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W dniu 29 września 2025 r. przed otwarciem ofert, Zamawiający udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia w wysokości 151 000,00 zł brutto. W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj. 29 września br. do godz. 11:00, wpłynęła 1 oferta: MBS Computergraphik sp. z o.o. ul. Grodziska 15, 05-870 Błonie, NIP: 529 000 91 46, cena brutto: 246 553,60 zł. W związku z powyższym złożona oferta przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

38730000-1Parkometry
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →