Przebudowa zachodniej części rynku w Jaśle w ramach projektu pn. „Zielono-niebieska infrastruktura w Jaśle” – wykonanie dokumentacji projektowej
Zamawiający Miasto Jasło (Jasło, Podkarpackie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa zachodniej części rynku w Jaśle w ramach projektu pn. Zielono-niebieska…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 225 500 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1008, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
04 grudnia 2024
Termin ofert: 13 grudnia 2024 11:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
04 lutego 2025
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
30 września 2025
1 wykonawca
Kluczowe informacje o wykonaniu umowy
- 1
ZakresWybrano ofertę firmy Pikul Architekci (Jasło).
- 2
ZakresSzacunkowa wartość zamówienia wynosi 147 600,00 zł.
- 3
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy zachodniej części rynku w Jaśle w ramach projektu "Zielono-niebieska infrastruktura w Jaśle". Obejmuje to działki nr 2217 i 2219, obręb 08-Centrum.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Miasto Jasło |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 370440301 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Rynek 12 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Jasło |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 38-200 |
| 1.4.4.) | Województwo | podkarpackie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL821 - Krośnieński |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | wzp@um.jaslo.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://um.jaslo.pl/pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-d7373302-e7b2-475f-aaa1-59ebfe6104af |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00449287 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-09-30 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00633757 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Przebudowa zachodniej części rynku w Jaśle w ramach projektu pn. „Zielono-niebieska infrastruktura w Jaśle” – wykonanie dokumentacji projektowej |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia publicznego jest | „Przebudowa zachodniej części rynku w Jaśle w ramach projektu pn. „Zielono-niebieska infrastruktura w Jaśle”, znajdującej się na działkach ewid.nr 2217 oraz 2219, obręb 08-Centrum – wykonanie dokumentacji projektowej”, dla którego opracowano program funkcjonalno-użytkowy stanowiący integralny załącznik do zamówienia. Celem inwestycji jest m.in. stworzenie nowej estetycznej przestrzeni wzdłuż zachodniej pierzei rynku mający pełnić funkcję reprezentatywną, zwiększającą powierzchnie biologicznie czynną (poprzez wymianę powierzchni nieprzepuszczalnych, rozszczelnienie powierzchni utwardzonych. Projekt przedmiotu zamówienia musi odnosić się również do działań związanych z przeciwdziałaniem nagrzewania się powierzchni jak również powinien umożliwiać swobodny odpływ wód opadowych i roztopowych z możliwością ich ponownego wykorzystania w obiegu zamkniętym. Nadrzędnym celem inwestycji jest podniesieni ładu przestrzennego i estetyki jasielskiego rynku w szczególności przebudowa nieczynnej fontanny (zlokalizowanej w północno-zachodnim narożniku płyty rynku) integrującej elementy małej architektury z terenem zielonym. Istotnym elementem jest również zaprojektowanie ażurowej konstrukcji nośnej pod rośliny pnące zawierającej motywy symboliki miasta Jasła. 2. Zadanie obejmuje: wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę; 3. Szczegółowy zakres planowanych prac: wykonanie kompleksowej wielobranżowej dokumentacji projektowej (należy opracować projekt zagospodarowania terenu, infrastrukturę techniczną, małą architekturę oraz zagospodarowanie terenu zieleni) wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Zamawiający zastrzega, że na wstępnym etapie projektowania Wykonawca powinien przedłożyć dwa warianty rozwiązania formalnego (koncepcje) modernizacji fragmentu rynku wraz z wizualizacjami, kolejno po akceptacji Zamawiającego powinien przystąpić do szczegółowych rozwiązań. Wykonawca przygotuje dokumentację projektową na podstawie szczegółowych rozwiązań zawartych w PFU - stanowiący załącznik nr 4 oraz innych dokumentów do których się odwołuje; 4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia postepowania bez podania przyczyny. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-01-29 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 6 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Pikul Architekci |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6852252422 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Jasło |
| 4.3.6.) | Województwo | podkarpackie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 147600,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00087442/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-09-01 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 147600,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.