Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Realizacja zadania inwestycyjnego w ramach Budżetu Obywatelskiego pn.: „Doposażenie placu zabaw przy Skwerze Starego Alojza”

Zamawiający Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Zakład Budżetowy (Tychy, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Realizacja zadania inwestycyjnego w ramach Budżetu Obywatelskiego pn.: Doposażenie placu…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Zakład BudżetowyTychy, Śląskieopublikowano 30 września 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

MIEJSKI ZARZĄD BUDYNKÓW MIESZKALNYCH ZAKŁAD BUDŻETOWY

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 271176358

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Filaretów 31

1.4.2.)Miejscowość

Tychy

1.4.3.)Kod pocztowy

43-100

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.4.7.)Numer telefonu

(32) 227-40-91

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@mzbm.tychy.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://mzbm.tychy.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f4159719-a922-4a95-bd2d-8b1991cb96df

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00447523

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-09-30

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00107675

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Realizacja zadania inwestycyjnego w ramach Budżetu Obywatelskiego pn.: „Doposażenie placu zabaw przy Skwerze Starego Alojza”

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, polegające na doposażeniu placu zabaw przy Skwerze Starego Alojza, realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Terenem w imieniu Zamawiającego administruje Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach, poprzez swoją jednostkę organizacyjną: ROM Nr III z siedzibą w Tychach przy ul. Cyganerii 43.
Zakres zamówienia obejmuje:
a) opracowanie dokumentacji projektowej,
b) wykonanie zaprojektowanych robót budowlanych,
c) sprawowanie nadzoru autorskiego,
d) opracowanie dokumentacji powykonawczej,
e) wykonanie tablicy informacyjnej Budżetu Obywatelskiego.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-03-19

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2025-03-19 do 2025-09-19

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

PPE POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 241879570

4.3.3.)Ulica

ul. Metalowców 3 A

4.3.4.)Miejscowość

Świętochłowice

4.3.5.)Kod pocztowy

41-600

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

190706,58 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00153700/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-09-15

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmiany terminu zakończenia realizacji przedmiotu umowy z uwagi na przedłużające się uzgodnienia z autorem Budżetu Obywatelskiego, na podstawie § 15 ust. 7) pkt d) oraz § 24 wyżej szczegółowo określonej umowy

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

„§ 2 ust. 1 pkt. 1.1. termin zakończenia opracowania projektu, o którym mowa
w § 1 ust. 1. pkt. 1.1. – 30.07.2025 roku, przy czym przez zakończenie opracowania projektu rozumie się podpisanie przez obie strony protokołu zdawczo-odbiorczego, o którym mowa w § 8 ust. 1 pkt. 1.4.”

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Mając na uwadze wykonanie robót zamiennych w oparciu o protokoły konieczności z dnia 23.07.2025 r. oraz 05.09.2025 r., na podstawie § 15 pkt 6) oraz § 24 wyżej szczegółowo określonej umowy, w § 28 umowy

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

"13) Protokół konieczności nr 1 z dnia 23.07.2025 r.,
14) Protokół konieczności nr 2 z dnia 05.09.2025 r.”

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

190706,58 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Zakład Budżetowy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tychy.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.