Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
175 478 zł
Umowa zawarta
16 września 2025
Okres realizacji
od 16 września 2025 do 16 lutego 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Okres rękojmi za wady i gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja urządzeń sterujących w oczyszczalni ścieków w Dźwierzutach

Zamawiający Gmina Dźwierzuty (Dźwierzuty, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja urządzeń sterujących w oczyszczalni ścieków w Dźwierzutach”, wybierając ofertę wykonawcy Automatyka-Pomiary-Sterowanie S.A. Wartość umowy: 175 478 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina DźwierzutyDźwierzuty, Warmińsko-Mazurskieopublikowano 26 września 2025
Wartość umowy
175 478 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 sierpnia 2025

    Termin ofert: 26 sierpnia 2025 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 września 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Automatyka-Pomiary-Sterowanie S.A. (Białystok), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 175 477,95 zł (umowę zawarto 16 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 16 września 2025 r. do 16 lutego 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Dźwierzuty

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510743315

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Niepodległości 6

1.5.2.)Miejscowość

Dźwierzuty

1.5.3.)Kod pocztowy

12-120

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@ug-dzwierzuty.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.gminadzwierzuty.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

platfromazakupowa.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja urządzeń sterujących w oczyszczalni ścieków w Dźwierzutach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dc3ddac7-2592-4428-b5f3-faa1c610d5c5

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00444307

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00042314/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.5 Modernizacja urządzeń sterujących w oczyszczalni ścieków w Dźwierzutach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00379683

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RO-ZP.271.5.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są prace obejmujące:
a) naprawy wynikające z przeprowadzonego w Oczyszczalni Ścieków w Dźwierzutach audytu technicznego w zakresie instalacji elektrycznych, AKPiA oraz systemu sterowania w celu przywrócenia do pełnej funkcjonalności układów sterowania i nadzoru oczyszczalni;
b) wymiany komputera wizualizacyjnego wraz z aktualizacją systemu SCADA;
c) transmisji danych z punktu zlewczego do systemu SCADA wraz z wykonaniem raportów punktu zlewczego w systemie SCADA;
d) wykonania licencjonowanego zdalnego (przez przeglądarkę internetową) dostępu do systemu SCADA.

4.5.3.)Główny kod CPV

51112200-2 - Usługi instalowania sprzętu sterowania energią elektryczną

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

38424000-3 - Urządzenia pomiarowe i sterujące

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

175477,95 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

175477,95 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

175477,95 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Automatyka-Pomiary-Sterowanie S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5420013354

7.3.3)Ulica

A. Mickiewicza 95F,

7.3.4)Miejscowość

Białystok

7.3.5)Kod pocztowy

15-257

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

175477,95 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-09-16 do 2026-02-16

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

51112200-2Usługi instalowania sprzętu sterowa…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
260 000 zł
Próbka: 15 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
198 796 zł1 096 499 zł
Rozstęp międzykwartylowy
897 703 zł
Źródło próbki
CPV 51112· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
198 796 zł
Mediana
260 000 zł
Górny kwartyl
1 096 499 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dźwierzuty prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dźwierzuty.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 175 478 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 51112200-2 (Usługi instalowania sprzętu sterowania energią elektryczną). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Automatyka-Pomiary-Sterowanie S.A. (Białystok). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.