Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
294 666 zł
Umowa zawarta
28 sierpnia 2025
Okres realizacji
od 1 września 2025 do 30 czerwca 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 248 301 zł – 398 395 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 19% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia autobusu zastępczego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz uczniów z terenu gminy Ujazd w roku szkolnym 2025/2026

Zamawiający Centrum Usług Wspólnych Gminy Ujazd (Osiedle Niewiadów, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz uczniów z terenu gminy Ujazd w roku szkolnym 2025/2026”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Przewozowa "BOGDAN" Bogdan Piotrowski. Wartość umowy: 294 666 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
294 666 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    11 sierpnia 2025

    Termin ofert: 18 sierpnia 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    23 września 2025

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Przewozowa "BOGDAN" Bogdan Piotrowski (Ujazd), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 294 665,58 zł (umowę zawarto 28 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 248 300,64 zł do 398 394,50 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2025 r. do 30 czerwca 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH GMINY UJAZD

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 365924715

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

27

1.5.2.)Miejscowość

Osiedle Niewiadów

1.5.3.)Kod pocztowy

97-225

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

447192111

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

cuw@ujazd.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.cuw.ujazd.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fd586149-fa84-4287-8e5e-fac631616c7d

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Działalność rachunkowo-księgowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz uczniów z terenu gminy Ujazd w roku szkolnym 2025/2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fd586149-fa84-4287-8e5e-fac631616c7d

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00437280

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00369612/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Dowóz uczniów z terenu gminy Ujazd w roku szkolnym 2025/2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00371108

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

CUW.2701.1.2025.PG

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

324074,07 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych w zakresie dowożenia na zajęcia i rozwożenia po zajęciach dzieci do szkół i przedszkoli funkcjonujących w Gminie Ujazd w roku szkolnym 2025/2026 w okresie od 1 września 2025 r. do 30 czerwca 2026 r. w ramach komunikacji regularnej w oparciu o zakup imiennych biletów miesięcznych dla każdego ucznia.
2. Zadanie obejmuje dowożenie i rozwożenie jednym autobusem dysponującym co najmniej 57 miejscami siedzącymi, dwoma autobusami dysponującym co najmniej 51 miejscami siedzącymi każdy, jednym dysponującym co najmniej 20 miejscami siedzącymi oraz jednym dysponującym co najmniej 19 miejscami siedzącymi. Miejsca siedzące nie obejmują miejsca dla kierowcy. Usługa ma polegać na dowożeniu w roku szkolnym 2025/2026 uczniów szkół podstawowych i wychowanków przedszkoli na zajęcia szkolne i przedszkolne i rozwożeniu po zakończeniu zajęć. Dodatkowo zadanie obejmuje rozwożenie w poniedziałki uczniów Szkoły Podstawowej w Osiedlu Niewiadów im. Polskich Olimpijczyków oraz we wtorki i w środy uczniów Szkoły Podstawowej im Obrońców Westerplatte w Ujeździe.
3. Łączna dzienna długość tras przejazdu autobusu wynosi ok. 340 km. Dodatkowo długość trasy w poniedziałki wynosi ok. 17 km oraz we wtorki i środy ok. 114 km.
4. Dowozem objętych będzie ogółem ok. 460 dzieci ( w tym: w wieku od 2,5 lat do rozpoczęcia rocznego przygotowania przedszkolnego – 55 dzieci) Podana liczba uczniów i wychowanków może ulec zmianie w trakcie roku szkolnego. Dopuszcza się zmianę liczby kupowanych biletów miesięcznych ( do +/- 10%) w danym miesiącu.
5. Szczegółowy harmonogram dowożenia i rozwożenia uczniów i wychowanków do placówek oświatowych na rok szkolny 2025/2026 zawiera Załącznik Nr 1 do SWZ. Zamawiający zastrzega sobie korektę szczegółowego harmonogramu dowożenia i rozwożenia uczniów i wychowanków do placówek oświatowych.
6. Dowożenie i rozwożenie uczniów i wychowanków do placówek oświatowych odbywać się będzie również w dni w których odbywać się będą rekolekcje przedświąteczne.
7. Wykonawca będzie realizował zamówienie w ramach przewozów regularnych (na podstawie biletów miesięcznych) w krajowym transporcie drogowym osób na podstawie ustawy z dnia 6 września 2021 r. o transporcie drogowym (t. j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1539 ze zm. )
8. Wykonawca zobowiązany jest do:
• uzgodnienia i uwzględnienia w ramach wykonywanego dowozu potrzeb szkół odnośnie przewozu dzieci,
• punktualnego dowozu dzieci do szkół i odwozu po zajęciach,
• posiadania aktualnego ubezpieczenia OC i NNW w ramach prowadzonej przez siebie działalności,
• zatrudnienia wykwalifikowanych i posiadających odpowiednie kwalifikacje i dokumenty kierowców,
• utrzymania taboru autobusowego w wielkości umożliwiającej prawidłowe wykonanie umowy oraz utrzymanie go w stanie technicznym i eksploatacyjnym odpowiadających wymogom ustawy o Publicznym Transporcie Drogowym.
9. Opiekę nad uczniami i wychowankami w czasie przewozów organizuje i zapewnia Zamawiający.
10. Wykonawca zobowiązany jest do wywieszenia informacji z rozkładem jazdy opracowanym na podstawie szczegółowego harmonogramu dowożenia i rozwożenia uczniów i wychowanków do placówek oświatowych na każdym przystanku z którego korzysta w terminie 7 dni od podpisania umowy.
11. Wykonawca zobowiązany jest do wywieszenia informacji o każdej istotnej zmianie z rozkładem jazdy na każdym przystanku z którego korzysta w terminie 3 dni od podpisania umowy.
12. Wykonawca ma obowiązek zapewnić pierwszeństwo przewozu uczniów i wychowanków posiadających bilety miesięczne na przejazd.
13. Wykonawca musi zapewnić uczniom i wychowankom bezpieczny przewóz, tzn. odpowiednie warunki bezpieczeństwa i higieny.
14. Realizacja przedmiotu zamówienia odbywać się będzie przez osoby posiadające wymagane aktualne uprawnienia, świadectwa kwalifikacji i doświadczenie zawodowe.

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

248300,64 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

398394,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

294665,58 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Przewozowa "BOGDAN" Bogdan Piotrowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590052110

7.3.3)Ulica

Słoneczna 22

7.3.4)Miejscowość

Ujazd

7.3.5)Kod pocztowy

97-225

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

294665,58 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-09-01 do 2026-06-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Centrum Usług Wspólnych Gminy Ujazd prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Osiedle Niewiadów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 294 666 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Przewozowa "BOGDAN" Bogdan Piotrowski (Ujazd). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.