Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
160 zł
Umowa zawarta
2 września 2025
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 160 zł – 615 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przeprowadzenie przeglądów kominiarskich na terenie Gminy Ostrów Mazowiecka

Zamawiający Gmina Ostrów Mazowiecka (Ostrów Mazowiecka, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Przeprowadzenie przeglądów kominiarskich na terenie Gminy Ostrów Mazowiecka”, wybierając ofertę wykonawcy Ramo Polska Sp. z o.o. Cena wybranej oferty: 160 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina Ostrów MazowieckaOstrów Mazowiecka, Mazowieckie (powiat Ostrowski →)opublikowano 23 września 2025
Cena wybranej oferty
160 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Ramo Polska Sp. z o.o. (Warszawa), mała firma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 159,90 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 159,90 zł do 615,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA OSTRÓW MAZOWIECKA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 550667913

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. gen. Władysława Sikorskiego 5

1.5.2.)Miejscowość

Ostrów Mazowiecka

1.5.3.)Kod pocztowy

07-300

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL924 - Ostrołęcki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gminaostrowmaz@home.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminaostrowmaz.home.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e85001fd-12b3-43a2-a4bc-c1585308cc33

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przeprowadzenie przeglądów kominiarskich na terenie Gminy Ostrów Mazowiecka

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e85001fd-12b3-43a2-a4bc-c1585308cc33

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00436757

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00015115/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.10 Przeprowadzenie przeglądów kominiarskich na terenie Gminy Ostrów Mazowiecka

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie jest realizowane w ramach projektu pn. „Mazowsze bez smogu” nr FEMA.02.01-IP.01-01TS/24, Priorytet II „Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza”, Działanie 2.1 „Efektywność energetyczna”, Typ projektu „Wsparcie mazowieckich gmin w realizacji programu ochrony powietrza dla stref w województwie mazowieckim” Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021-2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00358420

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IG.271.23.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

205282,50 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia dotyczy wykonania usługi przeglądów kominiarskich wraz z czyszczeniem przewodów kominowych na terenie Gminy Ostrów Mazowiecka. Szacowana ilość, która może ulec zmianie na zasadach określonych w projekcie umowy, wynosi 1010 budynków mieszkalnych: Antoniewo – 2, Biel – 22, Budy-Grudzie – 10, Dudy – 2, Dybki – 24, Fidury – 1, Guty-Bujno – 29, Jasienica – 32, Jelenie – 23, Jelonki – 31, Kacpury – 2, Kalinowo – 44, Kalinowo Parcele – 6, Komorowo – 82, Koziki – 25, Koziki-Majdan – 18, Kuskowizna – 19, Lipniki – 3, Nagoszewka Druga – 37, Nagoszewka Pierwsza – 16, Nagoszewo – 13, Nieskórz – 26, Nowa Grabownica – 27, Nowa Osuchowa – 29, Nowe Lubiejewo – 16, Pałapus – 31, Podborze – 44, Popielarnia – 15, Pólki – 15, Prosienica – 15, Przyjmy – 11, Przyjmy k. Poręby – 13, Rogóźnia – 34, Sielc – 43, Smolechy – 13, Stara Grabownica – 46, Stara Osuchowa – 9, Stare Lubiejewo – 37, Stok – 24, Turka – 5, Ugniewo – 82, Wiśniewo – 18, Zakrzewek – 4, Zalesie – 12. Wynagrodzenie końcowe zostanie ustalone na podstawie iloczynu ilości faktycznie wykonanych przeglądów kominowych. Podczas przeglądów kominiarz sprawdzi drożność i szczelność instalacji kominowych, po czym sporządzi protokół z kontroli stanu technicznego.

4.5.3.)Główny kod CPV

71356100-9 - Usługi kontroli technicznej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90915000-4 - Usługi czyszczenia pieców i kominów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

159,90 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

615,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

159,90 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Ramo Polska Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 369999029

7.3.3)Ulica

Aleje Jerozolimskie 214

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-486

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

161499,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71356100-9Usługi kontroli technicznej
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
161 250 zł
Próbka: 15 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
120 160 zł257 095 zł
Rozstęp międzykwartylowy
136 935 zł
Źródło próbki
CPV 71356100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
120 160 zł
Mediana
161 250 zł
Górny kwartyl
257 095 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ostrów Mazowiecka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostrów Mazowiecka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 160 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71356100-9 (Usługi kontroli technicznej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Ramo Polska Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.