ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Przebudowa zbiornika wodnego o charakterze retencyjnym na działce nr ew. 15/3 w miejscowości Rywociny, obręb Rywoczyny, Gmina Działdowo.

Zamawiający Gmina Działdowo (Działdowo, Warmińsko-Mazurskie) prowadził postępowanie „Przebudowa zbiornika wodnego o charakterze retencyjnym na działce nr ew. 15/3 w…”. Termin składania ofert minął 6 października 2025, 09:00. Wadium: 2500 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina DziałdowoDziałdowo, Warmińsko-Mazurskie (powiat Działdowski →)opublikowano 19 września 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 335 657 zł
Wadium
2500 zł
Termin składania ofert
6 października 2025, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Gwarancja40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Gwarancja 40%.

  • 2

    RyzykoWadium: 2 500,00 zł.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Przebudowa zbiornika wodnego o charakterze retencyjnym na działce nr ew. 15/3 w miejscowości Rywociny, obręb Rywoczyny, Gmina Działdowo.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA DZIAŁDOWO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 130378025

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Księżodworska 10

1.5.2.)Miejscowość

Działdowo

1.5.3.)Kod pocztowy

13-200

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@ugdzialdowo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://dzialdowo.ug.gov.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa zbiornika wodnego o charakterze retencyjnym na działce nr ew. 15/3 w miejscowości Rywociny, obręb Rywoczyny, Gmina Działdowo.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8adcb8aa-5c22-415d-b52e-16c2c181a87a

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00432294

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00672064/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.13 Przebudowa zbiornika wodnego o charakterze retencyjnym n dz. nr ew. 15/3 w miejscowości Rywociny, obręb Rywoczyny,Gmina Działdowo.

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Krajowy Plan Odbudowy/ Inwestycje w większanie potencjału zrównoważonej gospodarki wodnej na obszarach wiejskich.

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gminadzialdowo

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/gminadzialdowo, https:/, platforma zakupowa.pl,, https://dzialdowo.ug.gov.pl, zamowienia@ugdzialdowo.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu platformy zakupowej dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl . Zaleca się, aby Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, posiadał konto na platformie zakupowej. Rejestracja oraz logowanie dostępne jest pod adresem: https://platformazakupowa.pl Korzystanie z Platformy przez Wykonawcę jest bezpłatne. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej przekazywanej przy ich użyciu, opisane zostały w Regulaminie
korzystania z platformy zakupowej dostępnym pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/1-regulamin Wykonawca przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, akceptuje warunki korzystania z platformy zakupowej, określone w Regulaminie dostępnym pod adresem: https:/ platforma zakupowa.pl/strona/1-regulamin . Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem dedykowanych formularzy do: złożenia i wycofania oferty oraz do komunikacji wynosi
150 MB.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zg. z art. 13 ust. 1 i 2 rozporz. Parl. Europ. i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w spr. ochrony osób fizycznych w zw. z przetwarz. danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz
uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporz. o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: - Administratorem Pani/Pana danych osob. jest Wójt Gminy Działdowo, 13-200 Dz-wo, ul. Księżodworska 10, tel. (23)697 07 00; - Inspektorem ochrony danych osob. w Gm. Dz-wo jest Pani Magdalena Gujska, kontakt: adres e-mail: info@edpo.pl,
telefon: 794-166-777. Funkcję zastępcy Inspektora danych pełni Pan Michał Cupiał, kontakt: adres e-mail: info@edpo.pl, telefon: 881-266-777; - Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego: „Przebudowa zbiornika wodnego o charakterze retencyjnym na działce nr ew.
15/3 w miejscowości Rywociny, obręb ewidencyjny Rywoczyny, Gmina Działdowo” prowadzonym w trybie podstawowym, a także w celu
realizacji zadań w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi (art. 6 ust.1 lit e RODO) i w celu zawarcia i wykonania umowy (art. 6 ust. 1 lit b RODO). - odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 - 76 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), dalej „ustawa Pzp” oraz podmioty z którymi Administrator podpisał stosowne umowy powierzenia przetwarzania danych, np. w zakresie usług IT. - Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zg. z art. 78 ust. 1-4 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy; - obowiązek podania przez
Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp; - w odniesieniu do Pani/Pana dan. osob. decyzje nie będą podejmowane w sp. automatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO; -posiada Pani/Pan: − na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących; −na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych **; −na pods. art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ***; − prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO; -nie przysługuje Pani/Panu : − w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych; −prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;−na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania
Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO. * Wyjaśnienie: informacja w tym zakresie jest wymagana, jeżeli w odniesieniu do danego administratora lub podmiotu przetwarzającego istnieje obowiązek wyznaczenia inspektora ochrony danych osobowych.** Wyj.: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie
zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników. *** Wyj.: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

FZK.271.15.2025

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa otwartego zbiornika wodnego o charakterze retencyjnym na działce nr ew. 15/3 w obrębie ewidencyjnym Rywoczyny, w miejscowości Rywociny, w gminie Działdowo, powiecie działdowskim, województwie warmińsko-mazurskim. Działka gruntowa nr ew. 15/3 stanowi własność Inwestora, to jest Gminy Działdowo. Przebudowa otwartego, ziemnego zbiornika wodnego polegać będzie na jego pogłębieniu i umocnieniu oraz ustabilizowaniu brzegów zbiornika umocnieniem w pełni ekologicznym wykonanym z naturalnych materiałów wraz z odpowiednio dobranymi nasadzeniami roślinnymi, które będzie doskonale komponowało się z naturalnym środowiskiem. W celu zwiększenia pojemności retencyjnej zbiornika wykonane zostanie jego pogłębienie. Obecnie zbiornik wodny posiada powierzchnię 1930 m2. W wyniku wykonania projektowanych robót budowlanych powierzchnia zbiornika ulegnie niewielkiej zmianie i będzie wynosiła 1960 m2. Obecnie zbiornik przy rzędnej lustra wody 147,33 m n.p.m. posiada powierzchnię lustra wody 1290 m2 i pojemność 813 m3. Po wykonaniu pogłębienia zbiornika przy rzędnej lustra wody 147,33 m n.p.m. jego pojemność zostanie zwiększona o 744 m3 do pojemności 1557 m3. Głębokość maksymalna zbiornika w stosunku do naturalnej powierzchni terenu wynosi do 3,00 m. Natomiast głębokość lustra wody w zbiorniku, po wykonaniu projektowanych robót, przy rzędnej lustra wody 147,33 m n.p.m. wyniesie 173 cm. Brzegi zbiornika zostaną umocnione wyłącznie materiałami pochodzenia naturalnego opartymi na konstrukcjach z włókna kokosowego z odpowiednio dobranymi nasadzeniami roślinnymi szuwaru brzegowego i właściwego. W celu zabezpieczenia wód w zbiorniku retencyjnym przed zanieczyszczaniami oraz dopływem do zbiornika wód o niskiej jakości pochodzących ze spływu powierzchniowego z terenów położonych wokół zbiornika, obszar ten należy dokładnie uporządkować, zagospodarować oraz obsiać mieszanką nasion traw. Po wykonaniu robót teren przyległy, należy przywrócić do stanu pierwotnego.

4.2.6.)Główny kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

1 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zamawiający wybierze ofertę, która uzyska największą liczbę punktów w poszczególnych częściach zamówienia.
2.Zamawiający będzie oceniał oferty według następującego kryterium:
Nr Nazwa kryterium Waga
1 Cena 60%
2 Gwarancja 40%
3. Punkty przyznawane za podane w pkt. 2. kryteria będą liczone według następujących wzorów:
Nr kryterium Wzór
1 C = (C min : Cx) x 60 pkt.
gdzie:
C – liczba punktów przyznanych danej ofercie,
Przyznane punkty zostaną zaokrąglone do dwóch miejsc po przecinku.
C min – minimalna cena brutto zaoferowana w przetargu,
Cx – cena brutto podana przez Wykonawcę, dla którego wynik jest obliczany.
2 G = (G x : G max) x 40 pkt.
gdzie:
G – liczba punktów przyznanych danej ofercie,
Przyznane punkty zostaną zaokrąglone do dwóch miejsc po przecinku.
G x – okres gwarancji jakości podany przez Wykonawcę, dla którego wynik jest obliczany.
G max – maksymalny okres gwarancji jakości – 60 miesięcy.
4. Oferta złożona przez wykonawcę może otrzymać 100 pkt.
5. W toku dokonywania badania i oceny ofert Zamawiający może żądać
udzielenia przez wykonawcę wyjaśnień treści złożonych przez niego ofert.
6. Zamawiający zastosuje zaokrąglanie każdego wyniku do dwóch miejsc po przecinku.
7. Kryterium ceny będzie oceniane na podstawie ceny brutto podanej w formularzu ofertowym i przeliczone według w/w wzoru.
8.Kryterium okres gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia oceniany będzie na podstawie podanego w miesiącach okresu gwarancji w formularzu ofertowym. Okres gwarancji wykonania nie może być krótszy niż 24 miesiące i nie dłuższy niż 60 miesięcy. Wskazany przez Wykonawcę w formularzu ofertowym okres gwarancji będzie jednocześnie wyznacznikiem długości okresu rękojmi. Maksymalną ilość punktów w kryterium "Gwarancja" otrzyma oferta z najdłuższym terminem gwarancji. Ilość punktów przyznana ofercie w kryterium "Gwarancja" zostanie określona zgodnie z w/w wzorem. Ocenie będzie podlegał wydłużony termin gwarancji powyżej 24 miesięcy. Jeżeli wykonawca podtrzyma termin gwarancji określony w SWZ, jako minimalny otrzyma 0 punktów. Jeśli Wykonawca w formularzu ofertowym nie poda okresu gwarancji, Zamawiający przyjemnie minimalny okres gwarancji tj. 24 miesiące
i Wykonawca otrzyma 0 pkt. Jeśli Wykonawca w formularzu ofertowym poda okres gwarancji większy niż 60 miesięcy, Zamawiający zaakceptuje większy okres gwarancji, lecz Wykonawca otrzyma 40 pkt. za wskazany okres.
9. Łączna ilość punktów oferty stanowi sumę ilości punktów przyznanych w kryterium "Cena" i ilość punktów przyznanych w kryterium "Gwarancja".

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja

4.3.6.)Waga

40,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

W postępowaniu mogą wziąć udział wyłącznie wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu:
I. Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym. Zamawiający nie określa niniejszego warunku udziału w postępowaniu. II. Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów . Zamawiający nie określa niniejszego warunku udziału w postępowaniu. III. Sytuacja ekonomiczna lub finansowa. Zamawiający nie określa niniejszego warunku udziału w postępowaniu. IV. Zdolność techniczna lub zawodowa. a) Wykonawca posiada doświadczenie, tj. w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał w sposób należyty oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył co najmniej 1 robotę budowlaną polegające na budowie przebudowie lub remoncie
zbiornika wodnego o wartości min. 100 000,00 zł brutto. Zgodnie z art. 117 ust. 1 ustawy Pzp, w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zamawiający zastrzega, że warunek ten nie podlega sumowaniu. b)
Wykonawca dysponuje lub będzie dysponował osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, legitymującymi się doświadczeniem zawodowym odpowiednim do funkcji, jakie im powierzono. Ponadto Wykonawca przedstawi w ofercie kandydata: - Kierownik budowy / robót - osoba z uprawnieniami budowlanymi do kierowania robotami specjalności konstrukcyjno – budowlanej lub hydrotechnicznymi lub wodno – melioracyjnymi lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów w zakresie
niezbędnym do realizacji zamówienia. Szczegółowe informacje zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia dot. przedmiotowego postępowania.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu: Odpis lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. Dokumenty wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza RP:
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej zamiast odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o których mowa, w przedmiotowym punkcie - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd,
nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury wystawione nie wcześniej niż 3 miesięcy przed ich złożeniem. Szczegółowe informacje zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia dot. przedmiotowego postępowania.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej: a) Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym
dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów -inne odpowiednie dokumenty; b) Wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności
odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Szczegółowe informacje zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia dot. przedmiotowego postępowania.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości

2 500,00 zł. 2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego Zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas gdy przed upływem terminu składania ofert kwota wniesionego wadium będzie uznana na rachunku bankowym Zamawiającego. Zaleca się, aby kopię dowodu wniesienia wadium w postaci elektronicznej załączyć do oferty. 3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu: przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: 55 1020 3541 0000 5602 0309 4943; b) gwarancjach bankowych; c) gwarancjach ubezpieczeniowych; d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019 r. poz. 310 ze zm.) 4. Zwrot lub zatrzymanie wadium następuje na zasadach określonych w art. 98 Ustawy. 5. Wadium wnoszone w innej niż pieniądz formie musi posiadać ważność co najmniej do końca terminu związania wykonawcy złożoną przez niego ofertą. 6. W przypadku kiedy wadium jest wnoszone w pieniądzu, należy je wpłacić przelewem z dopiskiem „Przebudowa zbiornika wodnego o charakterze retencyjnym na działce nr ew. 15/3 w miejscowości Rywociny, obręb ewidencyjny Rywoczyny, Gmina Działdowo ” na w/w rachunek bankowy. 7. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o którym mowa w ust. 3 pkt. b - d, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

I. Zamawiający dopuszcza zmianę postanowień zawartej umowy w następujących przypadkach: 1) Strony mają prawo do przedłużenia terminu zakończenia robót budowlanych w następujących sytuacjach: a) jeżeli przyczyny, z powodu których będzie zagrożone dotrzymanie terminu zakończenia robót będą następstwem okoliczności, za które odpowiedzialność ponosi Zamawiający, w szczególności: - będą następstwem nieterminowego przekazania terenu budowy, - będą następstwem konieczności zmian dokumentacji projektowej w zakresie, w jakim ww. okoliczności miały lub będą mogły mieć wpływ na dotrzymanie terminu zakończenia robót, b) jeżeli wystąpią niekorzystne warunki atmosferyczne uniemożliwiające prawidłowe wykonanie robót, c) jeżeli wystąpi konieczność wykonania robót zamiennych lub innych robót niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy, d) wystąpią opóźnienia w dokonaniu lub zaniechanie dokonania określonych czynności (w
tym w wydawaniu decyzji, zezwoleń, uzgodnień) przez właściwe organy administracji, które nie są następstwem okoliczności, za które wykonawca ponosi odpowiedzialność, e) jeżeli wystąpi brak możliwości wykonywania robót z powodu nie dopuszczania do ich wykonywania przez uprawniony organ lub nakazania ich wstrzymania przez uprawniony organ, z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, f) wystąpienia Siły Wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z jej postanowieniami w pierwotnie określonym terminie. Okres wydłużenia terminu zakończenia robót budowlanych nie
może przekraczać okresu trwania przyczyn, z powodu których dotrzymanie terminu zakończenia robót będzie zagrożone i – jeśli dotyczy – czasu niezbędnego do usunięcia przeszkód uniemożliwiających terminową realizację zamówienia, 2) w przypadku wykonywania robót zamiennych, 3) w przypadku zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w
zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy. II. Dokonanie zmian, o których mowa w ust. 2 wymagać będzie podpisania aneksu do umowy, przy czym niedopuszczalne są zmiany umowy w zakresie prac wykraczających poza
określenie przedmiotu zamówienia. III. Zmiana osób odpowiedzialnych, o których mowa w § 8 umowy nie stanowi jej zmiany i nie wymaga zgody drugiej strony, przy czym osoby te muszą spełniać wymagania niezbędne do wykonywania czynności odnośnie pełnionej funkcji. Zmiana taka jest skuteczna z dniem otrzymania pisemnego zawiadomienia o dokonanej zmianie złożonego osobiście, przez platformę zakupową lub operatora usług pocztowych lub kurierskich. IV. Poniższe zmiany nie będą stanowić zmiany umowy i nie wymagają zachowania formy pisemnego aneksu pod rygorem nieważności, a zostaną dokonane poprzez pisemne zgłoszenie potwierdzone przez drugą stronę Umowy dostarczone bezpośrednio do siedziby Zamawiającego osobiście, za pomocą operatora usług pocztowych lub kurierskich oraz przez platformę zakupową: a) zmiana na stanowisku kierownika budowy, b) zmiana na stanowisku Inspektora Nadzoru Inwestorskiego, c) zmiana adresu
Wykonawcy, d) zmiana formy zabezpieczenia należytego wykonania umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-10-06 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy https://platformazakupowa.pl. Sposób złożenia oferty został opisany w Regulaminie korzystania z platformy zakupowej.

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-10-06 10:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2025-11-04

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111200-0Roboty w zakresie przygotowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
335 657 zł
Próbka: 30 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
244 437 zł1 013 186 zł
Rozstęp międzykwartylowy
768 749 zł
Źródło próbki
CPV 45111200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
244 437 zł
Mediana
335 657 zł
Górny kwartyl
1 013 186 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 06.10.2025, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Działdowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Działdowo.
Tak. Wadium określono na 2500 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.