Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zgodnie z art. 255 pkt. 3) Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia chyba, że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja drogi dojazdowej (Potok Dudowski) do gruntów rolnych w km od 0+480 do km 1+330 (850mb) na działce ewid nr. 5631, obręb 0507, położonej w miejscowości Małe Ciche.

Zamawiający Gmina Poronin (Poronin, Małopolskie) opublikował wynik postępowania „Modernizacja drogi dojazdowej (Potok Dudowski) do gruntów rolnych w km od 0+480 do km…”.

Zamawiający: Gmina PoroninPoronin, Małopolskie (powiat Tatrzański →)opublikowano 18 września 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 549 477 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zgodnie z art. 255 pkt. 3) Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia chyba,… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA PORONIN

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892630

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Józefa Piłsudskiego 5

1.5.2.)Miejscowość

Poronin

1.5.3.)Kod pocztowy

34-520

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

usc@poronin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

poronin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://poronin.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja drogi dojazdowej (Potok Dudowski) do gruntów rolnych w km od 0+480 do km 1+330 (850mb) na działce ewid nr. 5631, obręb 0507, położonej w miejscowości Małe Ciche.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7d0580a4-d87a-4c4e-8daa-fc18f21b2570

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00429527

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00037883/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Modernizacja drogi gminnej na Zgorzelisko.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00389957

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.23.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

167448,40 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja (remont) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w km od 0+480 do km 1+330, na dz. ewid nr 5631 (Potok Dudowski), obręb 0507, w miejscowości Małe Ciche.
Inwestycja będzie odpowiednio dostosowana do zakresu prac remontowych i modernizacyjnych i swoim zasięgiem obejmie działania polegające na m.in. korytowaniu, profilowaniu podłoża, remoncie istniejącego odwodnienia, ułożeniu krawężników, ułożeniu nawierzchni z kruszywa naturalnego na odcinku 850mb. Zadanie będzie realizowane na podstawie posiadanych zezwoleń i zgłoszeń.
Zadanie realizowane przy współudziale Województwa Małopolskiego.
Szczegółowy zakres robót określa przedmiar robót, który stanowi załącznik do niniejszego SWZ.
Wymagana minimalna gwarancja na wykonanie robót budowlanych 24 miesiące.
Płatność wynagrodzenia nastąpi jedną fakturą końcową. Faktura końcowa płatna po zakończeniu całości robót i odbiorze całego zakresu przedmiotu zamówienia. Podstawą do wystawienia faktury końcowej będzie protokół odbioru końcowego podpisany przez strony

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zgodnie z art. 255 pkt. 3) Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia chyba, że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
549 477 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 535 zł1 739 058 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 433 523 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
305 535 zł
Mediana
549 477 zł
Górny kwartyl
1 739 058 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Poronin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poronin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.