Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
571 513 zł
Umowa zawarta
11 września 2025
Okres realizacji
14 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 414 336 zł – 571 513 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 38% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena100%Cena80%Czas reakcji Wykonawcy w zdarzeniach nagłych o charakterze interwencyjnym20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług ogrodniczych dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Zamawiający Uniwersytet Medyczny w Łodzi (Łódź, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług ogrodniczych dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi”, wybierając ofertę wykonawcy Market Ogrodniczy Sp. z o.o. Wartość umowy: 571 513 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Uniwersytet Medyczny w ŁodziŁódź, Łódzkieopublikowano 15 września 2025
Wartość umowy
571 513 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Market Ogrodniczy Sp. z o.o. (Łódź), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 571 512,72 zł (umowę zawarto 11 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 414 336,21 zł do 571 512,72 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 14 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

UNIWERSYTET MEDYCZNY W ŁODZI

1.3.)Oddział zamawiającego

UMed w Łodzi

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 473073308

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

al. Kościuszki 4

1.5.2.)Miejscowość

Łódź

1.5.3.)Kod pocztowy

90-419

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

marlena.jozwiak@umed.lodz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://umed.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1138458

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług ogrodniczych dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b5aafdff-533d-4080-8b8e-42d43be9d845

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00423591

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00171230/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.18 Usługi ogrodnicze

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00322745

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/84/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet I: Świadczenie usług ogrodniczych dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na terenach zewnętrznych
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią:
Załącznik nr 2.1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia – Pakiet I
Załącznik nr 1.1 do SWZ – Formularz cenowy – Pakiet I

4.5.3.)Główny kod CPV

77300000-3 - Usługi ogrodnicze

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

77211600-8 - Sadzenie drzew

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

03121000-5 - Produkty ogrodnicze

4.5.5.)Wartość części

582352,24 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet II: Świadczenie usług ogrodniczych dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w zakresie wycinki drzew, samosiejek i przycinki zieleni
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią:
Załącznik nr 2.2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia – Pakiet II
Załącznik nr 1.2 do SWZ – Formularz cenowy – Pakiet II

4.5.3.)Główny kod CPV

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

77300000-3 - Usługi ogrodnicze

4.5.5.)Wartość części

282662,98 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet III: Świadczenie usług ogrodniczych dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi wewnątrz budynków
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią:
Załącznik nr 2.3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia – Pakiet III
Załącznik nr 1.3 do SWZ – Formularz cenowy – Pakiet III

4.5.3.)Główny kod CPV

77300000-3 - Usługi ogrodnicze

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

03121000-5 - Produkty ogrodnicze

4.5.5.)Wartość części

229919,86 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

414336,21 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

571512,72 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

571512,72 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Market Ogrodniczy Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7272849902

7.3.3)Ulica

Żeligowskiego 32/34

7.3.4)Miejscowość

Łódź

7.3.5)Kod pocztowy

90-643

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

571512,72 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

77300000-3Usługi ogrodnicze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
677 469 zł
Próbka: 15 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
172 889 zł2 013 208 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 840 319 zł
Źródło próbki
CPV 77300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
172 889 zł
Mediana
677 469 zł
Górny kwartyl
2 013 208 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Powiązane lokalnie

Aktywne w tym samym rynku lokalnym

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uniwersytet Medyczny w Łodzi prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 571 513 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77300000-3 (Usługi ogrodnicze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Market Ogrodniczy Sp. z o.o. (Łódź). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.