ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Remont cząstkowy ulic na terenie miasta Legnicy przy użyciu mieszanki mineralno-asfaltowej na gorąco, uzupełnienie spękań nawierzchni asfaltem w ramach zadania pn.: ,,Remont ulic w mieście”.

Zamawiający Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy (Legnica, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Remont cząstkowy ulic na terenie miasta Legnicy przy użyciu mieszanki…”. Termin składania ofert minął 30 września 2025, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Zarząd Dróg Miejskich w LegnicyLegnica, Dolnośląskieopublikowano 15 września 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 290 827 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
30 września 2025, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Czas reakcji40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Remont cząstkowy ulic na terenie miasta Legnicy przy użyciu mieszanki mineralno-asfaltowej na gorąco, uzupełnienie spękań nawierzchni asfaltem w ramach zadania pn.: ,,Remont ulic….

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Czas reakcji 40%.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390278090

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wojska Polskiego 10

1.5.2.)Miejscowość

Legnica

1.5.3.)Kod pocztowy

59-220

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zdm@zdm.legnica.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdm.legnica.eu

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont cząstkowy ulic na terenie miasta Legnicy przy użyciu mieszanki mineralno-asfaltowej na gorąco, uzupełnienie spękań nawierzchni asfaltem
w ramach zadania pn.: ,,Remont ulic w mieście”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cdb13a88-f10d-4190-a775-ad4b1ca4b540

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00423370

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00096296/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Remont ulic w mieście.

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.platformazakupowa.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

www.platformazakupowa.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zamawiający, zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (t.j. Dz. U. z 2020r. poz. 2452, z późn. zm.), określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformie, tj.:
a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;
b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje;
c) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0;
d) włączona obsługa JavaScript;
e) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf;
f) szyfrowanie na platformie odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3;
g) oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
9. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
a) akceptuje warunki korzystania z platformy określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący;
b) oświadcza, że zapoznał i zastosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem: https://drive.google.com/file/d/1Kd1DttbBeiNWt4q4slS4t76lZVKPbkyD/view.
10. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z platformy, w szczególności za sytuację, gdy Zamawiający zapozna się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert (np. złożenie oferty w zakładce „Wyślij wiadomość do Zamawiającego”). Taka oferta zostanie uznana przez Zamawiającego za ofertę handlową i nie będzie brana pod uwagę w przedmiotowym postępowaniu, ponieważ nie został spełniony obowiązek narzucony w art. 221 ustawy Pzp.
11. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformy dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu platformy znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

DI/34/2025

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontów cząstkowych (wypełnienie ubytków i wybojów) w nawierzchniach bitumicznych przy użyciu mieszanki mineralno-asfaltowej na gorąco oraz uzupełnienie spękań zalewową masą asfaltową na gorąco ulic i dróg publicznych w granicach administracyjnych miasta Legnicy oraz drogach wewnętrznych będących własnością Gminy Legnica

4.2.6.)Główny kod CPV

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-07-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Czas reakcji

4.3.6.)Waga

40,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym :
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów :
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej :
Wykonawca wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje,
w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest
krótszy – w tym okresie wykonał/li co najmniej:
– 1 robotę budowlaną polegającą na: remoncie cząstkowym nawierzchni w zakresie uzupełnienia ubytków
mieszanką mineralno-asfaltową w ilości minimum 100 ton.
5) do wykonania zleconych prac, Wykonawca musi wykazywać się możliwością korzystania z następujących
maszyn i sprzętu gwarantującego właściwą jakość robót:
Wykonawca musi wykazać się dysponowaniem niezbędnym wyposażenia do realizacji robót, który jest dopuszczony do pracy na drodze pod ruchem i jest oznakowany zgodnie z załącznikiem nr 1-4 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczególnych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczanie na drodze oraz posiadać wymagane zezwolenia i legalizacje, j.n.:
- samochód osobowo-dostawczy – 2 szt.
- piła do cięcia asfaltu – 2 szt.
- młot pneumatyczny z odpowiednimi końcówkami – 2 szt.
- kompresor – 2 szt.
- urządzenie czyszczące – 2 szt.
- kocioł do grzania asfaltu o pojemności minimum 500 l – 1 szt
- termos do mieszanki mineralno-asfaltowej z WMB – 1 szt.
- zagęszczarka płytowa – 1 szt.
- frezarka do szczelin – 1 szt.
- zalewarka do szczelin – 1 szt.

6) do wykonania zleconych prac Wykonawca musi wykazywać się możliwością korzystania z personelu
gwarantującego właściwą jakość robót:
- 1 osoba - Kierownik robót z uprawnieniami budowlanymi w specjalności drogowej:
osoba z uprawnieniami budowlanymi w specjalności drogowej, wpisana na listę członków izby samorządu zawodowego zgodnie z zapisami Rozdziału 2 ustawy Prawo budowlane z 07.07.1994 r. (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 418) i ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej za szkody, które mogą wyniknąć w związku z wykonywaniem ww. funkcji,.
- 4 osoby – pracownicy drogowi, posiadających uprawnienia do obsługi urządzeń stanowiących niezbędne techniczne wyposażenie Wykonawcy.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

. Zamawiający dopuszcza zmiany terminu umowy i wynagrodzenia w następujących przypadkach:
2.1) zwiększenie lub zmniejszenie zakresu robót wynikające z rzeczywistych obmiarów
przy rozliczeniu ryczałtowo – ilościowym – zgodnie z art. 455 ust.1 pkt 1 ustawy Pzp.
2.2) z powodu kolizji, uzgodnień, utrudnień które nie były ujęte w dokumentacji przetargowej lub
warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie robót.
2.3) z powodu uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonania przedmiotu zamówienia
proponowanych przez Zamawiającego lub Wykonawcę, jeżeli te zmiany są korzystne dla
Zamawiającego.

2.4) z powodu działań osób trzecich uniemożliwiających wykonanie prac, które to działania nie są
konsekwencją winy którejkolwiek ze stron.
2.5) z powodu siły wyższej, to znaczy niezależnego od Stron losowego zdarzenia zewnętrznego,
które było niemożliwe do przewidzenia w momencie zawarcia Umowy i któremu nie można było
zapobiec mimo dochowania należytej staranności.
3. Wartość umowy, wskazana w § 8 ust. 1, stanowi maksymalną nominalną wartość zobowiązania Zamawiającego. Zamawiający jest uprawniony do zmiany tej wartości – poprzez jej zmniejszenie w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego dotyczących zlecanych do wykonania prac. W związku z możliwością ograniczenia zakresu przedmiotu umowy poprzez zmniejszenie ilości i rodzajów zlecanych prac – w stosunku do ilości i rodzaju prac przewidywanych w ofercie Wykonawcy.
Zamawiający ustala – zgodnie z art. 433 pkt 4 ustawy Pzp – że minimalna wartość umowy wynosi: 70% wynagrodzenia umownego brutto określonego w § 8 ust. 1.
4. Zamawiający – w zależności od bieżących potrzeb do wykonania – jest uprawniony do zmiany wartości umowy, wskazanej w § 8 ust. 1, poprzez jej zwiększenie, przy czym strony ustalają, że zwiększenie wartości umowy i tym samym zakresu prac, wyniesie maksymalnie 30% kwoty wskazanej w § 8 ust. 2.
5. W razie wystąpienia okoliczności mogących wpłynąć na zmianę terminów Wykonawca winien jest
poinformować Zamawiającego pisemnie.
6. O wystąpieniu okoliczności zmiany inspektora nadzoru, kierownika prac, koordynatora ze strony
Zamawiającego, zmiany osób reprezentujących strony, zmiany formy prawnej którejkolwiek ze stron,
strony winny poinformować się pisemnie wraz z dokumentami niezbędnymi do udokumentowania
zaistniałych okoliczności. Powyższe postanowienia nie stanowią zmiany umowy.
7. Jeżeli warunki w poszczególnych dokumentach są różne to będą stosowane wymagania bardziej
rygorystyczne.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-09-30 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

www.platformazakupowa.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-09-30 10:05

8.4.)Termin związania ofertą

do 2025-10-30

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233141-9Roboty w zakresie konserwacji dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
290 827 zł
Próbka: 21 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
179 541 zł386 100 zł
Rozstęp międzykwartylowy
206 559 zł
Źródło próbki
CPV 45233141· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
179 541 zł
Mediana
290 827 zł
Górny kwartyl
386 100 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 30.09.2025, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Legnica.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233141-9 (Roboty w zakresie konserwacji dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.