Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
785 772 zł
Umowa zawarta
2 września 2025
Okres realizacji
od 3 września 2025 do 25 czerwca 2026
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 785 772 zł – 873 080 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie personelu40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

"Sporządzanie obiadów dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Wola Krzysztoporska”

Zamawiający Gmina Wola Krzysztoporska (Wola Krzysztoporska, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Sporządzanie obiadów dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Wola Krzysztoporska”, wybierając ofertę wykonawcy AGATA WACHURA FIRMA "AGWA". Wartość umowy: 785 772 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina Wola KrzysztoporskaWola Krzysztoporska, Łódzkieopublikowano 15 września 2025
Wartość umowy
785 772 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy AGATA WACHURA FIRMA "AGWA" (Cieszanowice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 785 772,00 zł (umowę zawarto 2 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 785 772,00 zł do 873 080,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 3 września 2025 r. do 25 czerwca 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA WOLA KRZYSZTOPORSKA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590647902

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Tadeusza Kościuszki 5

1.5.2.)Miejscowość

Wola Krzysztoporska

1.5.3.)Kod pocztowy

97-371

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@wola-krzysztoporska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.bip.wola-krzysztoporska.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-880081e0-d51b-42eb-9b80-29dec14bfc1e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Sporządzanie obiadów dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Wola Krzysztoporska”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-880081e0-d51b-42eb-9b80-29dec14bfc1e

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00423059

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00044408/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Sporządzanie obiadów dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Wola Krzysztoporska

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00316294

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZFP.271.1.16.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

864374,07 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sporządzanie obiadów w placówce oświatowej w Gomulinie oraz ich wydawanie dzieciom i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Wola Krzysztoporska w okresie od daty zawarcia umowy, ale nie wcześniej niż od 03 września 2025 r. do 25 czerwca 2025 roku.
1.1. Placówki, w których wydawane będą obiady:
a) szkoły podstawowe,
b) oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych,
położone w miejscowościach: Gomulin, Wola Krzysztoporska (w roku szkolnym 2025/2026 siedziba Szkoły Podstawowej w Parzniewicach będzie się mieściła w budynku Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej), Krzyżanów, Bogdanów.
1.2. Liczba obiadów jest zmienna i zależy od liczby dzieci i młodzieży szkolnej, które zadeklarują chęć jedzenia obiadów. Zmiana ilości sporządzanych i wydawanych posiłków nie wymaga zmiany umowy.
Przewiduje się, że liczba wydawanych obiadów może zmienić się o 30%.
1.3. Na dzień wszczęcia niniejszego postępowania zainteresowanie obiadami w szkołach przedstawia się następująco:
- w szkole w Gomulinie 150 dzieci,
- w szkole w Woli Krzysztoporskiej 120 dzieci,
- w szkole w Parzniewicach 40 dzieci,
- w szkole w Bogdanowie 15 dzieci,
- w szkole w Krzyżanowie 40 dzieci,
Razem 365 uczniów.
Szacowana liczba dni w roku szkolnym, w których będą dostarczane obiady – 184.
1.4. Obiady będą wydawane w dni nauki szkolnej/otwarcia oddziałów przedszkolnych.
1.5. Nierozerwalnie z umową zawartą w celu realizacji niniejszego zamówienia związane jest zawarcie odpłatnej umowy najmu:
- lokalu w placówce oświatowej w Gomulinie – kuchnia szkolna wraz z jej wyposażeniem (Wykonawca na stołówce w Gomulinie zobowiązany będzie do zapewnienia naczyń oraz sztućców).
Wzór umowy najmu zawiera Załącznik nr 6 do SWZ.
1.6. Zamawiający wymaga, aby obiady dla dzieci i młodzieży:
• sporządzane były w placówce oświatowej w Gomulinie – zarówno dla uczniów z tej placówki, jak i uczniów z pozostałych szkół objętych zamówieniem, do pozostałych szkół obiady będą dowożone.
Miejsca dowożenia posiłków:
1) Szkoła Podstawowa w Bogdanowie: Bogdanów ul. Ks. M. Kozakowskiego 3
2) Szkoła Podstawowa w Krzyżanowie: Krzyżanów 55
3) Szkoła Podstawowa w Parzniewicach: Wola Krzysztoporska ul. Kościuszki 32
4) Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej: Wola Krzysztoporska ul. Kościuszki 32
1.8. Uszczegółowienie wymagań odnośnie realizacji zamówienia zawiera:
Załącznik nr 8 do SWZ – Wytyczne Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

15894210-6 - Posiłki szkolne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

785772,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

873080,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

785772,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

AGATA WACHURA FIRMA "AGWA"

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 100179303

7.3.3)Ulica

Cieszanowice 40

7.3.4)Miejscowość

Cieszanowice

7.3.5)Kod pocztowy

97-350

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

785772,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-09-03 do 2026-06-25

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

15894210-6Posiłki szkolne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wola Krzysztoporska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wola Krzysztoporska.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 785 772 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 15894210-6 (Posiłki szkolne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: AGATA WACHURA FIRMA "AGWA" (Cieszanowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.