ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Głogowa wraz z SOOŚ

Zamawiający Gmina Miejska Głogów (Głogów, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Głogowa wraz z SOOŚ”. Termin składania ofert minął 23 września 2025, 10:00. Wadium: 2000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Miejska GłogówGłogów, Dolnośląskie (powiat Głogowski →)opublikowano 10 września 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
2000 zł
Termin składania ofert
23 września 2025, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%doświadczenie Eksperta w zakresie klimatu (K) – waga 20% pkt za doświadczenie jako Ekspert20%doświadczenie osoby pełniącej funkcję Eksperta w zakresie gospodarki wodnej ( W) – waga 2020%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    10 września 2025

    Termin ofert: 23 września 2025 10:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    24 listopada 2025

    1 oferta1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, doświadczenie Eksperta w zakresie klimatu (K) – waga 20% pkt za doświadczenie jako Ekspert, doświadczenie osoby pełniącej funkcję Eksperta w zakresie gospodarki wodnej ( W) – waga 20 20%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Głogowa wraz z SOOŚ.

  • 3

    RyzykoWadium: 2 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Głogów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647297

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 10

1.5.2.)Miejscowość

Głogów

1.5.3.)Kod pocztowy

67-200

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@glogow.um.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.glogow.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla
Miasta Głogowa wraz z SOOŚ

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a9b7c59b-3839-42cf-bfef-c1a9bbad1ccf

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00416661

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00029946/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.8 Opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla miasta Głogowa

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie jest współfinansowane zgodnie z Umową o dofinansowanie nr FENX.02.04-IW.01-0029/25 dla projektu „Miejski Plan Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miasta Głogowa” w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, priorytet FENX.02 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko działanie FENX.02.04

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://glogow-um.ezamawiajacy.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://glogow-um.ezamawiajacy.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1) zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania wykonawcy do systemu
https://glogow-um.ezamawiajacy.pl
(przez Biuletyn Informacji Publicznej zakładka „Zamówienia publiczne”, Platforma zakupowa MarketPlanet);
2) wykonawca po wybraniu opcji „Przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia
bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika
polecenie „zarejestruj się”;
3) rejestracja konta następuje poprzez kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu lub jeżeli użytkownik nie skontaktuje się telefonicznie konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin
roboczych. W związku z tym zamawiający zaleca wykonawcom uwzględnienie czasu niezbędnego na rejestrację
w procesie złożenia oferty w postaci elektronicznej,
4) po założeniu konta wykonawca ma możliwość złożenia oferty w postępowaniu; komunikacja między zamawiającym a wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są w formie
elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej; za datę przekazania zaświadczeń oraz informacji przyjmuje się datę ich wysłania poprzez kafelek „Wiadomości” kierujący do modułu korespondencji;
5)Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ. Wniosek należy przesłać za pośrednictwem Platformy Zakupowej przez akcję „Zadaj pytanie” (przed przystąpieniem do
postępowania). W celu zadania pytania zamawiającemu, wykonawca klika lewym przyciskiem myszy klawisz ZADAJ PYTANIE. Powoduje to otwarcie okna, w którym należy uzupełnić dane wykonawcy tj. Nazwę i
adres mail, temat oraz treść/przedmiot pytania, po wypełnieniu wskazanych pól wraz z wymaganym kodem weryfikującym z obrazka wykonawca klika akcję POTWIERDŹ, wykonawca uzyskuje potwierdzenie
wysłania pytania poprzez komunikat systemowy "Pytanie wysłane".
6) Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego Platforma
zakupowa Głogów tel. +48 22 2572223 (infolinia dostępna
w dni robocze, w godzinach 9.00-17.00) e-mail: oneplace@marketplanet.pl;
7) Zamawiający określa dopuszczalny format podpisu elektronicznego, jako:
- dokumenty w formacie „pdf" zaleca się podpisywać formatem PAdES,
- dopuszcza się podpisanie dokumentów w formacie innym niż „pdf", wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem. W związku z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć, prócz podpisanego dokumentu,
oddzielny plik z podpisem,
8) Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj.:
- Stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;
- Komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej;
- Zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2;
- Zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.9) Zamawiający określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 2 GB w txt,rtf,pdf,xps,odt,ods,odp,doc,xls,ppt,docx,xlsx,pptx,csv,jpg,jpeg,tif,tiff,geotiff,png,svg,wav,mp3,avi,mpg,mpeg,mp4,m4a,mpeg4,ogg,ogv,zip,tar,gz,gzip,7z,html,xhtml,css,xml,xsd,gml,rng,xsl,xslt,tsl,xmlsig,xades,pades,cades,asic,informacje sa zawarte w SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

obowiązkowe informacje zostały zawarte w SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

obowiązkowe informacje zostały zawarte w SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

BZP 271.42.2025

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na opracowaniu dokumentu pn. „Miejski Plan Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miasta Głogowa” zwanego dalej MPA lub Planem, wraz z procedurą strategicznej oceny oddziaływania na środowisko(sooś) o zakresie wskazanym przez odpowiednie organy, z udziałem społeczeństwa w ramach procesu konsultacyjno-partycypacyjnego.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ – OPZ, a także w projektowanych postanowieniach umowy załącznik nr 7 do SWZ.
3.Zamówienie jest współfinansowane zgodnie z Umową o dofinansowanie nr FENX.02.04-IW.01-0029/25 dla projektu „Miejski Plan Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miasta Głogowa” w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, priorytet FENX.02 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko działanie FENX.02.04 Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom typ projektów: Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

4.2.6.)Główny kod CPV

71355200-3 - Wykonywanie badań

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

73220000-0 - Usługi doradcze w zakresie rozwoju

90700000-4 - Usługi środowiska naturalnego

98133100-5 - Usługi w zakresie poprawy oraz wspierania administracji samorządowej i wspólnot samorządowych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

11 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

27. Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7. do wysokości 50 % wartości zamówienia podstawowego w zakresie przewidzianym w do-kumentach zamówienia.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

doświadczenie Eksperta w zakresie klimatu (K) – waga 20% pkt za doświadczenie jako Ekspert w zakresie klimatu.

4.3.6.)Waga

20

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

doświadczenie osoby pełniącej funkcję Eksperta w zakresie gospodarki wodnej ( W) – waga 20% pkt za doświadczenie jako Ekspert w zakresie gospodarki wodnej .

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące

1) sytuacji ekonomicznej i finansowej; a) posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 150.000,00zł: b) posiadają ubezpieczenie od OC z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia, na kwotę co najmniej 150.000,00 złotych 2) zdolności technicznej lub zawodowej, tj. a) posiadają doświadczenie umożliwiające realizację zamówienia tzn. w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie zrealizował należycie co najmniej 2 usługi o wartości nie mniejszej niż 150.000,00 złotych brutto (każda usługa) obejmujące wykonanie dokumentu strategicznego tj. planu adaptacji do zmian klimatu dla miasta wraz z przeprowadzeniem pełnej procedury sooś, obejmującej opracowanie m.in. prognozy oddziaływania na środowisko, wykonane zgodnie z wytycznymi ministerialnymi ( wskazanymi w OPZ ust.1e) dot. opracowania Planów – każda wykonana usługa powinna dotyczyć miasta o liczbie mieszkańców powyżej 20 tys. osób. Uwaga: Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług, wykonywanych wspólnie z innymi Wykonawcami, ww. wykaz dotyczy usług, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył. b) dysponują lub będą dysponować : - osobą pełniącą funkcję Eksperta w zakresie zmian klimatu (adaptacji lub/i mitygacji) posiadającą: • wykształcenie wyższe w dziedzinie ochrony środowiska lub inżynierii środowiska, lub nauk przyrodniczych, lub odpowiadające mu wykształcenie zdobyte poza granicami Polski. • udział w realizacji co najmniej dwóch usług w zakresie adaptacji do zmian klimatu, w ciągu 5 lat przed upływem terminu składania ofert, polegających na: - opracowaniu dokumentu o charakterze strategicznym (wytyczne lub strategia, lub plan, lub program, lub inny dokument o charakterze strategicznym) z zakresu adaptacji do zmian klimatu lub ochrony środowiska lub - realizacji pracy rozwojowej służącej wdrożeniu działań technicznych z zakresu adaptacji do zmian klimatu; Wartość każdej usługi nie mniejsza niż 120.000,00 złotych brutto oraz każda wykonana usługa powinna dotyczyć miasta o liczbie mieszkańców powyżej 20 tys.; - osobą pełniącą funkcję Eksperta w zakresie gospodarki wodnej, posiadającą: • wykształcenie wyższe w zakresie: hydrologii lub ochrony środowiska lub inżynierii środowiska lub nauk przyrodniczych lub odpowiadające mu wykształcenie zdobyte poza granicami Polski; • udział, w ciągu 5 lat przed upływem terminu składania ofert, polegający na ocenie zagrożenia powodziowego lub analizie wpływu zmian klimatu na gospodarkę wodno-ściekową w realizacji co najmniej dwóch usług polegających na: - opracowaniu dokumentu o charakterze strategicznym (wytyczne lub strategia, lub plan, lub program, lub inny dokument o charakterze strategicznym) z zakresu adaptacji do zmian klimatu lub ochrony środowiska lub - realizacji pracy rozwojowej służącej wdrożeniu działań technicznych z zakresu adaptacji do zmian klimatu, w tym realizacji projektów związanych z analizami zagrożeń zalewaniami i powodziami z kanalizacji na terenach miejskich oraz projektów o charakterze strategicznym, których przedmiotem była gospodarka wodna na potrzeby planowania przestrzennego Wartość każdej usługi/ projektu jest nie mniejsza niż 120.000,00 złotych brutto, wykonana usługa powinna dotyczyć miasta o liczbie mieszkańców powyżej 20 tys. - osobą pełniącą funkcję Eksperta w zakresie planowania przestrzennego, posiadającą: • wykształcenie wyższe w zakresie planowania przestrzennego lub architektury lub urbanistyki lub gospodarki przestrzennej lub odpowiadające mu wykształcenie zdobyte poza granicami Polski; • doświadczenie zawodowe, nabyte w ciągu 5 lat przed upływem terminu składania ofert, polegające na analizie wpływu zmian klimatu na gospodarkę przestrzenną w realizacji co najmniej dwóch usług polegających na: - opracowaniu dokumentu o charakterze strategicznym (wytyczne lub strategia, lub plan, lub program, lub inny dokument o charakterze strategicznym) z zakresu adaptacji do zmian klimatu lub ochrony środowiska, lub - realizacji pracy rozwojowej służącej wdrożeniu działań technicznych z zakresu adaptacji do zmian klimatu; Wartość każdej usługi/ projektu jest nie mniejsza niż 120.000,00 złotych brutto, wykonana usługa powinna dotyczyć miasta o liczbie mieszkańców powyżej 20 tys. - osobą pełniącą funkcję Eksperta w zakresie ochrony środowiska i Autora Prognozy oddziaływania na środowisko (a w przypadku planowania zespołowej realizacji zadania dot. opracowania ww. Prognozy – osoby pełniące funkcję Autorów i Kierującego Zespołem autorów ww. Prognozy) posiadającą / posiadające: • stosowne uprawnienia wynikające z ustawy ooś do opracowania Prognozy oddziaływania na środowisko dla MPA; • doświadczenie nabyte w ciągu 5 lat przed upływem terminu składania ofert dot. wykonania Prognozy oddziaływania na środowisko oraz udziału w opracowaniu pozostałej dokumentacji dotyczącej m.in. udziału społeczeństwa i sooś oraz/lub udział przy analizie i przygotowaniu danych oraz przy wykonaniu pozostałych dokumentów merytorycznych, w ramach co najmniej 2 usług o wartości nie mniejszej niż 40.000,00 złotych brutto (każda usługa), każda wykonana usługa powinna dotyczyć miasta o liczbie mieszkańców powyżej 20 tys. osób

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

a) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji
i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, wy-stawionych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji,
b) oświadczenia o braku przynależności do grupy kapitałowej (wg załącznika Nr 4 do SWZ).
c) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu,
o którym mowa w art. 125 ustawy Prawo zamówień publicznych (wzór stanowi za-łącznik Nr 9 do SWZ ).

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

a) wykazu wykonanych usług, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączenie dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub
są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane,
a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest
w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków
o dopuszczenie do udziału w postępowaniu (wzór stanowi załącznik Nr 5 do SWZ),
b) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz
z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia
i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wzór stanowi załącznik Nr 6 do SWZ),
c) informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem.
d) dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od OC w zakresie pro-wadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej ubezpieczenia.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1) Formularz ofertowy
2) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
3) Pełnomocnictwo
4) Zobowiązanie podmiotu
5) wadium
6) Zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa
7) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają do oferty oświadczenie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

2000,00 zł

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1) wspólnie spełniają warunki udziału w postępowaniu,
2) w stosunku do żadnego z nich nie zachodzi jakakolwiek podstawa do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp oraz art. 7 ustawy z dnia 13
kwietnia 2022 r. – o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego,
3) ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania,
4) muszą ustanowić pełnomocnika wykonawców występujących wspólnie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i
zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Pełnomocnictwo musi mieć formę pisemną lub kopię potwierdzona przez notariusza,
5) przed zawarciem umowy o niniejsze zamówienie publiczne, jeżeli oferta konsorcjum zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający wezwie do przedstawienia umowy regulującej współpracę
tych wykonawców,
6) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mają obowiązek dołączyć do oferty oświadczenie, z którego będzie wynikać, które dostawy wykonają poszczególni wykonawcy (wzór
stanowi załącznik Nr 10 do SWZ),
7) Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

warunki zmian określone zostały w dokumentach zamówienia SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-09-23 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://glogow-um.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-09-23 11:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2025-10-22

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71355200-3Wykonywanie badań
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 23.09.2025, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Miejska Głogów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Głogów.
Tak. Wadium określono na 2000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71355200-3 (Wykonywanie badań). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.