Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
531 997 zł
Umowa zawarta
10 września 2025
Okres realizacji
56 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 531 997 zł – 615 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Modernizacja dachu wraz z systemem odwodnienia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulikowie ”

Zamawiający Gmina Sulików (Sulików, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja dachu wraz z systemem odwodnienia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w…”, wybierając ofertę wykonawcy Dom-Bud Grzegorz Fic. Wartość umowy: 531 997 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina SulikówSulików, Dolnośląskie (powiat Zgorzelecki →)opublikowano 10 września 2025
Wartość umowy
531 997 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Dom-Bud Grzegorz Fic (Bogatynia), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 531 996,73 zł (umowę zawarto 10 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 531 996,73 zł do 615 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 56 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Sulików

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821440

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dworcowa 5

1.5.2.)Miejscowość

Sulików

1.5.3.)Kod pocztowy

59-975

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.8.)Numer faksu

ug@sulikow.pl

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@sulikow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.sulikow.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9770eeb5-74d2-4a38-a198-80c84befee10

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Modernizacja dachu wraz z systemem odwodnienia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulikowie ”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9770eeb5-74d2-4a38-a198-80c84befee10

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00416505

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00023746/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Modernizacja dachu wraz z systemem odwodnienia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulikowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00349201

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IW-ZA.271.9.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa modernizacja dachu budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w
Sulikowie, ul. Zgorzelecka 28, dz. nr 671/4, 668, 670, 671/2, 672/2, 671/1, 672/3, 675/7, 675/8, 675/5, 675/7, 675/8, 675/5,
675/9 (jedn. ewid. 022505_2 Sulików; obr. 022505_1.0011 Sulików; AM-2). Zakres prac obejmuje:
Modernizację pokrycia dachowego:
a) demontaż istniejącego pokrycia dachowego z papy zgrzewalnej wraz z warstwą docieplenia;
b) wykonanie nowego systemu dachowego w technologii papy zgrzewalnej z ociepleniem z wełny mineralnej oraz
paroizolacją;
c) montaż systemowych kominków wentylacyjnych, wykonanie obróbek papowych i blacharskich wszystkich elementów
dachowych;
d) ułożenie papy podkładowej, dylatacyjnej oraz wierzchniej w technologii zgrzewalnej.
Naprawę lokalną istniejącego pokrycia dachowego:
a) usunięcie uszkodzeń i nierówności oraz wykonanie lokalnych uzupełnień warstw papy;
b) obróbki papowe i blacharskie elementów wystających przez dach.
Modernizację obróbek blacharskich:
a) wymiana istniejących obróbek na nowe z blachy tytanowo - cynkowej, wraz z niezbędnym przygotowaniem podłoża;
b) w razie potrzeby demontaż i montaż płyt elewacyjnych oraz uzupełnienie izolacji wiatrochronnej.
Wymianę wyłazu dachowego - demontaż starego i montaż nowego uchylnego okna połaciowego wraz z kołnierzem uszczelniającym. Naprawę sufitu w holu - demontaż uszkodzonych płyt g-k, odtworzenie konstrukcji sufitu oraz wykonanie
prac
wykończeniowych (szpachlowanie, gruntowanie, malowanie).
Naprawę tynków wewnętrznych - usunięcie uszkodzonych wypraw tynkarskich i wykonanie nowych tynków gipsowych z
przygotowaniem pod malowanie oraz malowanie ścian i sufitów w uszkodzonych strefach wskazanych w dokumentacji
projektowej.
Roboty dodatkowe:
a) demontaż i ponowny montaż instalacji biegnących po połaci dachowej (odgromowej, teletechnicznej, elektrycznej z
modułów PV);
b) wymiana uszkodzonych szyb i uszczelek w naświetlach holu;
modernizacja systemu odwodnienia dachu (rynny, rury spustowe, wpusty deszczowe w nowych lokalizacjach).

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

531996,73 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

615000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

531996,73 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Dom-Bud Grzegorz Fic

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

61517440495

7.3.4)Miejscowość

Bogatynia

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

531996,73 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

56 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Sulików prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sulików.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 531 997 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Dom-Bud Grzegorz Fic (Bogatynia). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.