ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Wybór wykonawcy robót budowlanych, w formule projektuj-buduj, w nieużytkowanym budynku w Bielsku-Białej przy ul. Listopadowej 33 w ramach projektu „Przekształcenie Studia Filmów Rysunkowych w CPK”

Zamawiający Studio Filmów Rysunkowych (Bielsko-Biała, Śląskie) prowadził postępowanie „Wybór wykonawcy robót budowlanych, w formule projektuj-buduj, w nieużytkowanym budynku w…”. Termin składania ofert minął 3 października 2025, 11:00. Wadium: 80 000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Studio Filmów RysunkowychBielsko-Biała, Śląskieopublikowano 10 września 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 512 602 zł
Wadium
80 000 zł
Termin składania ofert
3 października 2025, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%"TD" Termin wykonania dokumentacji i złożenia pozwolenia na budowę30%"G" Okres gwarancji na dokumentację projektową, wszelkie prace budowlane, instalacje elekt10%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    10 września 2025

    Termin ofert: 3 października 2025 11:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    05 grudnia 2025

    5 ofert1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, TD" Termin wykonania dokumentacji i złożenia pozwolenia na budowę 30%, G" Okres gwarancji na dokumentację projektową, wszelkie prace budowlane, instalacje elekt 10%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Wybór wykonawcy robót budowlanych, w formule projektuj-buduj, w nieużytkowanym budynku w Bielsku-Białej przy ul. Listopadowej 33 w ramach projektu „Przekształcenie Studia Filmów….

  • 3

    RyzykoWadium: 80 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

STUDIO FILMÓW RYSUNKOWYCH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 363661944

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Cieszyńska 24

1.5.2.)Miejscowość

Bielsko-Biała

1.5.3.)Kod pocztowy

43-300

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.7.)Numer telefonu

338126341

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@sfr.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.sfr.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wybór wykonawcy robót budowlanych, w formule projektuj-buduj, w nieużytkowanym budynku w Bielsku-Białej przy ul. Listopadowej 33 w ramach projektu „Przekształcenie Studia Filmów Rysunkowych w CPK”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c053557c-d2de-4007-ad08-bebfbd5c1b0c

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00416027

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00096492/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i buduj w budynku przy ul. Listopadowej w Bielsku-Białej

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Projekt pn. „Przekształcenie SFR w Centrum Przemysłu Kreatywnego” realizowanego z dofinansowaniem ze środków pochodzących z Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla Priorytetu: FESL.08.00-Fundusze Europejskie na infrastrukturę dla mieszkańca dla Działania: FESL.08.07-Kultura i turystyka szczebla regionalnego oraz Budżetu Państwa

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c053557c-d2de-4007-ad08-bebfbd5c1b0c

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Oferta, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 składane są pod rygorem nieważności w formie elektronicznej.
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem : https://ezamowienia.gov.pl.
Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”).
18.9. Formularz ofertowy podpisuje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym .
18.10. Pozostałe dokumenty wchodzące w skład oferty lub składane wraz z ofertą, które są zgodnie z ustawą pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1) zwane dalej „RODO”, obowiązek informacyjny określony w art. 13 lub art. 14 RODO ciąży na Wykonawcach, którzy pozyskali dane osobowe osób trzecich w celu przekazania ich Zamawiającemu w ofertach (np. osób, których dane służą do wykazania spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, osób kierowanych do realizacji zamówienia, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, które zostaną wskazane jako podwykonawca). W takim przypadku Wykonawca oświadcza w formularzu oferty, że wypełnił obowiązki informacyjne przewidziane w art. 13 lub art. 14 RODO wobec osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskał w celu ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego w niniejszym postępowaniu. W przypadku gdy Wykonawca nie przekazuje danych osobowych innych niż bezpośrednio jego dotyczących lub zachodzi wyłączenie stosowania obowiązku informacyjnego, stosownie do art. 13 ust. 4 lub art. 14 ust. 5 RODO Wykonawca nie składa oświadczenia (usunięcie treści oświadczenia np. przez jego wykreślenie).

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

11/2025/DI

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa nieużytkowanego budynku zlokalizowanego w Bielsku-Białej przy ul. Listopadowej 33 i utworzenia w nim Centrum Przemysłu Kreatywnego.
Składowe elementy realizacji zamówienia: Wykonanie dokumentacji projektowej tj. projekt budowlany, wykonawczy wraz ze zgłoszeniem robót budowlanych/uzyskaniem niezbędnego pozwolenia na budowę, o którym mowa w art. 34 Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. 1994 Nr 89 poz. 414 z późn. zm.) oraz Wykonanie robót budowlanych w oparciu o opracowaną dokumentację projektową oraz odpowiednie przepisy prawne i normy. Ponadto wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia nadzoru projektowego oraz uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

4.2.6.)Główny kod CPV

45262700-8 - Przebudowa budynków

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45262700-8 - Przebudowa budynków

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45350000-5 - Instalacje mechaniczne

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45262300-4 - Betonowanie

45454100-5 - Odnawianie

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-08-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia, w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, zamówień podobnych polegających na powtórzeniu robót budowlanych objętych zamówieniem podstawowym. Maksymalna wartość zamówień podobnych to kwota 4.000.000,00 złotych netto. Zakres i przedmiot zleconych z wolnej ręki robót będzie obejmował roboty z zadania podstawowego i charakteryzujące się takim samym przeznaczeniem. Fakt uwzględnienia wartości zamówienia podobnego do szacowania wartości zamówienia nie determinuje u Zamawiającego posiadania, na etapie ogłoszenia postępowania dla zamówienia podstawowego, środków finansowych dla zamówienia podobnego. Ponadto zlecenie zamówień podobnych jest czynnością fakultatywną Zamawiającego i może być wykorzystane w razie zapotrzebowania na takie roboty.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

spełnia / nie spełnia oraz w oparciu o wskazane kryteria oceny

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

"TD" Termin wykonania dokumentacji i złożenia pozwolenia na budowę

4.3.6.)Waga

30

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

"G" Okres gwarancji na dokumentację projektową, wszelkie prace budowlane, instalacje elektryczne, instalacje teletechniczne, instalacje sanitarne "G"

4.3.6.)Waga

10

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c

Art. 109 ust. 1 pkt 3

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Szczegółowo warunki spełnienia udziału w postępowaniu są opisane w SWZ punkt 6.2.
Wykonawca musi spełnić warunek w zakresie zdolności technicznej i zawodowej:
1. w zakresie wiedzy i doświadczenia: Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 (pięciu) latach przed upływem terminu składania ofert (decyduje data odbioru końcowego technicznego realizowanej inwestycji), a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie (łącznie) zgodnie z przepisami prawa budowlanego: - co najmniej jedną kompleksową robotę budowlaną o wartości min. 3.000.000,00 złotych brutto, związaną z budową lub rozbudową lub przebudową budynku objętego ochroną konserwatorską, o kubaturze brutto minimum 1.000 m3 obejmującą swoim zakresem roboty ogólnobudowlane , z zakresu co najmniej robót ogólnobudowlanych wewnątrz budynku, wymiany pokrycia dachowego, wymiany okien i wykonania elewacji zewnętrznej oraz roboty instalacyjne z branży sanitarnej (wod.-kan.-gaz.) i elektrycznej. Wykonawca winien wykazać, że w/w roboty budowlane zostały zakończone uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
2) w zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
a) osobą dedykowaną do pełnienia funkcji Kierownika budowy spełniającą łącznie n/w warunki: .............................
b) osobą dedykowaną do pełnienia funkcji Kierownika robót sanitarnych posiadającą .........................
c) osobą dedykowaną do pełnienia funkcji Kierownika robót elektrycznych posiadającą ..............
d) dysponuje osobą posiadająca uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej posiadającą ....................
e) dysponuje osobą posiadająca uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych oraz posiadającą ......................
f) dysponuje osobą posiadająca uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych oraz posiadającą ........................

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

a. oświadczenia składane na podstawie art. 125 ust.1 uPZP
b. oświadczenie z zakresu art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. 2022, poz. 835)

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1) wykaz usług - załącznik Nr 6 do SWZ
2) wykaz osób - załącznik Nr 7 do SWZ

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

nie dotyczy

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Załącznik Nr 1a – Przedmiar inwestorski (złożyć wraz z ofertą)
Załącznik Nr 2 - zobowiązania innego podmiotu do oddania do dyspozycji wykonawcy zasobów niezbędnych do wykonania zamówienia (złożyć wraz z ofertą – jeżeli dotyczy)
Załącznik Nr 3 - oświadczenia Wykonawcy, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp w zakresie przesłanek wykluczenia (złożyć wraz z ofertą)
Załącznik Nr 4 - oświadczenia Wykonawcy, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp w zakresie przesłanek spełnienia warunków udziału (złożyć wraz z ofertą)
Załącznik Nr 5 - oświadczenia Wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 1 pkt 3 ustawy w celu przeciwdziałania wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę (złożyć wraz z ofertą)
Załącznik Nr 6 - wykazu usług zgodnie z SWZ pkt. 6.2.4.1. (składane na wezwanie)
Załącznik Nr 7 – wykazu osób zgodnie z SWZ pkt. 6.2.4.2. (składane na wezwanie)
Załącznik nr 8 - oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia na podstawie art. 117 ust.4 ustawy (złożyć wraz z ofertą – jeżeli dotyczy)
Załącznik Nr 9 - oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy (składane na wezwanie)
Załącznik Nr 11 – dokument gwarancji bankowej/gwarancji ubezpieczeniowej na wadium
Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy – jeżeli zostało ustanowione bądź do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (dotyczy również spółki cywilnej

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

Wymagania w zakresie wadium są zawarte w SWZ punkt. 12:
Wymagania dotyczące wadium – wzór dokumentu załącznik Nr 11 do SWZ (zaleca się, aby treść dokumentu była zgodna ze wzorem załączonym do SWZ)
Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 80.000,00 złotych

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia:
1) w przypadku spółki cywilnej Zamawiający przyjmuje, że Wykonawcami są wspólnicy spółki cywilnej, których udział w postępowaniu traktowany jest jako wspólne ubieganie się o udzielenie zamówienia w rozumieniu art. 58 ust. 1 ustawy Pzp;
2) Wykonawcy występujący wspólnie ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego;
3) Pełnomocnictwo do dokonywania czynności, o których mowa w pkt 2 powinno mieć postać dokumentu stwierdzającego ustanowienie pełnomocnika, podpisanego przez uprawnionych do ich reprezentacji przedstawicieli wszystkich pozostałych Wykonawców. Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty;
4) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
5) Oferta musi być podpisana w taki sposób, by wiązała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie;
6) Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą z Wykonawcą występującym jako pełnomocnik pozostałych (liderem)

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Szczegółowy zakres zmian i ich uwarunkowań został opisany w par. 13 "Zmiana umowy" w Projekcie Umowy - załącznik Nr 10 do SWZ...,
1. Dokonanie zmian postanowień Umowy lub Załączników do Umowy jest możliwe, gdy zmiany tych postanowień stanowią zmianę w stosunku do treści oferty Wykonawcy [stanowiącej Załącznik do Umowy], jeżeli zachodzą okoliczności określone w ogólnie obowiązujących przepisach, w tym zwłaszcza w prawie zamówień publicznych lub poniżej przewidziane okoliczności dokonania zmiany, z uwzględnieniem poniżej wskazanego zakresu zmian, ich charakteru oraz warunków wprowadzenia:
1.1. Zmiany terminu wykonania Umowy lub terminu realizacji poszczególnych Etapów, jeżeli jej/ich wykonanie w terminach pierwotnie uzgodnionych jest niemożliwe z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę lub wskazanych w punkcie 1 opisanym w par. 13 "Zmiana umowy" w Projekcie Umowy - załącznik Nr 10 do SWZ...,
1.2. Zmiany sposobu wykonania Zamówienia [np. zmiany technologii wykonania Przedmiotu Umowy, Urządzeń i Materiałów, zmiany rodzaju, technologii, ilości Robót lub Prac, zmiany sposobu realizacji Robót i Prac (.......)
1.3. Zmiany Wynagrodzenia Wykonawcy lub zmiany wysokości części Wynagrodzenia za realizację poszczególnych Etapów lub części zamówienia, odpowiednio (......)
1.4. W celu uniknięcia wątpliwości określa się, że nie stanowią istotnej zmiany Umowy lub Załączników do Umowy w rozumieniu art. 454 Prawa zamówień publicznych, zmiany niezmieniające ogólnego charakteru Umowy oraz jeśli: (....)
1.5. W celu wprowadzenia do Umowy jakiejkolwiek zmiany:
1) Strona zainteresowana jej wprowadzeniem powinna wystąpić z wnioskiem do drugiej Strony o dokonanie zmiany. Wniosek powinien zawierać uzasadnienie i dowody wskazujące na spełnienie przesłanek dokonania zmiany;
2) Poza informacjami określonymi powyżej, wniosek Wykonawcy powinien zawierać informację o wpływie zmiany na termin realizacji Zamówienia, sposób oraz koszt wykonania Zamówienia. Do wniosku Wykonawca zobowiązany jest dołączyć projekt.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-10-03 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

platforma e-zamówienia

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-10-03 11:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2025-11-01

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

8.6.)Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji

3

8.7)Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców

1.3.2. W przypadku podjęcia decyzji o prowadzeniu negocjacji w zakresie dotyczącym danego zadania, do negocjacji zostaną zaproszeni trzej Wykonawcy, których oferty nie zostaną odrzucone i którzy otrzymają największą sumę punktów, przyznaną wg kryteriów określonych w SWZ
1.3.3. Jeżeli liczba Wykonawców, którzy wezmą udział w postępowaniu będzie mniejsza niż trzech, Zamawiający zaprosi wszystkich Wykonawców do negocjacji. W przypadku gdy kilku Wykonawców uzyska liczbę punktów na pozycji najdalej trzeciej, zostaną wszyscy zaproszeni do negocjacji.
1.3.4. Prowadzone negocjacje mają poufny charakter. Żadna ze stron nie może, bez zgody drugiej strony, ujawnić informacji technicznych i handlowych związanych z negocjacjami. Zgoda jest udzielana w odniesieniu do konkretnych informacji i przed ich ujawnieniem.
1.3.5. Jeżeli Wykonawca nie złoży oferty dodatkowej, będzie nadal związany ofertą złożoną w terminie, o którym mowa w punkcie 18 SWZ.
1.3.6. Wykonawca może złożyć ofertę dodatkową, która zawiera nowe propozycje w zakresie treści oferty, podlegające ocenie w ramach kryteriów oceny ofert wskazanych przez Zamawiającego w zaproszeniu do negocjacji.
1.3.7. Oferta dodatkowa nie może być mniej korzystna w żadnym z kryteriów oceny ofert wskazanych w zaproszeniu do negocjacji niż oferta złożona w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu.
1.3.8. Oferta przestaje wiązać Wykonawcę w zakresie, w jakim złoży on ofertę dodatkową zawierającą korzystniejsze propozycje w ramach każdego z kryteriów oceny ofert wskazanych w zaproszeniu do negocjacji.
1.3.9. Oferta dodatkowa, która jest mniej korzystna w którymkolwiek z kryteriów oceny ofert wskazanych w zaproszeniu do negocjacji niż oferta złożona w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu, podlega odrzuceniu.
1.3.10. Zamawiający wybierze ofertę, która uzyska największą sumę punktów wg. kryteriów oceny ofert.

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1.
    W Formularzu ofertowym Wykonawca winien podać cenę brutto ogółem a następnie wpisać samodzielnie, w edytowalnym miejscu w pkt. VIII Interaktywnego Formularza Cenowego, cenę brutto za wykonanie dokumentacji projektowej oraz cenę brutto za wykonanie robót budowlanych oraz cenę brutto za wykonanie dokumentacji projektowej. Informacja ta jest informacją pomocniczą dla Zamawiającego a jej brak nie spowoduje odrzucenia oferty. W taki przypadku Zamawiający wezwie Oferenta do uzupełnienia tych danych na etapie przed podpisaniem umowy.
  2. 2.
    Podając termin w kryterium "DT" wykonawca winien uwzględnić czas niezbędny dla wykonania kompletnej dokumentacji projektowej, czas weryfikacji treści przez Zamawiającego (max. 14 dni kalendarzowych od przedłożenia kompletnej dokumentacji) oraz dzień złożenia pozwolenia na budowę.
  3. 3.
    Zamawiający wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej.
  4. 4.
    Wykonawca w okresie realizacji przedmiotu zamówienia musi posiadać aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na sumę nie mniejszą, niż 2.000.000,00 złotych. Kopia polisy zostanie przedłożona Zamawiającemu najpóźniej w dniu podpisania umowy wraz z potwierdzeniem zapłaty wymaganych składek.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45262700-8Przebudowa budynków
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
512 602 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
241 000 zł2 017 520 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 776 520 zł
Źródło próbki
CPV 45262· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
241 000 zł
Mediana
512 602 zł
Górny kwartyl
2 017 520 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 03.10.2025, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Studio Filmów Rysunkowych prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bielsko-Biała.
Tak. Wadium określono na 80 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45262700-8 (Przebudowa budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.