Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 872 126 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2025
Okres realizacji
do 22 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 3 872 126 zł – 3 965 341 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena95%Wydłużenie minimalnego okresu gwarancji jakości na wykonane roboty5%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa części placu egzaminacyjnego WORD w Rzeszowie wraz z budową murów oporowych oraz zagospodarowaniem terenu przyległego.

Zamawiający Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie (Rzeszów, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa części placu egzaminacyjnego WORD w Rzeszowie wraz z budową murów oporowych…”, wybierając ofertę wykonawcy MG Infrastruktura Marian Wołczyk. Wartość umowy: 3 872 126 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w RzeszowieRzeszów, Podkarpackieopublikowano 10 września 2025
Wartość umowy
3 872 126 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MG Infrastruktura Marian Wołczyk (Rzeszów), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 872 125,53 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 3 872 125,53 zł do 3 965 341,09 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 22 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

WOJEWÓDZKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO W RZESZOWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690541260

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

al. Wyzwolenia 4

1.5.2.)Miejscowość

Rzeszów

1.5.3.)Kod pocztowy

35-501

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 17 860 56 00

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

word@word.rzeszow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.word.rzeszow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b1bfd335-cb1f-4915-91e0-b0d1f8921459

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa części placu egzaminacyjnego WORD w Rzeszowie wraz z budową murów oporowych oraz zagospodarowaniem terenu przyległego.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b1bfd335-cb1f-4915-91e0-b0d1f8921459

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00415866

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00124041/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Przebudowa placu egzaminacyjnego.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00327431

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DAT.261.2.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

4205500,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa istniejącego placu egzaminacyjnego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie wraz z budową murów oporowych oraz zagospodarowaniem terenu przyległego – obejmującego m.in. usystematyzowanie ruchu pieszego, kołowego a także parkowania na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie – opisane szczegółowo w Dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszej SWZ oraz w Specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) stanowiących załącznik nr 2 do niniejszej SWZ.
1) Inwestycja będzie realizowana w obr. 216 w Rzeszowie przy Al. Wyzwolenia 4:
a) na działkach nr: 1799/3, 1798/1, 1798/2, 1799/8, 1799/17, 1799/23, 1799/4, 1799/5, 1799/1, 1799/27, 1799/25, 1799/14, 1799/2, 1799/6, 1799/7, 1799/29, 1799/18 – w trybie pozwolenia na budowę;
b) na działkach nr: 1824, 1829, 1799/30, 68/230, 1827/1, 68/231 – w trybie zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia na budowę.
2) Zakres niniejszego zamówienia obejmuje wykonanie zaprojektowanych robót ziemnych, sanitarnych, instalacyjno-inżynieryjnych, robót w zakresie linii elektroenergetycznych i oświetlenia oraz innych robót ogólnobudowlanych wyszczególnionych w Dokumentacji projektowej, oraz w niej niewskazanych, jeżeli ich wykonanie jest niezbędne dla prawidłowej realizacji całości zamówienia. Do realizacji zaplanowano w szczególności:
a) budowę miejsc postojowych dla 64 samochodów osobowych;
b) budowę dróg wewnętrznych (jezdni manewrowych);
c) remont istniejącej drogi wewnętrznej;
d) budowę murów oporowych;
e) budowę ciągów pieszych;
f) budowę systemu kanalizacji deszczowej wraz z retencją kanałową;
g) budowę systemu kanalizacji sanitarnej;
h) przebudowę odcinka sieci wodociągowej;
i) przebudowę kolidującej infrastruktury telekomunikacyjnej;
j) budowę i przebudowę wewnętrznych linii kablowych nN zasilających budynki;
k) budowę i przebudowę oświetlenia terenu;
l) zasilanie rogatek;
m) budowę i przebudowę linii kablowych SN;
n) budowę i przebudowę linii kablowych nN i oświetlenia ulicznego;
o) ochronę od porażeń;
p) przebudowę sieci ciepłowniczej osiedlowej 2xDN150mm od pkt A do pkt B wraz z przebudową przyłącza cieplnego zasilającego budynek przy Al. Wyzwolenia 4.
3) Powyższy zakres robót został podzielony na 10 zadań, wg poniższego zestawienia:
a) ZADANIE 1A – Przebudowa sieci PGE;
b) ZADANIE 1B – Przebudowa sieci WORD;
c) ZADANIE 2 – Sieci telekomunikacyjne;
d) ZADANIE 3A – Sieci sanitarne;
e) ZADANIE 3B – Sieci sanitarne – plac egzaminacyjny;
f) ZADANIE 4 – Mur oporowy (M2);
g) ZADANIE 5A – Przebudowa placu egzaminacyjnego cz. 1;
h) ZADANIE 5B – Przebudowa placu egzaminacyjnego cz. 2;
i) ZADANIE 6 – Parkingi;
j) ZADANIE 7 – Dojazd do placu i do Pogotowia;
4) Powyższy zakres robót został zaprojektowany w sposób zapewniający dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami, o których mowa w art. 2 pkt 3) ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. 2024.1411).
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Dokumentacja projektowa stanowiąca zał. nr 1 do SWZ oraz Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, stanowiące zał. nr 2 do SWZ.
3. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały opisane w Specyfikacji Warunków Zamówienia, w szczególności w Rozdziale IV SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45232300-5 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3872125,53 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3965341,09 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3872125,53 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MG Infrastruktura Marian Wołczyk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 651525589

7.3.3)Ulica

Podwisłocze 18/105

7.3.4)Miejscowość

Rzeszów

7.3.5)Kod pocztowy

35-309

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Wykonawca zamierza z udziałem podwykonawców wykonać roboty w zakresie instalacji elektrycznych/teletechnicznych oraz roboty bitumiczne.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3872125,53 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-22

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Szacunkowa wartość zamówienia określona w Sekcji IV /pkt 4.3) / uwzględnia wartość przewidywanych zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznosze…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 316 211 zł
Próbka: 67 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
342 475 zł4 132 247 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 789 772 zł
Źródło próbki
CPV 45200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
342 475 zł
Mediana
1 316 211 zł
Górny kwartyl
4 132 247 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rzeszów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 872 126 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MG Infrastruktura Marian Wołczyk (Rzeszów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.