Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Firma Budowlano - Handlowa Olszowy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Wartość umowy
4 723 097 zł
Umowa zawarta
9 września 2025
Okres realizacji
14 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 4 723 097 zł – 5 319 128 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz wbudowane materiały i z40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Roboty budowlane w budynku komunalnym w Przecławiu przy ul. Rynek 2 i jego adaptacja na Dom Kultury

Zamawiający Gmina Przecław (Przecław, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Roboty budowlane w budynku komunalnym w Przecławiu przy ul. Rynek 2 i jego adaptacja na…”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Remontowo - Budowlany Roman Olszowy. Wartość umowy: 4 723 097 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina PrzecławPrzecław, Podkarpackie (powiat Mielecki →)opublikowano 10 września 2025
Wartość umowy
4 723 097 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Zakład Remontowo - Budowlany Roman Olszowy (Kosowy), wspólnie z: Firma Budowlano - Handlowa Olszowy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 4 723 096,98 zł (umowę zawarto 9 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 4 723 096,98 zł do 5 319 128,49 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 14 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Przecław

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690581927

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Kilińskiego 7

1.5.2.)Miejscowość

Przecław

1.5.3.)Kod pocztowy

39-320

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.)Numer telefonu

17/5813119, 17/2276710

1.5.8.)Numer faksu

-

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzadmiejski@przeclaw.org

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bipgminaprzeclaw.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d2d57bbe-3aa5-4918-8bd0-86a30bd9301c

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Roboty budowlane w budynku komunalnym w Przecławiu przy ul. Rynek 2 i jego adaptacja na Dom Kultury

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d2d57bbe-3aa5-4918-8bd0-86a30bd9301c

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00415511

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00038511/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Roboty budowlane w budynku komunalnym w Przecławiu przy ul. Rynek 2 i jego adaptacja na Dom Kultury

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamawiający informuje, iż zamówienie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027. Nazwa projektu: „Poszerzenie oferty kulturalnej i wykorzystanie potencjału instytucji kultury w MOF Mielec – 1” nr FEPK.06.01-IZ.00-0001/24.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00335857

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR.271.58.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

4364494,12 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Roboty budowlane w budynku komunalnym w Przecławiu przy ul. Rynek 2 i jego adaptacja na Dom Kultury”, które jest realizowane w ramach projektu „Poszerzenie oferty kulturalnej i wykorzystanie potencjału instytucji kultury w MOF Mielec - 1”.
Zadanie obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie, rozbudowie i nadbudowie budynku komunalnego w Przecławiu, w zakresie: konstrukcyjno – budowlanym, instalacji elektrycznych i teletechnicznych, instalacji wod.-kan., c.o., c.w.u., gazowych, wentylacji mech., kotłowni, przyłącza wody, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz przebudowy i budowy sieci wodociągowej, budowy kanalizacji deszczowej wraz z bezodpływowym podziemnym szczelnym zbiornikiem na wody opadowe o pojemności 5m3.
W ramach zadania wykonana zostanie rozbiórka części budynku a następnie rozbudowa w kierunku północnym. Więźba dachowa i pokrycie dachu zostanie zdemontowane. Układ dachu zostanie odtworzony i wydłużony o część dobudowaną. Budynek zostanie nadbudowany w celu wykorzystania poddasza na cele użytkowe. Pomieszczenia na poddaszu zostaną doświetlone oknami połaciowymi oraz oknami w ścianach kolankowych. Wykonane zostanie poszerzenie okien parteru. Zamontowane zostaną uchylne klapy dymowe klatki schodowej. Elewacja poddana zostanie renowacji oraz naprawie. Część nadbudowana powtórzy poziom gzymsu wieńczącego. Wykonane zostaną cokoły tynkowe. Wykonane zostaną izolacje fundamentów metodą iniekcji ciśnieniowej. Wykonana zostanie winda. W części rozbudowanej zlokalizowana zostanie klatka schodowa. Wymieniony i docieplony zostanie istniejący strop nad piwnicą. Wykonana zostanie nowa podłoga na gruncie na parterze. Wykonany zostanie montaż drzwi ewakuacyjnych. W kondygnacji piwnicznej obniżony zostanie poziom posadzki oraz docieplona zostanie podłoga na gruncie. Wykonana zostanie wentylacja mechaniczna. Powstały obiekt będzie w pełni dostosowany do osób z niepełnosprawnościami zgodnie ze standardami dostępności w tym zakresie.
Całość zakresu rzeczowego realizowana będzie w oparciu o pozwolenie na budowę: Decyzja Nr 411/2024 (AB.6740.407.2024.DB) z dnia 09.08.2024r. wydana przez Starostę Powiatu Mieleckiego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45321000-3 - Izolacja cieplna

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4723096,98 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5319128,49 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4723096,98 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Zakład Remontowo - Budowlany Roman Olszowy

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Firma Budowlano - Handlowa Olszowy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8140000151

7.3.3)Ulica

Szkolna 55

7.3.4)Miejscowość

Kosowy

7.3.5)Kod pocztowy

36-147

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4723096,98 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Przecław prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Przecław.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 723 097 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Remontowo - Budowlany Roman Olszowy (Kosowy). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.