Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 321 000 zł
Umowa zawarta
12 sierpnia 2025
Okres realizacji
do 24 października 2025
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 3 321 000 zł – 4 231 816 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

PRZEBUDOWA I TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU OSP W OLSZYNIE w ramach zadania pn. „Termomodernizacja budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynie wraz z wymianą źródła ogrzewania”

Zamawiający Gmina Olszyna (Olszyna, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „PRZEBUDOWA I TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU OSP W OLSZYNIE w ramach zadania pn.…”, wybierając ofertę wykonawcy TMB POLSKA Sp. z o. o. Wartość umowy: 3 321 000 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina OlszynaOlszyna, Dolnośląskie (powiat Lubański →)opublikowano 9 września 2025
Wartość umowy
3 321 000 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TMB POLSKA Sp. z o. o. (Wrocław), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 321 000,00 zł (umowę zawarto 12 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 3 321 000,00 zł do 4 231 816,23 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 24 października 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA OLSZYNA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821486

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wolności 20

1.5.2.)Miejscowość

Olszyna

1.5.3.)Kod pocztowy

59-830

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

poczta@olszyna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.olszyna.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7f64f9b5-ab92-477f-b0bf-0c9fe20794c3

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

PRZEBUDOWA I TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU OSP W OLSZYNIE w ramach zadania pn. „Termomodernizacja budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynie wraz z wymianą źródła ogrzewania”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7f64f9b5-ab92-477f-b0bf-0c9fe20794c3

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00413630

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00034187/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 „Termomodernizacja budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynie wraz z wymianą źródła ogrzewania”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt pn. „Termomodernizacja budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynie wraz z wymianą źródła ogrzewania” dofinansowany jest w ramach Priorytetu nr 2 „Fundusze Europejskie na rzecz środowiska na Dolnym Śląsku”, Działania nr 2.1. „Efektywność energetyczna w budynkach publicznych” Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 - nr FEDS.02.01-IZ.00-0030/23

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00277574

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZB.271.3.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie i termomodernizacji budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynie oraz przebudowa przyłącza wodociągowego i kanalizacji deszczowej wraz z zagospodarowaniem terenu w ramach zadania pn. „Termomodernizacja budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynie wraz z wymianą źródła ogrzewania”, z podziałem na:
- Termomodernizację budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynie w ramach zadania pn. „Termomodernizacja budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynie wraz z wymianą źródła ogrzewania”
– „Przebudowę budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynie”,
w oparciu o dokumentację projektową „TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W OLSZYNIE” w ramach zadania pn. „Termomodernizacja budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynie wraz z wymianą źródła ogrzewania””, „PRZEBUDOWA BUDYNKU OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W OLSZYNIE”, decyzję pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych przy zabytku nr 208/25 z dnia 06.02.2025 r. oraz decyzję pozwolenia na budowę nr 39/2025 z dnia 25.02.2025 r.
2. Zakres projektu budowlanego obejmuje m.in.:
- wykucia i wyburzenia w ścianach konstrukcyjnych;
- wykonanie lekkich ścianek działowych z G-K;
- wykonanie wewnętrznej klatki schodowej;
- wykonanie nowych okładzin ściennych;
- wykonanie nowych tynków wewnętrznych;
- wykonanie powłok malarskich;
- wykonanie nowych kanałów wentylacyjnych;
- wykonanie nowych posadzek;
- wykonanie zadaszenia nad wejściem głównym do budynku;
- obniżenie poziomu posadzki w garażu oraz wykonanie nowych podłóg na gruncie;
- demontaż stropu nad I piętrem oraz konstrukcji dachu wraz z pokryciem;
- wykonanie nowych wieńców w poziomie dachu
- wykonanie nowej więźby dachowej oraz warstw dachu i pokrycia z blachy płaskiej na rąbek stojący;
- wykonanie nowych obróbek blacharskich oraz orynnowania;
- przemurowanie kominów;
- wykonanie utwardzeń oraz zagospodarowania terenu;
- przebudowa przyłącza wodociągowego;
- przebudowa kanalizacji deszczowej;
- wymiana źródła ciepła z kotła na paliwo stałe na pompę ciepła;
- przebudowa oraz modernizacja instal. elektrycznej i sanitarnej;
- montaż instalacji OZE - panele fotowoltaiczne,
- wymiana bram garażowych;
- wymiana oświetlenia na LED;
oraz inne roboty budowlane wynikające z technologii robót.
Przedmiot zamówienia szczegółowo opisany jest w Załączniku nr 9 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45321000-3 - Izolacja cieplna

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45261320-3 - Kładzenie rynien

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3321000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4231816,23 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3321000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TMB POLSKA Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8971842183

7.3.3)Ulica

Plac Solny 15

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

50-062

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3321000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-10-24

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Olszyna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olszyna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 321 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TMB POLSKA Sp. z o. o. (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.