Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
952 437 zł
Umowa zawarta
5 września 2025
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 952 437 zł – 1 000 387 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji na prace objęte przedmiotem umowy, w tym materiały i urządzenia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa ul. Słoneczne Wzgórze wraz z oświetleniem

Zamawiający Gmina Miejska Chojnice (Chojnice, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa ul. Słoneczne Wzgórze wraz z oświetleniem”, wybierając ofertę wykonawcy Amar Sp. z o.o. Wartość umowy: 952 437 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina Miejska ChojniceChojnice, Pomorskie (powiat Chojnicki →)opublikowano 8 września 2025
Wartość umowy
952 437 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Amar Sp. z o.o. (Człuchów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 952 436,58 zł (umowę zawarto 5 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 952 436,58 zł do 1 000 386,97 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Chojnice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092351245

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Stary Rynek, 1

1.5.2.)Miejscowość

Chojnice

1.5.3.)Kod pocztowy

89-600

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL637 - Chojnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@miastochojnice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.miastochojnice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1113727

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa ul. Słoneczne Wzgórze wraz z oświetleniem

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-54d65538-d41d-42d2-be13-2804c4594857

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00410978

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00026252/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Budowa ul. Słoneczne Wzgórze wraz z oświetleniem

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00288349

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

KM.271.22.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z realizacją zadania pn. Budowa ul. Słoneczne Wzgórze wraz z oświetleniem. Uwaga: Dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych obejmują szerszy zakres prac, aniżeli ten, który stanowi przedmiot niniejszego postępowania. Przedmiotowe zamówienie nie obejmuje swoim zakresem: budowy drogi dla pieszych i rowerów. Pozostały zakres robót pozostaje zgodny z dokumentacją. Zamówienie obejmuje następujące branże: branża drogowa oraz branża elektryczna. Zamawiający dysponuje decyzją zezwalającą na realizację inwestycji drogowej na zadanie „Budowa ul. Słoneczne Wzgórze z budową odcinka ciągu pieszo-rowerowego, oświetlenia i kanalizacji deszczowej w mieście Chojnice” z dnia 26.08.2025 r. (sygn. AB.670.12.2020).
Minimalny okres gwarancji, jaki udzieli Wykonawca na wykonane roboty budowlane, w tym na materiały i urządzenia, wynosi minimum 3 lata.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

952436,58 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1000386,97 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

952436,58 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Amar Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8431622845

7.3.3)Ulica

Królewska 21

7.3.4)Miejscowość

Człuchów

7.3.5)Kod pocztowy

77-300

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

952436,58 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Chojnice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Chojnice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 952 437 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Amar Sp. z o.o. (Człuchów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.