Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 168 500 zł
Umowa zawarta
2 września 2025
Okres realizacji
do 30 listopada 2025
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 1 168 500 zł – 1 832 700 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności faktury40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont Gospodarki Osadowej przy Oczyszczalni Ścieków w Sikorzu

Zamawiający Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. (Sępólno Krajeńskie, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont Gospodarki Osadowej przy Oczyszczalni Ścieków w Sikorzu”, wybierając ofertę wykonawcy WIMAR Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością. Wartość umowy: 1 168 500 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
1 168 500 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy WIMAR Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością (Koronowo), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 168 500,00 zł (umowę zawarto 2 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 1 168 500,00 zł do 1 832 700,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 listopada 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 091443873

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Elizy Orzeszkowej 8

1.5.2.)Miejscowość

Sępólno Krajeńskie

1.5.3.)Kod pocztowy

89-400

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL618 - Świecki

1.5.7.)Numer telefonu

52 388 22 86

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kontakt@zgksepolno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zgksepolno.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-edfec337-bb34-4a0a-83d8-64465948c9fc

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont Gospodarki Osadowej przy Oczyszczalni Ścieków w Sikorzu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-edfec337-bb34-4a0a-83d8-64465948c9fc

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00410960

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00345083

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZGK.271.3.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

W ramach inwestycji pn. Remont Gospodarki Osadowej przy Oczyszczalni Ścieków Sikorzu, objętej niniejszym opracowaniem, należy wykonać następujące roboty: demontaż dwóch zbiorników osadu, wymiana sieci rurociągów technologicznych, renowacja sieci kanalizacyjnej, modernizacja stolarki otworowej (demontaż oraz montaż drzwi, okien i bram), modernizacja konstrukcji nadproża, modernizacja systemu izolacji i elewacji, demontaż urządzeń mechanicznych (prasa filtracyjna, pompa, przenośnik ślimakowy, stacja przygotowania i dozowania polielektrolitu, urządzenie do odzysku filtratu, zestaw hydroforowy), modernizacja istniejącej instalacji elektrycznej, wentylacyjnej, wymiana urządzenia centralnego ogrzewania, kompleksowy remont pomieszczeń dwóch obiektów budowlanych oczyszczalni ścieków, dostawa i montaż stacji odwadniania osadu, w skład której wchodzić będą prasa śrubowo-talerzowa, zespół przygotowania polielektrolitu z emulsji, pompy elektrolitu, śrubowej pompy talerzowej, przenośnika ślimakowego osadu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 4 do SWZ - szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne

42996000-4 - Maszyny do uzdatniania ścieków

44220000-8 - Stolarka budowlana

44411000-4 - Wyroby sanitarne

44810000-1 - Farby

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

50700000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45252140-1 - Roboty budowlane w zakresie zakładów odwadniania osadów

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45232411-6 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów wody ściekowej

45321000-3 - Izolacja cieplna

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45262110-5 - Demontaż rusztowań

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1168500,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1832700,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1168500,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

WIMAR Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 967-064-41-41

7.3.3)Ulica

Nadrzeczna

7.3.4)Miejscowość

Koronowo

7.3.5)Kod pocztowy

86-010

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1168500,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-11-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sępólno Krajeńskie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 168 500 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: WIMAR Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością (Koronowo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.