Zakup usługi subskrypcji dla oprogramowania VMware vSphere Enterprise Plus.
Zamawiający Narodowy Fundusz Zdrowia - Łódzki Oddział Wojewódzki (Łódź, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zakup usługi subskrypcji dla oprogramowania VMware vSphere Enterprise Plus”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 295 354 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=198, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,1 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
03 lipca 2025
Termin ofert: 11 lipca 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
04 września 2025
4 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
04 września 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Narodowy Fundusz Zdrowia - Łódzki Oddział Wojewódzki |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Łódzki Oddział Wojewódzki |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 015817985 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Kopcińskiego 58 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Łódź |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 90-032 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL711 - Miasto Łódź |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@nfz-lodz.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.nfz-lodz.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Narodowy Fundusz Zdrowia |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-8b996260-d143-4096-a33e-3b38fc182979 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00406734 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-09-04 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00307621 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Zakup usługi subskrypcji dla oprogramowania VMware vSphere Enterprise Plus. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest zakup subskrypcji u producenta do legalnego użytkowania oprogramowania VMware vSphere Enterprise Plus (w aktualnej sprzedawanej i utrzymywanej wersji) na okres 12 miesięcy dla 384 rdzeni procesorowych (8 serwerów wyposażonych w dwa 24 - rdzeniowe procesory każdy) wraz ze wsparciem technicznym producenta na poziomie opisanym poniżej. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-08-25 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 20 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | EUVIC SOLUTIONS S.A. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 521-32-94-904 |
| 4.3.3.) | Ulica | Aleje Jerozolimskie 98 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Warszawa |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 00-807 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 258334,44 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00406524/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-09-01 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 258334,44 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.