Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 002 237 zł
Umowa zawarta
1 września 2025
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 2 002 237 zł – 2 890 500 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa odcinka drogi gminnej nr 215021G Wielki Garc – Gręblin, gmina Pelplin - odcinek 1 - zakres podstawowy; Dodatkowy odcinek 500 m – odcinek 2 – objęty prawem opcji.

Zamawiający Gmina Pelplin (Pelplin, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa odcinka drogi gminnej nr 215021G Wielki Garc – Gręblin, gmina Pelplin - odcinek 1…”, wybierając ofertę wykonawcy ROMADO-BRZEZIŃSKI SP. Z O. O. Wartość umowy: 2 002 237 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina PelplinPelplin, Pomorskie (powiat Tczewski →)opublikowano 3 września 2025
Wartość umowy
2 002 237 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ROMADO-BRZEZIŃSKI SP. Z O. O. (SZNURKI), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 002 236,56 zł (umowę zawarto 1 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 2 002 236,56 zł do 2 890 500,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Pelplin

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675333

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Grunwaldzki 4

1.5.2.)Miejscowość

Pelplin

1.5.3.)Kod pocztowy

83-130

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@pelplin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pelplin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/pelplin

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa odcinka drogi gminnej nr 215021G Wielki Garc – Gręblin, gmina Pelplin - odcinek 1 - zakres podstawowy; Dodatkowy odcinek 500 m – odcinek 2 – objęty prawem opcji.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0b7ad03c-79db-464b-b5fc-d0d1741f1c85

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00403922

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00045039/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Budowa odcinka drogi gminnej odcinka drogi gminnej nr 215021G Wielki Garc – Gręblin

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00307719

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SZP.271.1.11.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia jest realizacja zadania pn. Budowa odcinka drogi gminnej nr 215021G Wielki Garc – Gręblin, gmina Pelplin – odcinek od km 0+315 – do km 0+355 i odcinek od km 0+540 – do km1+450 - odcinek 1 - zakres podstawowy; Budowa odcinka drogi gminnej nr 215021G Wielki Garc – Gręblin, gmina Pelplin dodatkowy odcinek 500 m z podziałem na odcinek od km 0+000 – do km 0+315 i odcinek od km 0+355 – do km 0+540 – odcinek 2 – objęty prawem opcji.
1.1 Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie Budowa odcinka drogi gminnej nr 215021G Wielki Garc – Gręblin, gmina Pelplin – odcinek od km 0+315 – do km 0+355 i odcinek od km 0+540 – do km1+450 - odcinek 1 - zakres podstawowy; Budowa odcinka drogi gminnej nr 215021G Wielki Garc – Gręblin, gmina Pelplin dodatkowy odcinek 500 m z podziałem na odcinek od km 0+000 – do km 0+315 i odcinek od km 0+355 – do km 0+540 – odcinek 2 – objęty prawem opcji.

Zamawiający informuje, że na potrzeby realizacji niniejszego zamówienia w trakcie uzyskiwana jest decyzja pozwolenia na budowę. Zamawiający zastrzega sobie prawo możliwości do odstąpienia od podpisanej umowy z Wykonawcą, w przypadku nie uzyskania ww. decyzji pozwolenia na budowę dla przedmiotowego zadania w terminie do dnia 11.08.2025 r. W związku z powyższym, Wykonawca będzie mógł rozpocząć realizację prac związanych z przedmiotem zamówienia dopiero po zezwoleniu Zamawiającego na rozpoczęcie realizacji prac.

Zakres podstawowy - Budowa odcinka drogi gminnej nr 215021G Wielki Garc – Gręblin, gmina Pelplin – odcinek od km 0+315 – do km 0+355 i odcinek od km 0+540 – do km1+450 - odcinek 1.
Zakres zadania obejmuje budowę drogi z podziałem na dwa odcinki:
1. Odcinek od km 0+315 – do km 0+355;
2. Odcinek od km 0+540 – do km1+450.
Zakres objęty prawem opcji - Budowa odcinka drogi gminnej nr 215021G Wielki Garc – Gręblin, gmina Pelplin dodatkowy odcinek 500 m z podziałem na odcinek od km 0+000 – do km 0+315 i odcinek od km 0+355 – do km 0+540 – odcinek 2
1.1. Przedmiotem prawa opcji jest budowa drogi na dodatkowym odcinku 500 m z podziałem na dwa odcinki:
1. Odcinek od km 0+000 – do km 0+315;
2. Odcinek od km 0+355 – do km 0+540.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego

45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

32412100-5 - Sieć telekomunikacyjna

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2002236,56 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2890500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2002236,56 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ROMADO-BRZEZIŃSKI SP. Z O. O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

589-201-33-38

7.3.4)Miejscowość

SZNURKI

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2002236,56 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233000-9Roboty w zakresie konstruowania, fu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
835 394 zł
Próbka: 64 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
380 714 zł1 860 538 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 479 824 zł
Źródło próbki
CPV 45233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
380 714 zł
Mediana
835 394 zł
Górny kwartyl
1 860 538 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pelplin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pelplin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 002 237 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ROMADO-BRZEZIŃSKI SP. Z O. O. (SZNURKI). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.