Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Przebudowa drogi powiatowej nr 1029F ul. Markiewiczowej w m. Niedoradz - dokumentacja

Zamawiający Powiat Nowosolski (Nowa Sól, Lubuskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Przebudowa drogi powiatowej nr 1029F ul. Markiewiczowej w m. Niedoradz - dokumentacja”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat NowosolskiNowa Sól, Lubuskie (powiat Nowosolski →)opublikowano 2 września 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 227 642 zł
Konkurencyjność
~3,6 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

POWIAT NOWOSOLSKI

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770103

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

MONIUSZKI 3

1.4.2.)Miejscowość

Nowa Sól

1.4.3.)Kod pocztowy

67-100

1.4.4.)Województwo

lubuskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@powiat-nowosolski.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiat-nowosolski.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00402336

2.2.)Data ogłoszenia

2025-09-02

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2025/BZP 00388064

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
5.4.Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale 9 SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: I. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. II. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie . III. sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. IV. zdolności zawodowej : 1) w zakresie doświadczenia Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał projekt budowlany i uzyskał dla niego pozwolenie budowę lub decyzję ZRiD w zakresie budowy / przebudowy/ rozbudowy drogi o wartości brutto min. 200 000,00 zł. Wypełniony Wykaz usług stanowi potwierdzenie posiadanej wiedzy i doświadczenia Wykonawcy. 2) w zakresie kwalifikacji zawodowych Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że osoby skierowane do realizacji zamówienia posiadają niezbędne do wykonania zamówienia uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie – winny to być : a) Projektant, branży drogowej – 1 osoba posiadająca: Kwalifikacje zawodowe: - uprawnienia budowlane w specjalności drogowej do projektowania bez ograniczeń lub równoważne wydane na podstawie obowiązujących wcześniej przepisów, Doświadczenie zawodowe: - min. 5 letnie doświadczenie na stanowisku Projektant branży drogowej – wykonanie min. 1 dokumentacji projektowej dla przedsięwzięcia polegającego na budowie / przebudowie/ rozbudowie drogi o długości min. 0,5 km. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach innych podmiotów przy wykazaniu spełnienia warunku zdolności technicznej lub zawodowej zobowiązany jest wykazać, że podmioty te zrealizują prace projektowe do realizacji, których te zdolności są wymagane. b) Projektant, branży sanitarnej– 1 osoba posiadająca: Kwalifikacje zawodowe: - uprawnienia budowlane w specjalności sanitarnej do projektowania bez ograniczeń lub równoważne wydane na podstawie obowiązujących wcześniej przepisów, c) Projektant, branży elektrycznej – 1 osoba posiadająca: Kwalifikacje zawodowe: - uprawnienia budowlane w specjalności elektrycznej do projektowania bez ograniczeń lub równoważne wydane na podstawie obowiązujących wcześniej przepisów, Po zmianie: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: I. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. II. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie . III. sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. IV. zdolności zawodowej : 1) w zakresie doświadczenia Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał projekt budowlany i uzyskał dla niego pozwolenie na budowę lub decyzję ZRiD w zakresie budowy / przebudowy/ rozbudowy drogi o wartości brutto min. 200 000,00 zł. Zamawiający dopuszcza łączenie wartości projektów realizowanych w okresie 3 ostatnich lat. Wypełniony Wykaz usług stanowi potwierdzenie posiadanej wiedzy i doświadczenia Wykonawcy. 2) w zakresie kwalifikacji zawodowych Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że osoby skierowane do realizacji zamówienia posiadają niezbędne do wykonania zamówienia uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie – winny to być : a) Projektant, branży drogowej – 1 osoba posiadająca: Kwalifikacje zawodowe: - uprawnienia budowlane w specjalności drogowej do projektowania bez ograniczeń lub równoważne wydane na podstawie obowiązujących wcześniej przepisów, Doświadczenie zawodowe: - min. 5 letnie doświadczenie na stanowisku Projektant branży drogowej – wykonanie min. 1 dokumentacji projektowej dla przedsięwzięcia polegającego na budowie / przebudowie/ rozbudowie drogi o długości min. 0,5 km. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach innych podmiotów przy wykazaniu spełnienia warunku zdolności technicznej lub zawodowej zobowiązany jest wykazać, że podmioty te zrealizują prace projektowe do realizacji, których te zdolności są wymagane. b) Projektant, branży sanitarnej– 1 osoba posiadająca: Kwalifikacje zawodowe: - uprawnienia budowlane w specjalności sanitarnej do projektowania bez ograniczeń lub równoważne wydane na podstawie obowiązujących wcześniej przepisów, c) Projektant, branży elektrycznej – 1 osoba posiadająca: Kwalifikacje zawodowe: - uprawnienia budowlane w specjalności elektrycznej do projektowania bez ograniczeń lub równoważne wydane na podstawie obowiązujących wcześniej przepisów,

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
227 642 zł
Próbka: 246 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
143 433 zł388 862 zł
Rozstęp międzykwartylowy
245 429 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
143 433 zł
Mediana
227 642 zł
Górny kwartyl
388 862 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Nowosolski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowa Sól.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.