Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
180 572 zł
Umowa zawarta
12 sierpnia 2025
Okres realizacji
do 26 września 2025
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 180 572 zł – 310 716 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miedźno w 2025 r.

Zamawiający Gmina Miedźno (Miedźno, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy…”, wybierając ofertę wykonawcy LOGISTYKA ODPADÓW - REALIZACJE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 180 572 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina MiedźnoMiedźno, Śląskieopublikowano 29 sierpnia 2025
Wartość umowy
180 572 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy LOGISTYKA ODPADÓW - REALIZACJE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Bielsko-Biała), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 180 572,00 zł (umowę zawarto 12 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 180 572,00 zł do 310 716,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 26 września 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miedźno

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398327

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ułańska 25

1.5.2.)Miejscowość

Miedźno

1.5.3.)Kod pocztowy

42-120

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

34 3178010

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@miedzno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bip.miedzno.akcessnet.net

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-062d69fe-5b31-4370-9244-a824e9a9b722

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miedźno w 2025 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-062d69fe-5b31-4370-9244-a824e9a9b722

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00396990

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00047601/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miedźno w 2025 r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00300576

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RR.271.2.4.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

317775,91 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest usuwanie i unieszkodliwianie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miedźno w 2025 r. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje 2 Zadania

Zadanie nr 1 - demontaż pokryć dachowych z terenu gminy Miedźno (w ilości szacowanej 33,90 Mg) zawierających azbest (płyty azbestowo-cementowe) z budynków mieszkalnych, gospodarczych, inwentarskich itp., pakowanie, przewiezienie wyrobów zawierających azbest z miejsca demontażu do miejsca unieszkodliwienia i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest. Zadanie nr 2 – pakowanie, odebranie z terenu gminy Miedźno (w ilości szacowanej 219,90 Mg) płyt azbestowo – cementowych złożonych na „pryzmach/ stosach”, przewiezienie wyrobów zawierających azbest z miejsca odebrania do miejsca unieszkodliwienia i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest. Maksymalna ilość azbestu podlegającego odbiorowi, transportowi i unieszkodliwieniu to 253,80 Mg. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: wzór/projekt umowy - stanowiący dodatek nr 8 do SWZ, opis przedmiotu zamówienia (dodatek nr 9 do SWZ). 4. Przepisy prawa oraz opis przedmiotu zamówienia zawarty w SWZ i dodatkach określają wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia. 5. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy w sytuacji, gdyby w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Jeżeli użyto w SWZ lub dodatkach wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Jeżeli wymagana jest określona etykieta, zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. 6. Określenie wymagań dotyczących zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy - szczegóły w SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

90650000-8 - Usługi usuwania azbestu

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45262660-5 - Usuwanie azbestu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

180572,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

310716,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

180572,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

LOGISTYKA ODPADÓW - REALIZACJE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 5472230282

7.3.3)Ulica

ul. Szklana 20

7.3.4)Miejscowość

Bielsko-Biała

7.3.5)Kod pocztowy

43-300

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Demontaż, zbieranie, pakowanie, załadunek oraz transport wyrobów zawierających azbest (Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Eko-Grunt Wojciech Wieczorek), Demontaż, zbieranie, pakowanie, załadunek oraz transport wyrobów zawierających azbest (Logistyka Odpadów sp. z o.o.), Transport wyrobów zawierających azbest (Usługi Transportowo-Handlowe"Szab-Pol" - Łukasz Szabra), Transport wyrobów zawierających azbest (EKO-TRANS Kowaluk K. Brzózka M. Sp. j.) – około 50% wszystkich przewozów Wykonawca wykona samodzielnie bez udziału podwykonawców

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

180572,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-09-26

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Podana wartość szacunkowa uwzględnia wartość przewidzianych zamówień, o których mowa w art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miedźno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Miedźno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 180 572 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90650000-8 (Usługi usuwania azbestu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: LOGISTYKA ODPADÓW - REALIZACJE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Bielsko-Biała). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.