Wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” zadania pn.: Rozbudowa gminnej sieci wodociągowej i sieciowej pompowni wody wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie gminy wiejskiej Golub-Dobrzyń
Zamawiający Gmina Golub-dobrzyń (Golub-Dobrzyń, Kujawsko-Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” zadania pn.: Rozbudowa gminnej sieci…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 132 327 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4119, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
05 lipca 2024
Termin ofert: 24 lipca 2024 11:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
21 sierpnia 2024
5 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
28 sierpnia 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA GOLUB-DOBRZYŃ |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 871118589 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Plac 1000-lecia 25 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Golub-Dobrzyń |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 87-400 |
| 1.4.4.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL616 - Grudziądzki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@uggolub-dobrzyn.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://bip.uggolub-dobrzyn.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-903b84ee-3ac6-11ef-880f-0e435a8a43bc |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00395715 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-08-28 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00400020 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” zadania pn.: Rozbudowa gminnej sieci wodociągowej i sieciowej pompowni wody wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie gminy wiejskiej Golub-Dobrzyń |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest Wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” zadania pn | Rozbudowa gminnej sieci wodociągowej i sieciowej pompowni wody wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie gminy wiejskiej Golub-Dobrzyń Inwestycja obejmuje: 1) Rozbudowę gminnej sieci wodociągowej i sieciowej pompowni wody wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie gminy wiejskiej Golub-Dobrzyń (etap I) Długość całkowita ETAPU 1 odcinka sieci wodociągowej wyniesie 2636,6 m, w tym: przewód wodociągowy z rur PE100 O225 wykonywany rozkopem – 653,3 m; przewód wodociągowy wykonany metodą przewiertu sterowanego rurą PE100-RC O 225 PN 10 -1966,9m; przewód wod, z rur PE100 O110 wyk. Rozkopem (przy red. Lisewo 1) – 9,0 m; przewody instalacyjne na zew. studni red. rura stalowa114,3x2mm -7,4m; Na odcinku przewiduje się konieczność zamontowania następującej armatury: zasuwy kołnierzowe O150 PN 10 - 2 szt., zasuwy kołnierzowe O200 PN 10 - 3 szt., zasuwy kołnierzowe O100 PN 10 (przy studni redukcyjnej Lisewo 1) - 3 szt., zasuwy kołnierzowe O80 PN 10 (przy studni redukcyjnej Lisewo 1) - 2 szt., Na odcinku ETAPU 1 przewiduje się również budowę studni redukcyjnej z regulatorem ciśnienia i przewodami instalacyjnymi: reduktor ciśnienia Lisewo 1 z instalacją (w studni DN1500) -1kpl. 2) Przebudowę drogi gminnej 110267 C w miejscowości Sokołowo, o długości 999 m klasa drogi D prędkość projektowa 50 km/h. długość drogi 999 m szerokość jezdni 4,0 m; pochylenie poprzeczne drogi obustronne; obustronnych poboczy o szerokości 0,75 m; Szczegółowy zakres rzeczowy prac projektowych, robót przygotowawczych oraz robót budowlanych przewidzianych do wykonania w ramach obowiązków Wykonawcy został określony w treści Programów Funkcjonalno - Użytkowych (PFU) stanowiących załączniki do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest wykonać wszystkie niezbędne opracowania projektowe oraz uzyskać w imieniu Zamawiającego niezbędne decyzje, pozwolenia, uzgodnienia lub opinie innych organów, a także inne dokumenty wymagane przepisami szczegółowymi. 2. Zamówienie obejmuje w szczególności: 1) sporządzenie koncepcji budowy sieci wodociągowej i drogi 2) sporządzenie projektów budowlanych wraz z wszelkimi niezbędnymi opiniami, pozyskaniem map do celów projektowych, zgodami, uzgodnieniami i pozwoleniami wraz z pozwoleniem na budowę i pozwoleniem na użytkowanie, 3) sporządzenie projektów wykonawczych, 4) obsługę geodezyjną, 5) wykonanie robót budowlanych i montażowych na podstawie powyższych projektów, 6) dostawę maszyn i urządzeń niezbędnych do realizacji zadania 7) budowę sieci wodociągowej 8) budowę studni redukcyjnej 9) przebudowę drogi 10) przeprowadzenie wymaganych prób i badań 11) inwentaryzację powykonawczą, 12) nadzór autorski projektanta, |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-08-21 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 11 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Zakład Usług Wodnych Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP 8781000050 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Ostrowite 4 |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 87-400 |
| 4.3.6.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 2137090,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00464961/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-08-01 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 2137090,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.