Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
97 285 zł
Umowa zawarta
22 sierpnia 2025
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 97 285 zł – 174 900 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja i rękojmia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa sieci oświetlenia drogowego 0,4kV w Końskowoli, ul. Spokojna i Rybna”

Zamawiający Gmina Końskowola (Końskowola, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa sieci oświetlenia drogowego 0,4kV w Końskowoli, ul. Spokojna i Rybna””, wybierając ofertę wykonawcy IMTECH Sp. z o.o. Wartość umowy: 97 285 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina KońskowolaKońskowola, Lubelskie (powiat Puławski →)opublikowano 27 sierpnia 2025
Wartość umowy
97 285 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy IMTECH Sp. z o.o (Góra Puławska), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 97 285,16 zł (umowę zawarto 22 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 97 285,16 zł do 174 900,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Końskowola

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019661

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pożowska

1.5.2.)Miejscowość

Końskowola

1.5.3.)Kod pocztowy

24-130

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@konskowola.info.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ugkonskowola.bip.lubelskie.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gmina-konskowola.ezamawiajacy.pl/pn/gmina-konskowola/demand/220261/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa sieci oświetlenia drogowego 0,4kV w Końskowoli, ul. Spokojna i Rybna”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-06176230-8000-4772-85cd-648bd84498e6

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00394469

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00016731/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Budowa sieci oświetlenia drogowego 0,4kV w Końskowoli, ul. Spokojna i Rybna

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00312163

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.6.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa oświetlenia drogowego w miejscowości Końskowola przy ulicach Spokojna i Rybna, obejmująca swoim zakresem budowę doziemnej sieci oświetlenia drogowego 0,4kV i latarni oświetlenia drogowego. Oświetlenie drogowe ma być wykonane na latarniach ustawionych wzdłuż projektowanej według odrębnego opracowania PGE Dystrybucja S.A. sieci kablowej niskiego napięcia. Zasilenie linii kablowej oświetlenia drogowego zostanie wykonane z szafki oświetlenia drogowego umieszczonej przy stacji transformatorowej obok projektowanego według odrębnego opracowania PGE Dystrybucja S.A. złącza kablowego.

Zakres robót obejmuje:
• montaż szafy oświetleniowej
• wykonanie sieci oświetlenia drogowego 0,4 kV
• budowę 13 słupów oświetlenia drogowego z ledowymi źródłami światła

Prace związane z budową oświetlenia drogowego na przedmiotowym odcinku powinny być skoordynowane z inwestycją PGE Dystrybucja S.A. pn. „Końskowola gm. Końskowola ul. Spokojna (Końskowola ST-1) ETAP 2 - przebudowa ST, SN+kś, nN”. Zamawiający przedkłada do informacji wykonawców OPZ dla zadania realizowanego przez PGE (załącznik nr 9,10 do SWZ).
Teren działek zlokalizowany jest w obszarze ochrony Konserwatora Zabytków.

UWAGA:
Zbudowane oświetlenie musi mieć możliwość kompatybilnego działania
z funkcjonującym w Gminie Końskowola systemem sterowania i zarządzania oświetleniem ulicznym - systemem City Touch, w szczególności dotyczy możliwości ściemniania lamp, wyłączania oświetlenia, generowania raportów zużycia.

Roboty budowlane mają być wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, zasadami wiedzy technicznej, zgodnie z dokumentacjami projektowymi oraz na warunkach określonych we wzorze umowy.

Zamawiający informuje, że udostępnione przedmiary robót mają charakter pomocniczy dla sporządzenia oferty. Wykonawca zobowiązany jest w ofercie uwzględnić wszystkie roboty niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami. Udostępnione przedmiary robót nie stanowią podstawy do wyceny ofert.

Wykonawca zobowiązany jest także do opracowania dokumentacji powykonawczej, która obejmuje:
1) dokumentację budowy z naniesionymi zmianami dokonanymi w toku wykonywania robót oraz geodezyjnymi pomiarami powykonawczymi, w tym geodezyjną inwentaryzację powykonawczą oraz dokumentację geodezyjno-kartograficzną (jeżeli dotyczy);
2) oryginalne atesty i świadectwa potwierdzające dopuszczenie do stosowania użytych przy realizacji zamówienia materiałów budowlanych, elementów wykończenia stałego wyposażenia i technologii (jeżeli dotyczy);
3) uzyskanie w imieniu Zamawiającego wymaganych prawem skutecznych
i niezbędnych uzgodnień oraz zgłoszenie zakończenia budowy wobec którego Organ nie wniósł sprzeciwu dla elementów, które zgodnie z przepisami nie wymagają decyzji pozwolenia na użytkowanie. Po podpisaniu umowy Zamawiający udzieli wykonawcy stosownego upoważnienia do działania w jego imieniu przed właściwymi instytucjami i organami w powyższej sprawie;
4) instrukcje, opisy i kopie kart gwarancyjnych urządzeń zamontowanych w wyniku realizacji robót (jeżeli dotyczy)

Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt zorganizuje sobie zaplecze budowy oraz dostawę mediów (energia elektryczna, woda, itp.), oraz przywróci teren po zapleczu budowy do stanu jaki był przed rozpoczęciem robót.

Szczegółowy zakres rzeczowy inwestycji zawarty jest odpowiednio w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ- (projekt zagospodarowania terenu, stwiorb, przedmiar robót) . Szczegółowy zakres obowiązków stron zawarty jest także we wzorze umowy stanowiącym odpowiednio załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

97285,16 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

174900,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

97285,16 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

IMTECH Sp. z o.o

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7162834621

7.3.3)Ulica

Radomska

7.3.4)Miejscowość

Góra Puławska

7.3.5)Kod pocztowy

24-100

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

97285,16 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231400-9Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
829 356 zł
Próbka: 113 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
313 380 zł2 458 219 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 144 839 zł
Źródło próbki
CPV 45231· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
313 380 zł
Mediana
829 356 zł
Górny kwartyl
2 458 219 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Końskowola prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Końskowola.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 97 285 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231400-9 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: IMTECH Sp. z o.o (Góra Puławska). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.