Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 172 000 zł
Umowa zawarta
22 sierpnia 2025
Okres realizacji
13 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 2 172 000 zł – 3 652 961 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres wydłużonej gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa ulicy Różanej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Lubaniu.

Zamawiający Gmina Miejska Lubań (Lubań, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa ulicy Różanej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Lubaniu”, wybierając ofertę wykonawcy ZIB ELTOR Sp. z o.o. Wartość umowy: 2 172 000 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina Miejska LubańLubań, Dolnośląskie (powiat Lubański →)opublikowano 22 sierpnia 2025
Wartość umowy
2 172 000 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ZIB ELTOR Sp. z o.o. (Lubań), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 172 000,00 zł (umowę zawarto 22 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 2 172 000,00 zł do 3 652 961,27 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 13 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Lubań

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821380

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

7 Dywizji 14

1.5.2.)Miejscowość

Lubań

1.5.3.)Kod pocztowy

59-800

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

boi.um@miastoluban.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.luban.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-miejska-luban

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa ulicy Różanej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Lubaniu.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5be8459b-7378-47c7-a5f9-3d2e22d8fe9f

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00387343

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00028278/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Przebudowa ulicy Różanej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Lubaniu.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00308634

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.11.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

„Przebudowa ul. Różanej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Lubaniu”. 2. Opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem robót budowlanych jest przebudowa konstrukcji nawierzchni jezdni, zjazdów, chodników, miejsc postojowych, budowa sieci kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej i sieci kanalizacji deszczowej, przebudowa oświetlenia ulicznego wraz z nowym zagospodarowaniem pasa drogowego uwzględniającym uwarunkowania wynikające z wprowadzanej na opracowywanym odcinku ulicy strefy zamieszkania oraz budowa tężni solankowej, nowego przyłącza kanalizacji sanitarnej do dwóch pomieszczeń sanitarnych w budynku MOSiR wraz z przebudową instalacji wewnętrznej, instalacji fotowoltaicznej, ławek solarnych z zadaszeniem na terenie wodnego parku zabaw przy hali MOSiR. Istniejące nawierzchnie oraz obramowania zostaną rozebrane. Nowe nawierzchnie wykonane zostaną z różnego rodzaju kostki betonowej brukowej. W ramach planowanych robót budowlanych zostanie zapewnione właściwe odwodnienie powierzchniowe nowych nawierzchni poprzez zaprojektowane spadki poprzeczne i podłużne z odprowadzeniem spływających wód roztopowych i opadowych powierzchniowo do ścieków liniowych z odprowadzeniem do kanału deszczowego wyposażonego w studzienki ściekowe wraz z wpustami. Na odcinku ulicy objętym przebudową zostanie wykonana nowa zieleń: trawniki, nasadzenia kwiatowe, krzewy i drzewa oraz zabudowane ławki i kosze. Długość przebudowywanego odcinka drogi gminnej ul. Różanej wynosi 152,92 mb. Na całej długości ulicy zaprojektowano jezdnię dwukierunkową o dwóch pasach ruchu szerokości 2,50 m każdy, jezdnia 5,00 m. Zaprojektowano dwa stanowiska postojowe dla pojazdów osób niepełnosprawnych oraz dwa stanowiska postojowe dla służb serwisowych. Zestawienie ilościowe (branża drogowa): - powierzchnia jezdni w tym rondo 1055,00 m2 - powierzchnia zjazdów 158,00 m2 - powierzchnia chodników 885,00 m2 - powierzchni miejsc postojowych 60,00 m2 - powierzchnia zatok przystankowych 77,60 m2 - powierzchnia wysp segregujących ruch 35,60 m2 - powierzchnia zieleni 585,00 m2 Projektuje się wykonanie: - sieci wodociągowej o łącznej długości 216,95 mb - sieci kanalizacji sanitarnej o łącznej długości 94,10 mb - sieci kanalizacji deszczowej o łącznej długości 220,69 mb - oświetlenia drogowego – linia kablowa o łącznej długości 414 mb W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać remont powierzchni utwardzonej strefy wejścia do hali sportowej. Roboty polegają na rozebraniu istniejącej nawierzchni schodów wejściowych, tarasu przed budynkiem oraz nawierzchni podjazdu dla niepełnosprawnych i ułożeniu nowych nawierzchni z kostki betonowej 10x20x8 cm. Prace przy zagospodarowaniu zewnętrznej utwardzonej przestrzeni przyległej do budynku MOSiR (patio) będą polegać na: • remoncie powierzchni utwardzonej patio. Roboty polegają na rozebraniu istniejącej nawierzchni z kostki betonowej, nawierzchni podjazdu dla niepełnosprawnych oraz nawierzchni z grysu granitowego i ułożeniu na całej powierzchni nowych nawierzchni z kostki betonowej 10x20x8 cm. • montażu dwustronnej tężni solankowej długość: 4 m, szerokość: 1,6 m, wysokość: 3 m, pracującej w obiegu zamkniętym. Tężnia wykonana z drewna sosnowego/świerkowego oraz witek brzozowych. Tężnia wyposażona w zbiornik na solankę i pompę która pompuje solankę do górnej części tężni. Pompa zabezpieczona wyłącznikiem pływakowym przed suchobiegiem. W górnej części tężni oświetlenie LED. Oświetlenie uruchamiane czujnikiem zmierzchowym, • montażu 5 ławek miejskich przy tężni, • przebudowie istniejącego podjazdu dla niepełnosprawnych do krytej pływalni. Roboty polegają na rozebraniu istniejącego podjazdu z nawierzchnią z kostki betonowej oraz betonowymi murami oporowymi i wykonanie w zmienionej lokalizacji podjazdu o lekkiej konstrukcji stalowej z pomostem z krat stalowych, • remoncie schodów wejścia do hali basenowej przez wykonanie nowych okładzin z płytek elewacyjnych ( ściany boczne) oraz płytek gresowych (stopnie i podstopnice). Zakres robót obejmuje również roboty związane z demontażem i ponownym montażem balustrad schodowych, • remoncie cokołu ściany zewnętrznej pływalni po rozebranym podjeździe dla niepełnosprawnych. Roboty polegają na uzupełnieniu warstwy tynku cementowo-wapiennego i wykończeniu tynkiem żywicznym o fakturze i kolorystyce dopasowanej do wyglądu przyległych ścian, • budowie przyłącza kanalizacji sanitarnej fi 160 mm dla zaplecza hali sportowej. Na terenie wodnego parku zabaw należy wykonać montaż 4 zadaszonych ławek. Budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,50 kWp zostanie wykonana na łukowym dachu hali basenowej. Instalacja zostanie włączona do rozdzielni głównej części basenowej kompleksu MOSiR. Wykonawca zobowiązany jest również zapewnić uprawnionego archeologa, stały nadzór archeologiczny i w razie konieczności ratownicze badania archeologiczne. Szczegółowy zakres zamówienia zawiera dokumentacja techniczna stanowiąca załącznik Nr 7 do SWZ,

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2172000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3652961,27 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2172000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ZIB ELTOR Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6131572438

7.3.3)Ulica

Al. Niepodległości

7.3.4)Miejscowość

Lubań

7.3.5)Kod pocztowy

59-800

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

nawierzchnie asfaltowe

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2172000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

13 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Lubań prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubań.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 172 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ZIB ELTOR Sp. z o.o. (Lubań). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.