ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek oraz zwrotu przesyłek niedostarczonych oraz doręczanie i odbiór poczty.

Zamawiający Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koronowie Sp. z o.o. (Koronowo, Kujawsko-Pomorskie) prowadził postępowanie „Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie przyjmowania,…”. Termin składania ofert minął 29 sierpnia 2025, 08:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 308 900 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
29 sierpnia 2025, 08:00
Zakończone
Konkurencyjność
~1,2 oferta
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena90%Możliwość śledzenia przesyłek pocztowych10%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    21 sierpnia 2025

    Termin ofert: 29 sierpnia 2025 08:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    22 września 2025

    1 oferta1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 90%, możliwość śledzenia przesyłek pocztowych 10%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek oraz zwrotu przesyłek niedostarczonych oraz….

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ W KORONOWIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 366919930

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Aleje Wolności 4

1.5.2.)Miejscowość

Koronowo

1.5.3.)Kod pocztowy

86-010

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.)Numer telefonu

525860400

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@zgkim.koronowo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zgkim.koronowo.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek oraz zwrotu przesyłek niedostarczonych oraz doręczanie i odbiór poczty.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cba46efe-efa2-4f72-a430-900908cf2b06

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00385121

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.13.)O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1151324

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1151324

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w formatach .txt, .rtf, .pdf, .doc, .docx, .odt .
Ofertę, a także oświadczenie z art. 125 składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym (elektronicznym) . Zawiadomienia, oświadczenia, wnioski lub informacje Wykonawcy przekazują drogą elektroniczną poprzez Platformę, dostępną pod adresem: platformazakupowa.pl

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 - 3 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o danych) (Dz. U. UE L119 z dnia
4 maja 2016 r., str. 1; zwanym dalej „RODO”) informujemy, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koronowie sp. zo.o.
2) administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, jest nim Sławomir Przastek z którym można się kontaktować pod
adresem e-mail: iod@zgkim.koronowo.pl
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym
postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji.
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania.
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a
jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy (art. 78 ust. 4 Pzp);
6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem związanym z
udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22
RODO.
8) posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących (w przypadku, gdy skorzystanie z tego
prawa wymagałoby po stronie administratora niewspółmiernie dużego wysiłku może zostać Pani/Pan zobowiązana do wskazania
dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o
udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu albo sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie
zamówienia);
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie
może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie
niezgodnym z ustawą PZP oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników);
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem
okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu oraz przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2
RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia
korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy
interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego);
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych
osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
9) nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania
Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO;
10) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na niezgodne z RODO przetwarzanie Pani/Pana danych
osobowych przez administratora. Organem właściwym dla przedmiotowej skargi jest Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki
2, 00-193 Warszawa.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP.261.10.2025

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem Zamówienia jest świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie
przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek oraz zwrotu przesyłek niedostarczonych dla potrzeb zakładu oraz
doręczanie i odbiór poczty z siedziby Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koronowie sp. z o.o.
2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia reguluje Załącznik nr 1 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

64110000-0 - Usługi pocztowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

64121100-1 - Usługi dostarczania poczty

64112000-4 - Usługi pocztowe dotyczące listów

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Oferty oceniane będą punktowo, według następujących zasad:
kryterium: Cena (waga 90%) – maksymalnie 90 punktów
Kryterium „Cena” – będzie rozpatrywane na podstawie ceny oferty brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia podanej w
formularzu „FORMULARZ OFERTOWY”. Przyznane punkty zostaną zaokrąglone do dwóch miejsc po przecinku. Oferty nie
podlegające odrzuceniu będą oceniane według wzoru:
najniższa oferowana cena brutto oferty*
C = ------------------------------------------------ x 100 pkt x 90%
cena oferty badanej
* spośród wszystkich złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu
a) Podstawą przyznania punktów w kryterium „cena” będzie cena ofertowa brutto podana przez Wykonawcę w Formularzu
Ofertowym.
b) Cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszelkie koszty jakie Wykonawca poniesie w związku z realizacją przedmiotu
zamówienia. Cena może być tylko jedna, cena nie ulega zmianie przez okres ważności oferty. Wszystkie rozliczenia pomiędzy
Zamawiającym, a Wykonawcą umowy będą w złotych polskich.
3. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiadać będzie wszystkim wymaganiom przedstawionym w
ustawie PZP, oraz w SWZ i zostanie oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane kryteria wyboru.
4. Jeżeli zostanie złożona oferta, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z
ustawąz dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2022 r. poz. 931, z późn. zm.), dla celów zastosowania
kryterium ceny Zamawiający dolicza do przedstawionej w tej ofercie ceny kwotę̨podatku od towarów i usług, którą̨miałby obowiązek
rozliczyć́.
5. Sposób przyznawania punktów za kryterium możliwość śledzenia przez Internet rejestrowanych przesyłek pocztowych w obrocie
krajowym (s):
10 pkt – za oferowanie możliwości śledzenia przesyłek pocztowych w obrocie krajowym
0 pkt – za brak możliwości śledzenia przesyłek pocztowych w obrocie krajowym
Za najkorzystniejszą ofertę (N) zostanie uznana oferta, która otrzyma najwyższą liczbę punktów, stanowiącą sumę punktów
przyznanych w ramach każdego z podanych wyżej kryteriów wg poniższego wzoru:
N= C+S
N - oferta najkorzystniejsza
C - liczba przyznanych punktów w kryterium cena
S - liczba przyznanych punktów w kryterium możliwość śledzenia przez Internet rejestrowanych przesyłek pocztowych w obrocie
krajowym.
a) Maksymalna liczba punktów, które Wykonawca może uzyskać, wynosi 100.
b) Ocena punktowa w kryterium „Łączna cena ofertowa brutto” dokonana zostanie na podstawie łącznej ceny ofertowej brutto
wskazanej przez Wykonawcę w ofercie i przeliczona według wzoru opisanego powyżej

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

90

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

możliwość śledzenia przesyłek pocztowych

4.3.6.)Waga

10

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące

1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że posiada uprawnienia do wykonywania działalności pocztowej w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym zgodnie z ustawą z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo Pocztowe (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 366). 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał (rozpoczął i zakończył) lub wykonuje (rozpoczął i aktualnie realizuje) w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej dwie usługi w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek w obrocie krajowym i zagranicznym przez okres co najmniej 12 miesięcy o wartości usługi nie mniejszej niż 100 000,00 zł brutto oraz załączy dokumenty potwierdzające, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Wykonawca wypełnia załącznik nr 5 do SWZ.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

w celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu zażąda następujących dokumentów:
a) Wykazu wykonanych (wykonywanych) usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunków udziału w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców – zgodnie z załącznikiem nr 5 do SWZ wraz z dokumentami potwierdzającymi, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
b) Zaświadczenia o wpisie do rejestru operatorów pocztowych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, z którego będzie wynikało, iż obszar, na którym będzie wykonywana działalność pocztowa obejmuje obszar Rzeczpospolitej Polskiej oraz zagranicę.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale XIII ust. 1 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi i dostawy wykonają poszczególni wykonawcy - załącznik nr 7 do SWZ.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1.Strony postanawiają, iż w przypadku gdy w okresie obowiązywania niniejszej umowy nastąpi zmiana cen kosztów związanych z realizacją przedmiotu niniejszej umowy, na poziomie wyższym niż wynikające z formularza cenowego, stanowiącego Załącznik Nr 1 do niniejszej umowy, zobowiązują się dokonać zmiany wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, o którym mowa w § 2 ust. 2 niniejszej umowy.
2.Ceny zmienione w sposób dopuszczony przez Prawo pocztowe obowiązują z chwilą wejścia w życie decyzji Prezesa UKE.
3.Waloryzacja wynagrodzenia odbywać się będzie w oparciu o zatwierdzony nowy cennik usługi lub usług przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Waloryzacja będzie mogła odbywać się każdorazowo w przypadku zatwierdzenia nowego cennika, o którym mowa powyżej, w stosunku do cen usługi lub usług objętych przedmiotem niniejszej umowy określonych w formularzu cenowym, stanowiącym Załącznik Nr 1 do niniejszej umowy.
4.Zmiana wysokości wynagrodzenia Wykonawcy, o której mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu, może nastąpić wyłącznie w zakresie należnej kwoty wynagrodzenia Wykonawcy, która nie została jeszcze zapłacona oraz wyłącznie wtedy, gdy ma ona wpływ na koszty wykonania przedmiotu niniejszej umowy przez Wykonawcę.
5.W celu dokonania zmiany wysokości wynagrodzenia Strony zobowiązane są wystąpić z pisemnym wnioskiem, zawierającym propozycję zmiany wysokości wynagrodzenia Wykonawcy wraz z jej uzasadnieniem oraz przedstawieniem dowodów niezbędnych do oceny, czy proponowana zmiana wynika ze zmiany kosztów związanych z realizacją przedmiotu niniejszej umowy, względem kosztów przyjętych w celu ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy zawartego w ofercie z wyłączeniem sytuacji opisanej w ust. 2.
6.Maksymalną łączną wartość zmian wynagrodzenia, jaką dopuszcza Zamawiający w efekcie zastosowania postanowień o zasadach wprowadzania zmian wysokości wynagrodzenia, zgodnie z postanowieniami niniejszego paragrafu, określa się na poziomie nie wyższym niż wynikającym ze zmian, o których mowa w ust. 3 niniejszego paragrafu.
7.Przez zmianę cen kosztów rozumie się odpowiednio wzrost cen kosztów, jak i obniżenie cen kosztów, względem cen kosztów przyjętych w celu ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy zawartego w ofercie.
8.Wykonawca, którego wynagrodzenie zostało zmienione zgodnie z ust. 1-4 niniejszego paragrafu, zobowiązany jest do zmiany wynagrodzenia przysługującego podwykonawcy, z którym Wykonawca zawarł umowę o podwykonawstwo, w zakresie odpowiadającym zmianom cen kosztów dotyczących zobowiązania podwykonawcy, jeżeli łącznie spełnione są następujące warunki:
1) przedmiotem umowy są usługi stanowiące przedmiot niniejszej umowy;
2) okres obowiązywania umowy z podwykonawcą przekracza 6 miesięcy.
Wykonawca zobowiązany będzie do dokonania powyższej zmiany w terminie 30 dni od dnia dokonania zmiany niniejszej umowy. Wykonawca w terminie do 7 dni od zawarcia aneksu z podwykonawcą zobowiązany będzie przedłożyć jego kopię Zamawiającemu.
9.Zmiana wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, o której mowa w niniejszym paragrafie, wymaga zmiany niniejszej umowy w drodze aneksu w formie pisemnej, pod rygorem nieważności za wyjątkiem sytuacji opisanej w ust. 2, w której Wykonawca wyłącznie zawiadamia Zamawiającego o wejściu w życie nowego cennika.
4.Dopuszcza się zmianę postanowień zawartej Umowy w przypadku:
1)Działania siły wyższej rozumianej jako zdarzenie zewnętrzne, niemożliwe do przewidzenia i zapobieżenia uniemożliwiającej wykonanie zadania w określonym pierwotnie terminie - termin zostanie przedłużony o czas działania siły wyższej oraz o czas potrzebny do usunięcia skutków tego działania,
2)Innych sytuacji, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy i mających charakter zmian nieistotnych
3)ustawowej zmiany stawek podatkowych (VAT) w okresie obowiązywania umowy;
Zamawiający dopuszcza zmiany umowy polegające na zmianie ilości w poszczególnych pozycjach asortymentowych, pod
warunkiem nieprzekroczenia ogólnej wartości umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-08-29 08:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1151324

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-08-29 08:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2025-09-27

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

64110000-0Usługi pocztowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
308 900 zł
Próbka: 79 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
187 950 zł551 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
363 050 zł
Źródło próbki
CPV 64110000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
187 950 zł
Mediana
308 900 zł
Górny kwartyl
551 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 29.08.2025, 08:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koronowie Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koronowo.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 64110000-0 (Usługi pocztowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.