Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
111 360 zł
Umowa zawarta
25 sierpnia 2025
Okres realizacji
od 15 września 2025 do 31 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 111 360 zł – 166 829 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena90%Jakość dostaw10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą 120 ton węgla kamiennego groszek płukany oraz zakup wraz z dostawa 40 ton węgla kamiennego.

Zamawiający Zespół Placówek Oświatowych w Leśnicy (Leśnica, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą 120 ton węgla kamiennego groszek płukany…”, wybierając ofertę wykonawcy EKOSIL Zdzisław Dzieciuch. Wartość umowy: 111 360 zł. Złożono 6 ofert.

Wartość umowy
111 360 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 lipca 2025

    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    20 sierpnia 2025

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy EKOSIL Zdzisław Dzieciuch (Zabrze), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 111 360,00 zł (umowę zawarto 25 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 111 360,00 zł do 166 829,27 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 15 września 2025 r. do 31 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Placówek Oświatowych w Leśnicy

1.3.)Oddział zamawiającego

Zespoł Placówek Oświatowych w Leśnicy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 362281300

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kozielska 20

1.5.2.)Miejscowość

Leśnica

1.5.3.)Kod pocztowy

47-150

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.7.)Numer telefonu

774615216

1.5.8.)Numer faksu

774615216

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zpolesnica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zpolesnica.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.zpolesnica.bip.gov.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą 120 ton węgla kamiennego groszek płukany oraz zakup wraz z dostawa 40 ton węgla kamiennego.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-79ef96d4-3bba-4115-8aa9-31fad4bf211f

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00382440

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00336390

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie partnerstwa innowacyjnego na podstawie: art. 297 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPO.S.391.1.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

111360,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.2.)Zapotrzebowanie na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane

Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą 120 ton węgla kamiennego 31.2 groszek płukany klasy 25/050/06 sortymentu 0223/CC oraz zakup wraz z dostawa 40 ton węgla kamiennego typ 31.2 klasa 26/9 sortymentu I.

4.5.3.)Główny kod CPV

09111210-5 - Węgiel kamienny

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

111360,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

166829,27 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

111360,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EKOSIL Zdzisław Dzieciuch

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6451638469

7.3.3)Ulica

Handlowa 2c

7.3.4)Miejscowość

Zabrze

7.3.5)Kod pocztowy

41-807

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

111360,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-09-15 do 2025-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie żądania określonej etykiety lub wskazania mającego zastosowanie wymagania określonej etykiety, zgodnie z art. 104 ustawy: - etykiety społecznej

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Dostawy będą realizowane według harmonogramu dostaw sporządzanego przez zamawiającego

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111210-5Węgiel kamienny
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
263 880 zł
Próbka: 39 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
158 617 zł458 577 zł
Rozstęp międzykwartylowy
299 959 zł
Źródło próbki
CPV 09111· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
158 617 zł
Mediana
263 880 zł
Górny kwartyl
458 577 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Placówek Oświatowych w Leśnicy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Leśnica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 111 360 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111210-5 (Węgiel kamienny). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EKOSIL Zdzisław Dzieciuch (Zabrze). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.