ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

KONSERWACJA I BIEŻĄCE UTRZYMANIE URZĄDZEŃ ELEKTRYCZNYCH ADMINISTROWANYCH PRZEZ ENERGETYKA NOWY DWÓR MAZOWIECKI SP. Z O.O.

Zamawiający Energetyka Nowy Dwór Mazowiecki Sp. z o.o. (Nowy Dwór Mazowiecki, Mazowieckie) prowadził postępowanie „KONSERWACJA I BIEŻĄCE UTRZYMANIE URZĄDZEŃ ELEKTRYCZNYCH ADMINISTROWANYCH PRZEZ ENERGETYKA…”. Termin składania ofert minął 16 września 2025, 12:00. Planowany budżet: 400 000 zł. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
400 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
16 września 2025, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%„Doświadczenie wykonawcy” – polegające na wykonaniu usługi konserwacji instalacji elektryc40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, „Doświadczenie wykonawcy” – polegające na wykonaniu usługi konserwacji instalacji elektrycznej w budynkach 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: KONSERWACJA I BIEŻĄCE UTRZYMANIE URZĄDZEŃ ELEKTRYCZNYCH ADMINISTROWANYCH PRZEZ ENERGETYKA NOWY DWÓR MAZOWIECKI SP. Z O.O.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

  • 4

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia: 400 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Energetyka Nowy Dwór Mazowiecki Sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 146221498

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Zakroczymska 30 lok. 118

1.5.2.)Miejscowość

Nowy Dwór Mazowiecki

1.5.3.)Kod pocztowy

05-100

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.7.)Numer telefonu

+48225122499

1.5.8.)Numer faksu

energetyka@nowydwormaz.pl

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

energetyka@nowydwormaz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.energetyka.nowydwormaz.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

energetyczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

KONSERWACJA I BIEŻĄCE UTRZYMANIE URZĄDZEŃ ELEKTRYCZNYCH ADMINISTROWANYCH PRZEZ ENERGETYKA NOWY DWÓR MAZOWIECKI SP. Z O.O.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f3d55161-238e-48a4-b40a-c34258ec2d25

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00382439

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00381827/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 KONSERWACJA I BIEŻĄCE UTRZYMANIE URZĄDZEŃ ELEKTRYCZNYCH ADMINISTROWANYCH PRZEZ ENERGETYKA NOWY DWÓR MAZOWIECKI SP. Z O.O.

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f3d55161-238e-48a4-b40a-c34258ec2d25

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

zgodnie z SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

zgodnie z załącznikiem 2 do SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

zgodnie z załącznikiem 2 do SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.5.)Wartość zamówienia

400000 PLN

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

W ramach Przedmiotu zamówienia Wykonawca będzie miał obowiązek:
1. comiesięcznego ręcznego i elektronicznego odczytywania układów pomiarowo - rozliczeniowych odbiorców w ilości około od 700 do 1000 (12 razy w roku około 500 odczytów, 6 razy w roku około 80 odczytów, 2 razy w roku około 420 odczytów),
2. wymiany i montażu układów pomiarowo-rozliczeniowych wraz z zabezpieczeniem,
3. systematycznego uzupełniania brakujących plomb na układach pomiarowo-rozliczeniowych
wraz z zabezpieczeniem,
4. pełnienia, podczas dni wolnych od pracy, dyżurów związanych z gotowością do usunięcia zgłoszonej awarii wg ustaleń,
5. wykonywać konserwację i przeglądy stacji transformatorowych 7 szt.,
6. naprawiać sieci elektroenergetyczne, złącza kablowe oraz stacje transformatorowe.

4.2.6.)Główny kod CPV

71314100-3 - Usługi elektryczne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2028-09-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

zgodnie z SWZ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

„Doświadczenie wykonawcy” – polegające na wykonaniu usługi konserwacji instalacji elektrycznej w budynkach

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

3.3.4. Warunki dotyczące zdolności zawodowej i technicznej.
a) Wykonawca wykonuje lub wykonał w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - co najmniej :
1 usługę polegającą na konserwacji i utrzymaniu infrastruktury energetycznej przez okres minimum 1 roku o wartości minimum 90.000 zł netto
Wykonawca może wykazać spełnienie ww. warunku w ramach realizowanych (niezakończonych) świadczeń okresowych lub ciągłych. W zakresie zadań nadal wykonywanych Wykonawca musi wykazać, iż na dzień składania ofert wykonał zakres wskazany ww. warunku.
b) Wykonawca skierował do realizacji zamówienia publicznego co najmniej:
- 1 osobę posiadającą uprawnienia do wykonywania prac na stanowisku DOZORU do których zalicza się stanowiska osób kierujących czynnościami osób wykonujących prace w zakresie eksploatacji –prace dotyczące obsługi, konserwacji, remontu, naprawy, montażu lub demontażu i czynności kontrolno-pomiarowych
oraz
- 1 osobę posiadającą uprawnienia do wykonywania prac na stanowisku EKSPLOATACJI w zakresie obsługi, konserwacji, remontu, naprawy, montażu lub demontażu i czynności kontrolno-pomiarowych

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

3.5.1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie
o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ. Informacje zawarte w oświadczeniu, stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca z spełnia warunki udziału w postępowaniu.
3.5.2. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia
w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych tj. poniższe dokumenty:
1) wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonywania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie, powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy - wzór wykazu wykonanych usług stanowi załącznik nr 5 do SWZ.
2) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - wzór wykazu osób stanowi załącznik nr 6 do SWZ.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

zgodnie z SWZ

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

zgodnie z projektem umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-09-09 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

e-zamówienia

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-09-09 13:00

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71314100-3Usługi elektryczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
240 000 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
138 150 zł1 007 928 zł
Rozstęp międzykwartylowy
869 777 zł
Źródło próbki
CPV 71314· kategoria CPV (5 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
138 150 zł
Mediana
240 000 zł
Górny kwartyl
1 007 928 zł
Ten przetarg (400 000 zł) znajduje się w typowym zakresie (Q1–Q3).
Budżet mieści się w środkowych 50% podobnych zamówień. Dobry punkt odniesienia do wyceny oferty. +67% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 16.09.2025, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Energetyka Nowy Dwór Mazowiecki Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowy Dwór Mazowiecki.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 400 000 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71314100-3 (Usługi elektryczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.