Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 111 572 zł
Umowa zawarta
18 sierpnia 2025
Okres realizacji
do 30 czerwca 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%ZABEZPIECZENIE SPRZĘTOWE30%SERWIS10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„DOWOZY I ODWOZY UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA TERENIE GMINY ZGORZELEC W ROKU SZKOLNYM 2025/2026(...)”

Zamawiający Gmina Zgorzelec (Zgorzelec, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „DOWOZY I ODWOZY UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA TERENIE GMINY ZGORZELEC W ROKU SZKOLNYM…”, wybierając ofertę wykonawcy ASTEL-PRZEWÓZ OSÓB ANDRZEJ STELEŻUK. Wartość umowy: 1 111 572 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina ZgorzelecZgorzelec, Dolnośląskie (powiat Zgorzelecki →)opublikowano 18 sierpnia 2025
Wartość umowy
1 111 572 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ASTEL-PRZEWÓZ OSÓB ANDRZEJ STELEŻUK (ZAWIDÓW), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 111 572,00 zł (umowę zawarto 18 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 czerwca 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Zgorzelec

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821368

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościuszki 70

1.5.2.)Miejscowość

Zgorzelec

1.5.3.)Kod pocztowy

59-900

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

757721411

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@gmina.zgorzelec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.gmina.zgorzelec.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1136093

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„DOWOZY I ODWOZY UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA TERENIE GMINY ZGORZELEC W ROKU SZKOLNYM 2025/2026(...)”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0f2ae7e9-6878-4ef2-a96e-d52f243689dc

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00379088

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00039989/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Przewozy uczniów szkół podstawowych na terenie Gminy Zgorzelec w roku szkolnym 2025/2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00316612

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WO.271.5.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są usługi dowozu i odwozu uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy (wiejskiej) Zgorzelec na podstawie biletów miesięcznych oraz dowozu i odwozu uczniów z terenu Gminy Zgorzelec do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. M. Grzegorzewskiej w Zgorzelcu - w roku szkolnym 2025/2026 i obejmują w szczególności:
1) Dowozy i odwozy uczniów, nauczycieli i pracowników szkół podstawowych do placówek oświatowych na terenie gminy Zgorzelec w formie biletów miesięcznych ulgowych w rozumieniu art. 5a ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego oraz dowozy i odwozy uczniów z terenu Gminy Zgorzelec do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. M. Grzegorzewskiej w Zgorzelcu w roku szkolnym 2025/2026.
2) Dowozy i odwozy uczniów do Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu przy ul. Maratońskiej 2 na basen – z każdej szkoły raz w tygodniu.
3) Dowozy i odwozy uczniów korzystających z Łagowskiego Obiektu Sportowego „ŁOŚ” w Łagowie ul. Jeleniogórska 44.
2. Godziny dowozów i odwozów mogą, po uzgodnieniu, ulegać zmianie na podstawie pisemnego zawiadomienia bez konieczności wprowadzania aneksu do umowy.
3. Liczbę uczniów uprawnionych do dowozów stanowi wykaz pn.: Liczba uczniów dojeżdżających z poszczególnych miejscowości do szkół na terenie Gminy Zgorzelec, uprawnionych do biletów miesięcznych oraz
dowozy i odwozy uczniów z terenu Gminy Zgorzelec do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu w roku szkolnym 2025/2026”, wg załącznika nr 2.1 do SWZ.
4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia ilości uczniów uprawnionych do dowozów o 10% liczby uczniów podanych w ww. wykazie na podstawie pisemnego zawiadomienia, bez konieczności wprowadzania aneksu do umowy.
5. Szczegółowe informacje o trasach dowozów stanowi wykaz pn. „Trasy dojazdów/odjazdów do Szkół Podstawowych w Gminie Zgorzelec”, wg załącznika nr 2.2 do SWZ.
6. Wykonawca zapewni w trakcie trwania umowy usługi dowozów i odwozów rodziców na zebrania lub inne wskazane imprezy szkolne organizowane przez każdą z placówek objętą dowozami – na trasach zgodnych z dowozem dzieci do szkół, w ilości 3 razy w roku szkolnym dla każdej ze szkół podstawowych oraz na Dzień Otwartej Szkoły.
7. Szczegółowy harmonogram dowozów i odwozów dot. godzin i dni w tygodniu zostanie uzgodniony pisemnie w trakcie roku szkolnego i może ulegać zmianie.
UWAGA!
8. WYKONAWCA ZAPEWNI ODPOWIEDNIO NA KAŻDY PRZEWÓZ OPIEKUNÓW DO SPRAWOWANIA OPIEKI NAD UCZNIAMI SZKÓŁ W CZASIE DOWOZÓW I ODWOZÓW POSIADAJĄCYCH AKTUALNE CERTYFIKATY UKOŃCZENIA KURSU PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ ORAZ ZAŚWIADCZENIE UKOŃCZENIA KURSU BHP.
UWAGA! OSOBY ODDELEGOWANE DO SPRAWOWANIA OPIEKI NAD UCZNIAMI ZGODNIE Z ART. 21 USTAWY Z DNIA 13 MAJA 2016 R. O PRZECIWDZIAŁANIU ZAGROŻENIOM PRZESTĘPCZOŚCIĄ NA TLE SEKSUALNYM (T.J. DZ. U. Z 2024R. POZ. 1802,), WINNY BYĆ SPRAWDZONE W REJESTRZE SPRAWCÓW PRZESTĘPSTW NA TLE SEKSUALNYM.
ZASADY SPRAWOWANIA OPIEKI NAD UCZNIAMI ZAWIERA ZAŁĄCZNIK NR 2.3 DO SWZ.
9. WYKONAWCA ZAPEWNI ODPOWIEDNIĄ LICZBĘ KIEROWCÓW POSIADAJĄCYCH WYMAGANE KWALIFIKACJE DO PROWADZENIA AUTOBUSÓW.
ZAMAWIAJĄCY ZASTRZEGA, IŻ OBOWIĄZKÓW OPIEKUNA NIE MOŻE SPRAWOWAĆ OSOBA KIERUJĄCA POJAZDEM.
WYKONAWCA NAJPÓŹNIEJ NA 14 DNI PRZED ROZPOCZĘCIEM REALIZACJI PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA, DOSTARCZY ZAMAWIAJĄCEMU ZANONIMIZOWANĄ LISTĄ WSZYSTKICH KIEROWCÓW I OPIEKUNÓW, O KTÓRYCH MOWA W UST. 8 I 9 NINIEJSZEGO ROZDZIAŁU, ZWIĄZANYCH Z REALIZACJĄ ZAMÓWIENIA, WRAZ Z OŚWIADCZENIEM DOTYCZĄCYM - WYKSZTAŁCENIA, KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH, POSIADANYCH SZKOLEŃ BHP ORAZ PIERWSZEJ POMOCY W/W KADRY PRACOWNICZEJ.
10. Wykonawca zapewni transport w wymiarze 5000 km w trakcie trwania niniejszej umowy zgodnie z bieżącymi zamówieniami z przeznaczeniem na np. organizację przewozu uczniów na wycieczki szkolne, konkursy szkolne, występy artystyczne, zawody sportowe itp.
11. Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot umowy z wykorzystaniem środków transportowych odpowiadających wymogom określonym w ustawie z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1539 z późn. zm.).
12. Wykonawca zobowiązany jest wykonać usługi objęte zamówieniem środkami transportu oznaczonymi zgodnie z obowiązującymi przepisami.
13. Wykonawca zobowiązany jest wykonać usługi objęte zamówieniem z wykorzystaniem środków transportowych przystosowanych do przewozu dzieci i młodzieży szkolnej spełniającymi wszystkie wymogi bezpieczeństwa związane z przewozem pasażerskim o którym mowa w ustawie z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym i ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym przez osoby mające odpowiednie uprawnienia do świadczenia tych usług.
14. Wykonawca jest zobowiązany zapewnić odpowiednią liczbę miejsc siedzących do wymagań danej trasy i aktualnie obowiązujących przepisów drogowych, w tym także podczas zmiany wymagań dotyczących transportu publicznego w czasie epidemii, pandemii lub innych zagrożeń.
15. Organizacja przewozów odbywać się będzie zgodnie z zasadami korzystania z przewozów szkolnych uczniów Gminy Zgorzelec wprowadzonymi Zarządzeniem Wójta Gminy Zgorzelec, z dnia 23 marca 2006 r., Nr 186/Z/06. - załącznik nr 2.4 do SWZ
16. WYKONAWCA ZOBOWIĄZANY JEST POSIADAĆ OPRACOWANE I WDROŻONE STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH.
17. Zamawiający i Wykonawca obowiązani są współdziałać przy wykonaniu niniejszej umowy, w celu należytej jej realizacji.

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1111572,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1111572,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1111572,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ASTEL-PRZEWÓZ OSÓB ANDRZEJ STELEŻUK

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6151065029

7.3.3)Ulica

WILCZA 35

7.3.4)Miejscowość

ZAWIDÓW

7.3.5)Kod pocztowy

59-970

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1111572,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-06-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Zgorzelec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zgorzelec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 111 572 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ASTEL-PRZEWÓZ OSÓB ANDRZEJ STELEŻUK (ZAWIDÓW). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.