Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
5 088 018 zł
Umowa zawarta
9 lipca 2025
Okres realizacji
27 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 5 088 018 zł – 9 038 414 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości na materiały i roboty budowlane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa drogi gminnej Nr 110405 E

Zamawiający Gmina Sulejów (Sulejów, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa drogi gminnej Nr 110405 E”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "PEUK" S.A. Wartość umowy: 5 088 018 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina SulejówSulejów, Łódzkie (powiat Piotrkowski →)opublikowano 18 sierpnia 2025
Wartość umowy
5 088 018 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "PEUK" S.A. (Piotrków Trybunalski), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 5 088 018,00 zł (umowę zawarto 9 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 5 088 018,00 zł do 9 038 414,23 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 27 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Sulejów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648327

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Konecka 42

1.5.2.)Miejscowość

Sulejów

1.5.3.)Kod pocztowy

97-330

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

446102530

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@sulejow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.biuletyn.sulejow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1106783

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa drogi gminnej Nr 110405 E

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c4290fdc-8685-49ff-ac9f-30df15cca2cb

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00378972

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00023546/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Rozbudowa drogi gminnej Nr 110405 E

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00222836

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.6.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

5102126,33 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie rozbudowy drogi gminnej Nr 110405 E WITÓW KOLONIA - KŁUDZICE - ŁĘCZNO na długości 1850 mb w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W obecnym stanie droga położona jest na działkach o nr ewid. 410; 413; 414; 463 obręb 0007 Kłudzice, Gmina Sulejów. Realizacja zamówienia przewidziana jest w systemie „zaprojektuj i wybuduj” tzn. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania dokumentacji projektowej, dopełnienia formalności administracyjnych wynikających z odpowiednich przepisów prawnych oraz wykonania robót budowlanych.
3.2 Szczegółowy zakres rzeczowy zamówienia określony jest w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz Programie Funkcjonalno-Użytkowym pn. „Rozbudowa drogi gminnej Nr 110405 E WITÓW KOLONIA - KŁUDZICE – ŁĘCZNO” (zwanym dalej „PFU”).
3.3 Głównym zamierzeniem jest rozbudowa przedmiotowego odcinka drogi, który ze względu na jej zły, stale się pogarszający stan techniczny zagraża dalszemu bezpiecznemu użytkowaniu obiektu, przy stale zwiększającym się natężeniu ruchu kołowego i pieszego. Projektowana rozbudowa obejmuje m. in. poszerzenie nawierzchni jezdni, dostosowanie jej do kategorii ruchu KR1-KR2 o szerokości 5,50 m, wraz z poboczami i odtworzeniem lub wykonaniem istniejących rowów. Budowa ścieżki pieszo-rowerowej odseparowanej od ruchu kołowego o szerokości do 3 – 3,5 m. Budowa oświetlenia skrzyżowania drogi gminnej z drogą powiatową oraz doświetlenie przejść dla pieszych (zastosowane oprawy oświetleniowe powinny być wyposażone w energooszczędne źródła światła LED-owe, wyposażone w systemem czasowej zmiany natężenia oświetlenia, tzw. system ściemniania. Słupy stalowe o wysokości 6-8m). W celu realizacji inwestycji przewiduje się wykonanie podziałów przyległych nieruchomości ( szacunkowo podziałowi będzie podlegać ok 90 działek ewidencyjnych) i nabycie ich części na potrzeby pasa drogowego wraz z uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji drogowej z rygorem natychmiastowej wykonalności (decyzji ZRID). Całkowita długość rozbudowywanego odcinka drogi wynosi około 1850 mb. Założono kilometraż roboczy. Zamawiający informuje, że
1) zaprojektowanie i budowa kanału technologicznego stanowią opcję w niniejszym zamówieniu;
2) zaprojektowanie i budowa kablowej linii oświetlenia ulicznego o dł. ok 650m na odcinku od skrzyżowania drogi gminnej z drogą powiatową w kierunku mostu na rzece Luciąży (zastosowane oprawy oświetleniowe powinny być wyposażone w energooszczędne źródła światła LED-owe, wyposażone w systemem czasowej zmiany natężenia oświetlenia, tzw. system ściemniania. Słupy stalowe o wysokości 6-8 m)
stanowią opcję w niniejszym zamówieniu.
Szczegółowy opis znajduje się w Rozdziale 21 pkt 21.10.
3.4 Zamawiający wymaga, aby podczas kształtowania poszczególnych elementów drogi w planie i profilu Wykonawca inwestycji stosował się w szczególności do następujących założeń:
• minimalizacji powierzchni działek, które będą podlegały wykupie pod pas drogowy;
• opracowania dokumentacji w taki sposób, by w jej wyniku nie zachodziła konieczność rozbiórki budynków, przestawienia ogrodzeń itp. – jeśli jednak zajdzie taka ewentualność, każdy taki przypadek musi być zatwierdzony przez Zamawiającego;
• podczas projektowania należy tak kształtować przebieg drogi, by zminimalizować występowanie kolizji z elementami uzbrojenia terenu oraz innymi obiektami. W razie wystąpienia przedmiotowych kolizji należy je rozwiązać w zakresie uzgadniania, projektowania i wykonawstwa w cenie kontraktowej bez prawa do dodatkowego wynagrodzenia.
3.5 Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
• Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z podziałem (ok. 90 szt. działek ewidencyjnych),
• Rozbudowę drogi gminnej Nr 110405 E WITÓW KOLONIA - KŁUDZICE – ŁĘCZNO do klasy technicznej L poprzez wykonanie konstrukcji jezdni, poboczy, ciągu pieszo-rowerowego itp.,
• Przebudowę/rozbudowę skrzyżowania z drogą powiatową mającą na celu poprawę warunków widoczności polegającej m. in. na zmianie geometrii skrzyżowania, wzmocnieniu lub pełnej wymianie konstrukcji, przeprowadzenie ciągu pieszo – rowerowego przez skrzyżowanie,
• Wykonanie odwodnienia i usunięciem ewentualnych kolizji,
• Przebudowę/rozbudowę skrzyżowania z droga powiatową na podstawie uzyskanych przez Wykonawcę warunków i uzgodnień,
• Wykonanie zjazdów do wszystkich posesji przyległych do rozbudowywanego odcinka drogi:
1) po stronie ciągu pieszo – rowerowego z mieszanki mineralno – asfaltowej,
2) po przeciwnej stronie ciągu pieszo – rowerowego z mieszanki mineralno – asfaltowej (do posesji zabudowanych) lub z kruszywa łamanego (do posesji niezabudowanych).
Istniejące zjazdy np. z kostki brukowej, kostki granitowej podlegają odtworzeniu w tej samej nawierzchni jak istniejąca, lub zgodnie z zagospodarowaniem opisanym w PFU. Sposób odtworzenia tych wjazdów należy uzgodnić z właścicielem posesji i Zamawiającym.
• Budowę oświetlenia skrzyżowania drogi gminnej z drogą powiatową oraz doświetlenie przejść dla pieszych,
• Budowę oświetlenia ulicznego poza skrzyżowaniem (zamówienie opcjonalne),
• Wykonanie oznakowania docelowego,
• Wykonanie wszelkich innych prac związanych z projektowaniem i uzgadnianiem dokumentacji dla przedmiotowej inwestycji jakie wynikają z obowiązujących przepisów.
Pozostałe informacje w SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45221000-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnej

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71332000-4 - Geotechniczne usługi inżynieryjne

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

5088018,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

9038414,23 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

5088018,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "PEUK" S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7710008078

7.3.3)Ulica

Roosevelta

7.3.4)Miejscowość

Piotrków Trybunalski

7.3.5)Kod pocztowy

97-300

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

1. Roboty sanitarne - Na etapie składania ofert podwykonawca nie jest znany
2. Roboty elektryczne i teletechniczne - Na etapie składania ofert podwykonawca nie jest znany
3. Projektowanie - Na etapie składania ofert podwykonawca nie jest znany

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

5088018,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

27 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233000-9Roboty w zakresie konstruowania, fu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
825 655 zł
Próbka: 65 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
367 410 zł1 841 672 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 474 261 zł
Źródło próbki
CPV 45233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
367 410 zł
Mediana
825 655 zł
Górny kwartyl
1 841 672 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Sulejów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sulejów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 5 088 018 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "PEUK" S.A. (Piotrków Trybunalski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.