Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Opracowanie dokumentacji projektowej instalacji karbonizacji hydrotermalnej HTC

Zamawiający Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Muszynie (Muszyna, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Opracowanie dokumentacji projektowej instalacji karbonizacji hydrotermalnej HTC”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Muszynie

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 490510448

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Piłsudskiego 128

1.4.2.)Miejscowość

Muszyna

1.4.3.)Kod pocztowy

33-370

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.4.7.)Numer telefonu

18 471-41-97

1.4.8.)Numer faksu

18 471-40-89

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ewa.dudczak@pgk-muszyna.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.pgk.muszyna.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Komunalna Osoba Prawna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-19f24690-d9bc-4f0f-8afe-b3af0e2f83e1

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00378824

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-08-18

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00558708

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Opracowanie dokumentacji projektowej instalacji karbonizacji hydrotermalnej HTC

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej, niezbędnej do zgodnej z przepisami prawa realizacji zamierzenia, w tym aplikowania o dofinansowanie oraz przeprowadzenia procedur przetargowych wyboru wykonawcy.
2. Zamówienie obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej, tj. projektu budowlanego, technicznego (wykonawczego) i zagospodarowanie terenu wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną dla instalacji karbonizacji hydrotermalnej HTC, umożliwiającej przetwarzanie frakcji organicznych odpadowych, w tym głównie osadu ściekowego do formy biowęgla (karbonizatu). Reaktor HTC powinien zostać zaprojektowany w taki sposób aby zapewnić odpowiednie warunki do przeprowadzania procesu karbonizacji hydrotermalnej HTC.
3. Zakładane ciśnienie procesowe to zakres pomiędzy 16 – 25 bar, przy temperaturze pracy 160 – 220 oC, instalacja powinna być wyposażona w system nadawy odwodnionego osadu do reaktora HTC, układ wejściowy wymienników ciepła zbiornik ciśnieniowy z mieszadłem i systemem dozowania kwasu, układ wyjściowych wymienników ciepła, prasę lub wirówkę odwadniająca. Ponadto projektant w zależności od potrzeb powinien przewidzieć miejsce do magazynowania osadu, wsadowego oraz karbonizatu. W celu zapewnienia odpowiedniej temperatury procesowej należy przewidzieć układ grzewczy. Uwodniony węgiel po reaktorze HTC będzie poddany procesowi odwadniania do zawartości suchej masy na poziomie około 60 – 75 %. W projekcie należy przewidzieć zagospodarowanie odcieku po karbonizacji. Eksploatacja instalacji HTC powinna być ściśle powiązana z pracą urządzenia odwadniającego zainstalowanego na terenie oczyszczalni. Praca układu powinna być w pełni automatyczna, sterowana przez własny układ AKPiA skomunikowany z istniejącym systemem sterowania oczyszczalnią. Ze względów bezpieczeństwa instalacja musi zostać wyposażony w układ zabezpieczający przed nadmiarem wzrostu ciśnienia w układzie.
4. Wyżej opisane urządzenia technologiczne powinny zostać zaprojektowane w przeznaczonym do tego celu budynku technicznym. Architektura budynku powinna zostać dopasowana do istniejących obiektów oczyszczalni ścieków na działce 1386/10 w mieście Muszyna. Łącznie z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę.
5. Szczegółowy zakres opracowania projektowo-kosztorysowego obejmuje:
a) uzyskanie aktualnych map (1:500) oraz aktualizacji pomiaru wysokościowego terenu,
b) uzyskanie wymaganych badań geologicznych, opinii i uzgodnień w zakresie opracowania dokumentacji zgodnie z przepisami prawa – jeżeli dotyczy,
c) przygotowanie i uzyskanie wszelkich niezbędnych dokumentów formalno-prawnych oraz stosownych opinii, zgód i uzgodnień wynikających z przepisów prawa,
d) uzyskanie we własnym zakresie i na własny koszt wszystkich niezbędnych informacji koniecznych do właściwego wykonania zamówienia w również badań i analiz niezbędnych do prawidłowego zaprojektowania,
e) sporządzenie projektów budowlanych wszystkich koniecznych branż wraz z niezbędnymi opiniami i uzgodnieniami umożliwiającymi uzyskanie pozwolenia na budowę, opracowanych zgodnie z przepisami Prawa budowlanego i spełniających wymagania Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 12 lipca 2022 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego z późniejszymi zmianami. Projekty budowlane należy wykonać w ilości 4 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format: PDF, format DWG);
f) sporządzenie projektów technicznych, branżowych, uzupełniających i uszczegóławiających projekty budowlane w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do sporządzenia przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego, przygotowania oferty przez wykonawcę i realizacji robót budowlanych. Projekty te muszą zezwalać na realizację wszystkich robót budowlano-instalacyjnych bez dodatkowych opracowań. Projekty te muszą uwzględniać wymagania określone w § 5 Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego – w ilości 4 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format: PDF i format DWG);
g) sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, przez które należy rozumieć opracowania zawierające w szczególności zbiory wymagań niezbędnych do określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. Specyfikacje muszą uwzględniać wymagania określone w § 13 i 14 Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego - w ilości 4 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format: PDF i format DWG);
h) sporządzenie przedmiarów robót, przez które należy rozumieć opracowania zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalania cen jednostkowych robót lub jednostkowych nakładów rzeczowych. Przedmiary muszą uwzględniać wymagania określone w § od 6 do 10 Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego - w ilości 4 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format edytowalny np. NORMA, ATH lub XML);
i) sporządzenie kosztorysów inwestorskich opracowanych zgodnie z Rozporządzeniem Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego – w ilości 4 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format edytowalny np. NORMA, ATH lub XML);
j) sporządzenie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ) – w ilości 4 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format: PDF i format ATH);
k) przygotowanie i uzyskanie wszelkich niezbędnych dokumentów formalno-prawnych oraz stosownych opinii, odstępstw i uzgodnień umożliwiających przygotowanie i złożenie kompletnego wniosku do stosownego organu administracji architektoniczno-budowlanej, w celu przeprowadzenia postępowania poprzedzającego rozpoczęcie robót budowlanych, zgodnie z przepisami ustawy Prawo budowlane.
l) udostępnienie całości (opracowanej w punktach a – k) dokumentacji w postaci elektronicznej na płycie CD (1 szt.) oraz nośniku danych USB (1 szt.) w formacie PDF.
Szczegółowe informacje są zawarte w Specyfikacji Warunków Zamówienia z załącznikami.

3.9.)Główny kod CPV

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

3.10.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-11-20

4.2.)Okres realizacji zamówienia

6 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

SCHWANDER POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7343516422

4.3.3.)Ulica

Stadła 234

4.3.4.)Miejscowość

Podegrodzie

4.3.5.)Kod pocztowy

33-386

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

100000,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00620493/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-07-28

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W dniu 12.05.2025 r. Wykonawca zwrócił się z wnioskiem o przedłużenie terminu realizacji umowy nr PGK.ZP.272.16.2024 z dnia 20.11.2024 r. na opracowanie dokumentacji projektowej instalacji karbonizacji hydrotermalnej HTC w związku z przedłużającymi się procedurami administracyjnymi, które są niezbędne do zakończenia opracowania dokumentacji projektowej i wystąpienia o wydanie decyzji pozwolenia na budowę.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

§ 8 ust. 2 Umowy otrzymuje brzmienie:
„Wykonawca zobowiązuje się zrealizować przedmiot umowy, tj. wszystkie czynności nim objęte, w terminie do dnia 31.07.2025 r.”

5.4.6.)Wartość zmiany

0,00

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

100000,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71240000-2Usługi architektoniczne, inżynieryj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Muszynie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Muszyna.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71240000-2 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.