Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
8 105 166 zł
Umowa zawarta
5 sierpnia 2025
Okres realizacji
14 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 8 105 166 zł – 15 852 240 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Termin gwarancji jakości na roboty budowlane i zamontowane urządzenia, wyposażenie20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie robót budowlano – konserwatorskich w budynku terapeutycznym w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. St. Kryzana w Starogardzie Gdańskim

Zamawiający Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Im.st.kryzana (Starogard Gdański, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie robót budowlano – konserwatorskich w budynku terapeutycznym w Szpitalu dla…”, wybierając ofertę wykonawcy Ars Sp. z o.o. Wartość umowy: 8 105 166 zł. Złożono 8 ofert.

Wartość umowy
8 105 166 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Ars Sp. z o.o. (Toruń), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 8 105 165,81 zł (umowę zawarto 5 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 8 105 165,81 zł do 15 852 240,00 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 14 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SZPITAL DLA NERWOWO I PSYCHICZNIE CHORYCH IM.ST.KRYZANA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000293611

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Skarszewska 7

1.5.2.)Miejscowość

Starogard Gdański

1.5.3.)Kod pocztowy

83-200

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@kocborowo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://kocborowo.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1096508

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie robót budowlano – konserwatorskich w budynku terapeutycznym w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. St. Kryzana w Starogardzie Gdańskim

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a93a547b-906d-46d6-9794-e78216a29834

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00365772

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00000445/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Wykonanie robót budowlano – konserwatorskich w budynku terapeutycznym w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. St. Kryzana w Starogardzie Gdańskim

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00236798

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

AG 261-8/25

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z realizacją zadania inwestycyjnego pn. Wykonanie robót budowlano – konserwatorskich w budynku terapeutycznym w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. St. Kryzana w Starogardzie Gdańskim.
2. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w następujących dokumentach:
- Opis Przedmiotu Zamówienia (załącznik nr 1 do SWZ);
- Dokumentacja projektowa, programy prac konserwatorskich, uzgodnienia i decyzje (załącznik nr 9 do SWZ);
- Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (załącznik nr 10 do SWZ);
- Przedmiary (załącznik 11 do SWZ);
- Wzór umowy (załącznik nr 6 do SWZ).
3. Przedmiary (zał. nr 11 do SWZ) należy traktować jako dokument pomocniczy, który nie może stanowić jedynej podstawy do obliczenia ceny za realizację przedmiotu zamówienia. Przedmiary robót służą do celów pomocniczych, mogą nie zawierać wszystkich elementów. Z uwagi na ryczałtową formę wynagrodzenia, kosztorysu na podstawie którego wykonawca dokonał wyceny ceny ofertowej nie należy dołączać do oferty. Zamawiający uzna, że podana w ofercie cena ryczałtowa jest prawidłowa bez względu na sposób jej wyliczenia.

Obiekt i teren wpisane są do rejestru zabytków w związku z powyższym wszelkie prace takie jak prace konserwatorskie, prace restauratorskie i roboty budowlane należy wykonać zgodnie z decyzją Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku. W decyzji określone są szczegółowo zakresy prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych.

Zamawiający informuje, że przewiduje możliwość odbycia przez wykonawcę wizji lokalnej. Uczestnictwo w wizji lokalnej nie jest obowiązkowe. Informacje odnośnie wizji znajdują się w SWZ.

Przed zawarciem umowy Wykonawca, którego oferta została wybrana zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy (dalej "zabezpieczenie") w wysokości 2,5% ceny całkowitej brutto wskazanej w ofercie.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45442100-8 - Roboty malarskie

45422100-2 - Stolarka drewniana

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

8105165,81 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

15852240,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

8105165,81 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Ars Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8792712239

7.3.3)Ulica

ul. Studzienna 62

7.3.4)Miejscowość

Toruń

7.3.5)Kod pocztowy

87-100

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Prace ogólnobudowlane – podwykonawca: Monument Service sp. z o.o. sp. k., ul. Raszyńska 2, 05-816 Michałowice REGON: 361358360, NIP: 5342503988.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

8105165,81 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Im.st.kryzana prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Starogard Gdański.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 8 105 166 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Ars Sp. z o.o. (Toruń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.