Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Kujawsko -Pomorski Fundusz Pożyczkowy sp. o.o.· Toruń
Wartość umowy
14 999 202 zł
Umowa zawarta
6 lipca 2025
Okres realizacji
do 31 grudnia 2051
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wybór Pośrednika Finansowego w celu ustanowienia i zarządzania Funduszem Szczegółowym dla Pożyczek w ramach Działania 2.16 FEdKP 2021-2027

Zamawiający Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. (Toruń, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Wybór Pośrednika Finansowego w celu ustanowienia i zarządzania Funduszem Szczegółowym dla…”, wybierając ofertę wykonawcy Kujawsko -Pomorski Fundusz Pożyczkowy sp. o.o. Wartość umowy: 14 999 202 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju sp. z o.o.Toruń, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 4 sierpnia 2025
Wartość umowy
14 999 202 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Kujawsko -Pomorski Fundusz Pożyczkowy sp. o.o. (Toruń).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 14 999 202,15 zł (umowę zawarto 6 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2051 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 366974655

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Przedzamcze 8

1.5.2.)Miejscowość

Toruń

1.5.3.)Kod pocztowy

87-100

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@kpfr.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kpfr.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Sprawy gospodarcze i finansowe

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wybór Pośrednika Finansowego w celu ustanowienia i zarządzania Funduszem Szczegółowym dla Pożyczek w ramach Działania 2.16 FEdKP 2021-2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b820e1b0-7bf6-41e9-bf93-6ce69421eab8

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00359884

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt pn. „Regionalna Instytucja Finansowa – KPFR IF 2021-2027”, Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza na lata 2021-2027, Umowa nr UM_WR.431.3.055.2024;

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00254930

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 12 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Art. 214 ust. 1 pkt 12 pzp mówi że zamówienie może zostać udzielone w trybie zamówienia z wolnej ręki gdy udzielane jest
przez zamawiającego, o którym mowa w art. 4 i art. 5 ust. 1 pkt 1, innej osobie prawnej kontrolowanej przez tego samego
zamawiającego, jeżeli spełnione są następujące warunki:
a) zamawiający, któremu udzielane jest zamówienie, sprawuje nad zamawiającym udzielającym zamówienia kontrolę
odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne
oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami kontrolowanego zamawiającego; warunek ten jest też spełniony, gdy
kontrolę taką sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez zamawiającego, któremu udzielane jest zamówienie, (...)
c.d. Informacje dodatkowe

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

KPFR/PF/WR/3/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

57427406,96 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

15600953,20 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem Zamówienia jest wybór Wykonawcy (zwanego również „Pośrednikiem Finansowym” lub „PF”), który świadczyć będzie zleconą przez Zamawiającego usługę ustanowienia i zarządzania Funduszem Szczegółowym, do którego Zamawiający wniesie Bezpośredni Wkład Finansowy ze środków Projektu „Regionalna Instytucja Finansowa - KPFR IF 2021-2027” oraz Wkład Krajowy, z których udzielane będą Pożyczki na modernizację energetyczną wielorodzinnych budynków mieszkalnych oraz budynków użyteczności publicznej poza polityką terytorialną oraz Ekopożyczki z premią dla przedsiębiorstw – efektywność energetyczna z możliwością częściowego Umorzenia oraz które będą podlegały zwrotowi do Zamawiającego na warunkach określonych w „Istotnych Postanowieniach Umowy Operacyjnej” (dalej: IPUO). Parametry udzielanych przez Wykonawcę Pożyczek zostały określone w „Metryce Instrumentu Finansowego - Pożyczka na modernizację energetyczną wielorodzinnych budynków mieszkalnych oraz budynków użyteczności publicznej poza polityką terytorialną” stanowiącej załącznik nr 2 do „IPUO” oraz w „Metryce Instrumentu Finansowego – Ekopożyczka z premią dla przedsiębiorstw – efektywność energetyczna stanowiącej załącznik nr 2a do „IPUO”. 2. Pośrednik Finansowy będzie zobowiązany do udzielenia wsparcia finansowego w łącznej wysokości 111 435 380,01 zł z wkładu finansowego wniesionego z Funduszu Powierniczego przez Zamawiającego do utworzonego przez Pośrednika Finansowego Funduszu Szczegółowego. Z tego kwota 93 045 258,35 zł pochodzić będzie z Bezpośredniego wkładu finansowego, pozostałe tj. kwota 18 390 121,66 zł z Wkładu Krajowego. 3. Wykonawca w ramach realizacji Zamówienia zobowiązany jest do osiągnięcia następujących wskaźników dla: 1) Pożyczek udzielanych w oparciu o „Metrykę Instrumentu Finansowego - Pożyczka na modernizację energetyczną budynków wielorodzinnych budynków mieszkalnych oraz budynków użyteczności publicznej poza polityką terytorialną” pn.: a) Lokale mieszkalne o udoskonalonej charakterystyce energetycznej - co naj-mniej 1578 szt., b) Budynki publiczne o udoskonalonej charakterystyce energetycznej (m2) - w wartości wynikającej z wszystkich podpisanych Umów Inwestycyjnych, c) Liczba zmodernizowanych źródeł ciepła (innych niż indywidualne) – co naj-mniej 5 szt., d) Roczne zużycie energii pierwotnej (w tym: w lokalach mieszkalnych, budynkach publicznych, przedsiębiorstwach, innych) (MWh/rok) - wykazanie zmniejszenia zużycia energii pierwotnej o co najmniej 17 147 MWh/rok, e) Szacowana emisja gazów cieplarnianych (Ton równoważnika CO2/rok) - wykazanie zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o co najmniej 11 429 Ton równoważnika CO2/rok, 2) Pożyczek udzielanych w oparciu o „Metryce Instrumentu Finansowego – Ekopożyczka z premią dla przedsiębiorstw – efektywność energetyczna” pn.: a) Przedsiębiorstwa objęte wsparciem (w tym: mikro, małe, średnie, duże) – co najmniej 33 przedsiębiorstwa, b) Przedsiębiorstwa objęte wsparciem w formie dotacji – co najmniej 33 przedsiębiorstwa, c) Przedsiębiorstwa objęte wsparciem w formie instrumentów finansowych – co najmniej 33 przedsiębiorstwa, d) Roczne zużycie energii pierwotnej (w tym: w lokalach mieszkalnych, budynkach publicznych, przedsiębiorstwach, innych) (MWh/rok) - wykazanie zmniejszenia zużycia energii pierwotnej o co najmniej 20 219 MWh/rok, e) Szacowana emisja gazów cieplarnianych (Ton równoważnika CO2/rok) - wykazanie zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o co najmniej 13 477 Ton równoważnika CO2/rok. 4. Na podstawie art. 95 ust. 1 PZP Zamawiający zobowiązuje Pośrednika Finansowego do zatrudniania na podstawie stosunku pracy osób, które będą wykonywały w ramach przedmiotowego Zamówienia czynności w zakresie: 1) analizy wniosków o udzielenie Pożyczki, 2) rozliczenia i kontroli Pożyczki, 3) monitorowania i windykacji spłat Pożyczki, 4) sporządzania sprawozdań z realizacji Zamówienia - jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. 2023 r. poz. 1465 z późn. zm.). Zamawiający dopuszcza zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas określony, nieokreślony, na zastępstwo w zakresie i na zasadach określonych w Kodeksie pracy, w pełnym lub częściowym wymiarze czasu pracy. Szczegółowe warunki dokumentowania spełnienia wymogu przez wykonawcę zawierają dokumenty zamówienia. 5. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia Prawa Opcji. Wysokość środków udostępnianych Wykonawcy w ramach Prawa Opcji może wynosić do 100% wysokości pierwotnego wkładu z Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego. Pożyczki udzielane przez Wykonawcę ze środków udostępnionych na podstawie Prawa Opcji będą udzielane w oparciu o zasady zawarte w Metryce stanowiącej załącznik nr 2 i 2a do IPUO, oraz w protokole z negocjacji stosowane do Zamówienia podstawowego.

4.5.3.)Główny kod CPV

66000000-0 - Usługi finansowe i ubezpieczeniowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

14999202,15 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

14999202,15 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

14999202,15 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Kujawsko -Pomorski Fundusz Pożyczkowy sp. o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9562168642

7.3.3)Ulica

H. Sienkiewicza 38

7.3.4)Miejscowość

Toruń

7.3.5)Kod pocztowy

87-100

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

14999202,15 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2051-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

b) ponad 90% działalności kontrolowanego zamawiającego dotyczy wykonywania zadań powierzonych mu przez zamawiającego sprawującego kontrolę, o której mowa w lit. a, lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę, o której mowa w lit. a,
c) w kontrolowanym zamawiającym i w zamawiającym sprawującym kontrolę nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
Zamawiający i Wykonawca (Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy sp. z o.o.) są spółkami, które kontroluje ten sam zamawiający - Województwo Kujawsko-Pomorskie, tak jak własne jednostki organizacyjne. W każdej ze spółek, w ostatnich trzech latach przed udzieleniem zamówienia, średniorocznie, ponad 90% przychodów pochodziło z zadań powierzonych spółkom przez WK-P, co potwierdzają dokumenty finansowe Zamawiającego oraz dokumenty i wyjaśnienia przedłożone przez Wykonawcę. W obu spółkach nie ma udziału kapitału prywatnego. Tym samym obie spółki posiadają status spółek in-house zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt. 12 pzp.
Jednocześnie Wykonawca jest jedyną spółką in-house kontrolowaną przez tego samego zamawiającego co Zamawiający Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju sp. z o.o., tj. przez Województwo Kujawsko-Pomorskie, zdolną do wykonania zamówienia, posiadającą wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pożyczek, posiadającą odpowiedni potencjał ekonomiczny,
prawny i organizacyjny, w tym wykwalifikowaną kadrę oraz odpowiednie procedury i systemy m.in. w zakresie księgowości, kontroli i ochrony danych osobowych.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66000000-0Usługi finansowe i ubezpieczeniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →