Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 210 910 zł
Umowa zawarta
10 lipca 2025
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 2 210 910 zł – 3 998 030 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena70%Czas reakcji przeglądu gwarancyjnego na żądanie30%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa wiat parkingowych, instalacji fotowoltaicznej na dachach wiat parkingowych i na dachach bud. A i B oraz układu przyłączenia instalacji fotowoltaicznych do stacji transformatorowej 15kV/0,4kV

Zamawiający Uniwersytet Bielsko-Bialski (Bielsko-Biała, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa wiat parkingowych, instalacji fotowoltaicznej na dachach wiat parkingowych i na…”, wybierając ofertę wykonawcy Resso sp.zoo. Wartość umowy: 2 210 910 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Uniwersytet Bielsko-BialskiBielsko-Biała, Śląskieopublikowano 4 sierpnia 2025
Wartość umowy
2 210 910 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Resso sp.zoo (Sośnicowice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 210 910,24 zł (umowę zawarto 10 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 2 210 910,24 zł do 3 998 030,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Uniwersytet Bielsko-Bialski

1.3.)Oddział zamawiającego

UBB

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072728961

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

WILLOWA 2

1.5.2.)Miejscowość

Bielsko-Biała

1.5.3.)Kod pocztowy

43-309

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dzp@ubb.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ubb.edu.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
1.W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy zakupowej https

//ath-bielsko.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa wiat parkingowych, instalacji fotowoltaicznej na dachach wiat parkingowych i na dachach bud. A i B oraz układu przyłączenia instalacji fotowoltaicznych do stacji transformatorowej 15kV/0,4kV

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fac91a51-8337-4141-9e42-d5bcdca1ec17

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00359492

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00038878/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Budowa instalacji fotowoltaicznej budynków kampusu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00240648

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

KN-ZZ-342/IV/MO/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Robota budowlana polegająca na budowie wiat parkingowych, budowie instalacji fotowoltaicznej na dachach wiat parkingowych i na dachach budynków A i B oraz budowie układu przyłączenia instalacji fotowoltaicznych do stacji transformatorowej 15kV/0,4kV na terenie Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa:
• Projekt budowlany budowy wiat parkingowych, budowa instalacji fotowoltaicznej na dachach wiat parkingowych i na dachach budynków A i B oraz budowa układu przyłączenia instalacji fotowoltaicznych do stacji transformatorowej 15kV/0,4kV na terenie Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego opracowany przez mgr inż. elektryka Pawła Płonkę
• Decyzja o pozwoleniu na budowę nr 175/2025 z dnia 07.04.2025
• Projektu wykonawczego budowy wiat parkingowych, budowa instalacji fotowoltaicznej na dachach wiat parkingowych i na dachach budynków A i B oraz budowa układu przyłączenia instalacji fotowoltaicznych do stacji transformatorowej 15kV/0,4kV na terenie Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego opracowany przez mgr inż. elektryka Pawła Płonkę
• Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót;
• Przedmiar robót

4.5.3.)Główny kod CPV

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

71356400-2 - Usługi planowania technicznego

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

09332000-5 - Instalacje słoneczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45312310-3 - Ochrona odgromowa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2210910,24 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3998030 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2210910,24 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Resso sp.zoo

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5472227268

7.3.3)Ulica

Gliwicka 41

7.3.4)Miejscowość

Sośnicowice

7.3.5)Kod pocztowy

44-153

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

montaż instalacji, Alt-Energy, Parzymiechy oraz Solemark Radziechowy

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2210910,24 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231000-5Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
855 460 zł
Próbka: 112 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
312 694 zł2 639 942 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 327 248 zł
Źródło próbki
CPV 45231· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
312 694 zł
Mediana
855 460 zł
Górny kwartyl
2 639 942 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uniwersytet Bielsko-Bialski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bielsko-Biała.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 210 910 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231000-5 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Resso sp.zoo (Sośnicowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.