Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
257 005 zł
Umowa zawarta
29 lipca 2025
Okres realizacji
50 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 257 005 zł – 510 965 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Rozszerzenie okresu gwancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie gminy Mędrzechów w 2025 r.

Zamawiający Gmina Mędrzechów (Mędrzechów, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie gminy Mędrzechów w 2025 r”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. Wartość umowy: 257 005 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina MędrzechówMędrzechów, Małopolskie (powiat Dąbrowski →)opublikowano 1 sierpnia 2025
Wartość umowy
257 005 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. (Dębica), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 257 004,50 zł (umowę zawarto 29 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 257 004,50 zł do 510 965,06 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 50 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MĘDRZECHÓW

1.3.)Oddział zamawiającego

Urząd Gminy Mędrzechów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001002509

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mędrzechów 434

1.5.2.)Miejscowość

Mędrzechów

1.5.3.)Kod pocztowy

33-221

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.7.)Numer telefonu

146442412

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@medrzechow.net

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.medrzechow.net

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f3a0a336-9be7-4beb-9603-aa2610e3d98c

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie gminy Mędrzechów w 2025 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f3a0a336-9be7-4beb-9603-aa2610e3d98c

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00358032

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00038312/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Remont dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie gminy Mędrzechów w 2025 r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00294278

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RGI.271.9.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

233399,94 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

a/ Remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych Kupienin Piaski – Kupienin Zakopie w Km 0+000 – 0+100 na dz. nr 340 w msc. Kupienin. Zakres prac obejmuje:
- mechaniczne profilowanie i odsłonięcie poboczy, usunięcie nadmiaru ziemi śr. w-wa 15 cm.
- wzmocnienie podbudowy kruszywem łamanym (mieszanka 0-63) o gr. w-wy 15 cm
- wyrównanie kruszywem łamanym (mieszanka 0-31,5) o gr. w-wy 8 cm
- skropienie nawierzchni emulsją asfaltową na zimno 0,5 kg / m2 (km 0+000 -0+080)
- wyrównanie nawierzchni, mieszanką mineralno-bitumiczną asfaltowo grysową w-wa wiążąca gr. w-wy 4 cm (km 0+000 -0+080)
- wykonanie nawierzchni bitumicznej z mieszanki mineralno-bitumicznej asfaltowo grysowej w-wa ścieralna gr. w-wy 3 cm (km 0+000 -0+080)
- umocnienie poboczy kruszywem łamanym gr. w-wy 8 cm.
b/ Remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych Mędrzechów Podlesie – Bór Mędrzechowski w Km 0+000 – 0+270 na dz. nr 1574 w msc. Mędrzechów. Zakres prac obejmuje:
- mechaniczne profilowanie i odsłonięcie poboczy, usunięcie nadmiaru ziemi śr. w-wa 15 cm.
- wzmocnienie podbudowy kruszywem łamanym (mieszanka 0-63) o gr. w-wy 15 cm
- wyrównanie kruszywem łamanym (mieszanka 0-31,5) o gr. w-wy 10 cm
- remont istniejącego przepust o średnicy wewnętrznej 40 cm wraz z przyczółkami (km 0+155)
- skropienie nawierzchni emulsją asfaltową na zimno 0,5 kg / m2 (km 0+000 -0+170)
- wyrównanie nawierzchni, mieszanką mineralno-bitumiczną asfaltowo grysową w-wa wiążąca gr. w-wy 4 cm (km 0+000 -0+170)
- wykonanie nawierzchni bitumicznej z mieszanki mineralno-bitumicznej asfaltowo grysowej w-wa ścieralna gr. w-wy 3 cm (km 0+000 -0+170)
- umocnienie poboczy kruszywem łamanym gr. w-wy 8 cm (km 0+000 -0+170).
c/ Remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych Kupienin Brzeźnica – Kupienin Starowiśle w Km 0+000 – 0+230 na dz. nr 240 w msc. Kupienin. Zakres prac obejmuje:
- mechaniczne profilowanie i odsłonięcie poboczy, usunięcie nadmiaru ziemi śr. w-wa 15 cm.
- wzmocnienie podbudowy kruszywem łamanym (mieszanka 0-63) o gr. w-wy 25 cm (km 0+000 -0+135)
- podbudowa z kruszywa łamanego (mieszanka 0-63) o gr. w-wy 15 cm (km 0+135 -0+230)
- nawierzchnia z kruszywa łamanego (mieszanka 0-31,5) o gr. w-wy 8 cm (km 0+135 - 0+230)
- skropienie nawierzchni emulsją asfaltową na zimno 0,5 kg / m2 (km 0+000 -0+135)
- wyrównanie nawierzchni, mieszanką mineralno-bitumiczną asfaltowo grysową w-wa wiążąca gr. w-wy 4 cm (km 0+000 -0+135)
- wykonanie nawierzchni bitumicznej z mieszanki mineralno-bitumicznej asfaltowo grysowej w-wa ścieralna gr. w-wy 3 cm (km 0+000 -0+135)
- umocnienie poboczy kruszywem łamanym gr. w-wy 8 cm (km 0+000 -0+135).
d/ Remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych Mędrzechów Dwór – Mędrzechów Głodna Wieś w Km 0+198 – 0+696 na dz. nr 798 w msc. Mędrzechów. Zakres prac obejmuje:
- mechaniczne profilowanie i zagęszczenie podłoża po warstwy konstrukcyjne,
- wzmocnienie podbudowy kruszywem łamanym (mieszanka 0-63) o gr. w-wy 15 cm
- wyrównanie kruszywem łamanym (mieszanka 0-31,5) o gr. w-wy 10 cm
- remont istniejącego przepust o średnicy wewnętrznej 50 cm wraz z przyczółkami (km 0+394)
- remont istniejącego przepust o średnicy wewnętrznej 50 cm wraz z przyczółkami (km 0+694)
- nawierzchnia z mieszanki niezwiązanej z kruszywem (mieszanka 0-31,5) o gr. w-wy 8 cm

4.5.3.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

257004,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

510965,06 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

257004,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8722175948

7.3.3)Ulica

ul. Drogowców 1

7.3.4)Miejscowość

Dębica

7.3.5)Kod pocztowy

39-200

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

257004,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

50 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
661 555 zł
Próbka: 98 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
357 651 zł1 360 216 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 002 566 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
357 651 zł
Mediana
661 555 zł
Górny kwartyl
1 360 216 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Mędrzechów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mędrzechów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 257 005 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. (Dębica). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.