Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
282 900 zł
Umowa zawarta
24 lipca 2025
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Naprawa stalowych kanałów spalinowych w Laboratorium Badań Ogniowych Instytutu Techniki Budowlanej w Oddziale Mazowieckim w Pionkach.

Zamawiający Instytut Techniki Budowlanej (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Naprawa stalowych kanałów spalinowych w Laboratorium Badań Ogniowych Instytutu Techniki…”, wybierając ofertę wykonawcy Chem-Montaż Sp. z o.o. Wartość umowy: 282 900 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Instytut Techniki BudowlanejWarszawa, Mazowieckieopublikowano 1 sierpnia 2025
Wartość umowy
282 900 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    24 czerwca 2025

    Termin ofert: 7 lipca 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 sierpnia 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Chem-Montaż Sp. z o.o. (Pionki), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 282 900,00 zł (umowę zawarto 24 lipca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Instytut Techniki Budowlanej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000063650

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Filtrowa 1

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-611

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@itb.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.itb.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://bip.itb.pl/artykuly/POST%C4%98POWANIA-PZP

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Działalnośc naukowa i techniczna w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Naprawa stalowych kanałów spalinowych w Laboratorium Badań Ogniowych Instytutu Techniki Budowlanej w Oddziale Mazowieckim w Pionkach.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-41ab86fd-0bb8-43e2-a811-d3a9388cd09f

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00357636

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00289733

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TO.260.08OM.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres przedmiotu zamówienia:
1. Zakres przedmiotu zamówienia
A. Wymianę komory przejściowej w zakresie rzeczowym:
A. inwentaryzacja kanału,
B. wykonanie dokumentacji wykonawczej - warsztatowej,
C. prefabrykacja elementów
D. demontaż istniejących elementów
E. montaż na instalacji
F. sporządzenie dokumentacji powykonawczej
B. Wymianę łącznika fi1600 z kompensatorem w zakresie rzeczowym:
a. inwentaryzacja kanału,
b. wykonanie dokumentacji wykonawczej - warsztatowej,
c. prefabrykacja elementów
d. demontaż istniejących elementów
e. dostawa kompensatora
f. montaż na instalacji
g. sporządzenie dokumentacji powykonawczej
C. Wykonanie napraw innych elementów w zakresie rzeczowym:
a. identyfikacja problematycznych elementów,
b. skalkulowanie i uzgodnienie zakresu naprawy z Zamawiającym
c. wykonanie dokumentacji wykonawczej - warsztatowej,
d. prefabrykacja elementów
e. montaż na instalacji
G. sporządzenie dokumentacji powykonawczej
D. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przed złożeniem oferty wykonał wizję lokalną w celu oszacowania zakresu prac oraz koniecznych nakładów materiałowych i robocizny. Wykonawca podczas wizji lokalnej powinien zapoznać się w szczególności z mechanizmem korozji obecnych elementów, zaś wnioski z analizy uwzględnić w kalkulacji oferty. Zamawiający oczekuje na zgłoszenie ewentualnych zapytań i wniosków materiałowych przed złożeniem ofert.
E. Podczas naprawy Wykonawca zobowiązany jest do zachowania koncepcji funkcjonalnej naprawianego fragmentu instalacji poprzez demontaż istniejącego oprzyrządowania funkcjonalnego i pomiarowego oraz jego ponowny montaż w miejscach i w sposób identyczny do pierwotnego. Przywrócenie utraconej w trakcie demontażu i montażu funkcjonalności oprzyrządowania w całości obciąża Wykonawcę.
F. UWAGA – Zamawiający mając na uwadze czasochłonność i złożoność naprawy oraz krótki, możliwy do zaplanowania czas jednorazowego wyłączenia instalacji wentylacji obiektu proponuje podzielenie wykonania przedmiotu zamówienia na dwa etapy, tj. wymianę komory przejściowej oraz wymianę łącznika fi 1600mm z kompensatorem. Kolejność prac pozostawia się do decyzji Wykonawcy.

4.5.3.)Główny kod CPV

42000000-6 - Maszyny przemysłowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

42341000-8 - Piece przemysłowe

50000000-5 - Usługi naprawcze i konserwacyjne

50530000-9 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn

50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji

71356000-8 - Usługi techniczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

282900,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

282900,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

282900,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Chem-Montaż Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

796-24-14-895

7.3.3)Ulica

Przemysłowa 2

7.3.4)Miejscowość

Pionki

7.3.5)Kod pocztowy

26-670

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

282900,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

42000000-6Maszyny przemysłowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Instytut Techniki Budowlanej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 282 900 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 42000000-6 (Maszyny przemysłowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Chem-Montaż Sp. z o.o. (Pionki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.