Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 002 816 zł
Umowa zawarta
31 lipca 2025
Okres realizacji
24 miesiące
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie serwisu sieci i urządzeń oświetlenia drogowego na terenie Gminy Głogów

Zamawiający Gmina Głogów (Głogów, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie serwisu sieci i urządzeń oświetlenia drogowego na terenie Gminy Głogów”, wybierając ofertę wykonawcy TAURON Nowe Technologie S.A. Wartość umowy: 1 002 816 zł.

Zamawiający: Gmina GłogówGłogów, Dolnośląskie (powiat Głogowski →)opublikowano 1 sierpnia 2025
Wartość umowy
1 002 816 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    21 lipca 2025

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 sierpnia 2025

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TAURON Nowe Technologie S.A. (Wrocław).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 002 815,52 zł (umowę zawarto 31 lipca 2025 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Głogów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647311

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Piaskowa 1

1.5.2.)Miejscowość

Głogów

1.5.3.)Kod pocztowy

67-200

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.)Numer telefonu

76 836 55 55

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@gminaglogow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://gminaglogow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d4dbe4c7-0760-4d39-9f94-5803fc25c8c6

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie serwisu sieci i urządzeń oświetlenia drogowego na terenie Gminy Głogów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d4dbe4c7-0760-4d39-9f94-5803fc25c8c6

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00356494

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00039607/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Świadczenie serwisu sieci i urządzeń oświetlenia drogowego na terenie Gminy Głogów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00335641

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. b) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi okoliczność: usługi mogą być świadczone tylko przez jednego Wykonawcę z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów. Art. 18 ust.1 pkt 2 i 3 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne stanowi, że do zadań własnych gminy w zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną należy planowanie oraz finansowanie oświetlenia ulic, placów oraz dróg publicznych znajdujących się na terenie gminy. Udzielenie firmie TAURON Nowe Technologie S.A. zamówienia w trybie z wolnej ręki na świadczenia usługi oświetleniowej na terenie gminy Głogów w zakresie urządzeń oświetlenia drogowego, których jest właścicielem, wynika z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych, tj. wynikających z prawa własności, których ww. podmiot gospodarczy nie zbywa się w stosunku do urządzeń oświetlenia drogowego.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.13.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

816000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

I. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Świadczenie serwisu sieci i urządzeń oświetlenia drogowego na terenie Gminy Głogów”.
II. Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie punktów świetlnych oświetlenia ulicznego będących własnością Tauron Nowe Technologie S.A. i Gminy Głogów. Na terenie Gminy jest 785 punktów świetlnych oświetlenia ulicznego będącego własnością Tauron Nowe Technologie S.A. oraz 57 punktów świetlnych Gminy Głogów, na słupach będących własnością Tauron, zabudowanych w miejscach publicznych i ciągach dróg publicznych.
Zakres czynności obejmuje w szczególności:
1. Świadczenie usług na sieci i urządzeniach oświetlenia drogowego w sposób zapewniający sprawność techniczną zgodnie z aktualnym poziomem wiedzy technicznej, należytą starannością oraz aktualnie obowiązującymi przepisami prawa.
2. Bezzwłoczne podejmowanie działań interwencyjnych w sytuacjach wyjątkowych takich jak:
a) kolizja drogowa w wyniku której uszkodzeniu uległa sieć oświetleniowa,
b) stan sieci stwarzający zagrożenie dla otoczenia,
c) niesprawność fragmentów sieci stanowiących obszar zasilania stacji transformatorowej SN/0,4 kV,
d) inne przypadki spowodowane np. działaniem żywiołów oraz osób trzecich.
3. Oględziny sieci oświetlenia drogowego zgodnie z przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
4. Wykonywanie wymaganych pomiarów w sieci oświetlenia drogowego zgodnie z przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
5. Wymiana niesprawnych źródeł światła.
6. Lokalizacja i naprawa linii kablowej i napowietrznej po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzeniu, wymiana uszkodzonych odcinków sieci.
7. Utrzymywanie tabliczek zaciskowo – bezpiecznikowych słupów oświetleniowych w sprawności technicznej z uniemożliwieniem dostępu do wnęk słupowych osobom postronnym oraz wymiana uszkodzonych zamknięć wnęk słupowych.
8. Utrzymanie sprawności technicznej opraw oświetleniowych.
9. Wymiana uszkodzonych przewodów zasilających w słupach i wysięgnikach.
10. Wymiana uszkodzonych elementów zabezpieczających oprawy oświetleniowe oraz dostosowanie zabezpieczeń do poboru mocy.
11. Kontrola i utrzymywanie rozdzielnic oświetleniowych w dobrej sprawności technicznej poprzez ich konserwację i wymianę uszkodzonych elementów sterowniczych i zabezpieczających, w terminach wynikających z przepisów prawa powszechnie obowiązującego lub po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzeniu.
12. Kontrola prawidłowości czasów załączania i wyłączania oświetlenia.
13. Odnawianie i uzupełnianie brakujących napisów informacyjnych na słupach, latarniach i szafkach sterowniczo – zabezpieczeniowych w czasie wykonywania zabiegów eksploatacyjnych.
14. Prowadzenie dokumentacji techniczno – ruchowej z aktualizowaniem oznakowania informacyjnego, o którym mowa w pkt. 13.

4.5.3.)Główny kod CPV

50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TAURON Nowe Technologie S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

930810615

7.3.3)Ulica

Plac Powstańców Śląskich 20

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

53-314

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1002815,52 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50232100-1Usługi w zakresie konserwacji oświe…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Głogów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Głogów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 002 816 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50232100-1 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TAURON Nowe Technologie S.A. (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.